1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Növényes El Naturalból --> "sima" lowtech.

Kategória: 'Befejezett akváriumok bemutatása', témanyitó: Pendulum, téma nyitása: Dec 26, 2017.

1. Pendulum
    Épp nem fórumozik ...

Pendulum Főkertész

Tag:
    Nov 12, 2013
    Kedvelik:
    947
    Hely:
    Szeged,Kecskemét
    Sziasztok, ebben a naplóban szeretném bemutatni az akváriumom jelenlegi "fejlesztési" irányát, és annak eredményeit:
    Az akvárium maga egyenlő ezzel a naplóban láthatóval, kis változtatásokkal:
    https://akvakertesz.hu/threads/eletem-masodik-npt-je.7096/page-2#post-384219

A jelenlegi technika és koncepció:
    91 liter (65x35x40)
    2 x 24w T5(880) + 2 x 11w U kompakt(865). 55 lm/l, de a csövek már nem mai darabok, a spektrum nem tudom hol lehet már. Lótek-midtech határán lévő fényerő.
    Szűrés: az el naturalból megmaradt atman hf0600 akasztós szivaccsal. Jó lesz.
    Talaj: megmaradt a komposzt táptalaj és a kavics feltalaj, mert nem szedtem szét teljesen az akváriumot.
    Tápozás: Nem állandó lesz, inkább kísérletezgetek, meg ami van itthon. Most profito + TF makró, mert még van itthon. Ha elfogy a TF makró, megveszem az easy-life nak a 3 részből álló makróját, és keverek belőle valami színkoktélt.
    A vizet lágyítom, és javítom, mert a csapvizem szikes. A cél kb 6 nk KH és 10-12 nk GH. (hamarosan rámérek)

[​IMG][/URL][/IMG] 866DSC08143.

488DSC08150.

983DSC08145.

2. Pendulum
    Épp nem fórumozik ...

Pendulum Főkertész

Tag:
    Nov 12, 2013
    Kedvelik:
    947
    Hely:
    Szeged,Kecskemét
    Ahogy az áthelyezés is mutatja, az akváriumot nem sokkal ez után megint átalakítottam. :)

Szabó Henrik kedveli.

Aktuális oldal megosztása