• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Lassan érünk messzire 54l-ben

Szerintem ne hagyd abba a naplót. Sok munkád fekszik ebben az akiban. Mi lenne az a két féle táp ? Nagyon érdekel !! És mi lenne az a táp amit nem engedhetsz meg magadnak, és úgy gondolod csodákra képes ? "kis pénz kis foci" Ebben nagy igazság van, de nem értek teljesen egyet. Szerintem aludj rá pár napot és gondold végig újra az egészet. Kár volna egy jó naplót hazavágni.
Először is köszi, hogy "jó naplónak" nevezted :)
Nos ma beszéltem @Szabó Henrik kollégával telefonon. Sok sok hasznos infóhoz jutottam a folytatással kapcsolatban :)
A két kiszemelt táp ami számomra vállalható az a TF Planter vagy az EL Profito. Henrik a tf tápot ajánlotta így most arra van egy szavazat. Kérdésedre a válasz természetesen a GA wellness csomag lenne a tökéletes deeee nem biztos, hogy ilyen technika mellett hozná az elvártat?! Nos ami biztos az az, hogy marad ez a technika mert úgy fest működő képes. Hiszen a cél nem egy verseny aki létrehozása hanem egy szép egészséges aki :)
 
Először is köszi, hogy "jó naplónak" nevezted :)
Nos ma beszéltem @Szabó Henrik kollégával telefonon. Sok sok hasznos infóhoz jutottam a folytatással kapcsolatban :)
A két kiszemelt táp ami számomra vállalható az a TF Planter vagy az EL Profito. Henrik a tf tápot ajánlotta így most arra van egy szavazat. Kérdésedre a válasz természetesen a GA wellness csomag lenne a tökéletes deeee nem biztos, hogy ilyen technika mellett hozná az elvártat?! Nos ami biztos az az, hogy marad ez a technika mert úgy fest működő képes. Hiszen a cél nem egy verseny aki létrehozása hanem egy szép egészséges aki :)
Örülök,hogy meggondoltad magad. Szerintem indulj low vonalon highba csak akkor kezdj bele ha rendes stabil co rendszert össze tudtál dobni. Mindegy,hogy palackos vagy citrom savas csak stabilan működjön, mert ha bele vágsz akkor nem ingadozhat a rendszer, különben alga bum lesz.
Ha úgy érzed nincs tovább, vagy képtelen vagy folytatni, ajánlom figyelmedbe a legelső naplómat: https://akvakertesz.hu/threads/szeretett-noevenyesem-150-literben.5262/
Sokkal lejjelről kezdtem mint Te. Sok idő telt el mire megértettem mit miért hogyan.
Kitartás (y)
 
Úgy látom még nyilvános a naplóm így akkor hagyom ha már ketten is azt mondjátok
(y)
Örülök ,hogy a folytatásnál maradtál. Én is Profitot használok meg egy másik cuccot ,de az nem publikus. A TF Planter biztos jó választás, már nézegettem Én is, plusz hozzá TF Macro. Vagy a Tropica termékei, egy olyan cég ami növényekkel foglalkozik biztos nem dob piacra gagyit,hogy lejárassa magát. GA-W. felesleges kivesézni ,mert tuti jó. Úgy néz ki felszabadul a Citromsavas cuccom. Ha dobsz egy címet ,amint leváltom elküldöm neked. DIY, de nagyon stabil. Kezdek kedvet kapni én is egy napló-hoz. De elsőre Wabival indítok(akival meg Henriket fárasztom:D )
 
Utoljára módosított:
Köszönöm mindenkinek a bíztatást :)
Nem az akit akartam abba hagyni csak a naplóját... Mindegy ezt már kitárgyaltuk. :)
Első lépésként segítsetek beazonosítani a növényeimet, hogy tudjam pontosan kiket is próbálok formában tartani, illetve ki maradhat továbbra is lowban. Próbáltam értékelhető képeket csinálni remélem sikerült is :D
03878a363e738957bf4d9a6c130fec9c.jpg
78dd39744939195c36c30792b5e383ca.jpg
2146279a1c09b36752d53ea3e510b7dd.jpg
4a9d785567303303ca9427222b75eee9.jpg
6619ac6998be76b661c8119be3caae99.jpg
b02725566dea58720b777651660bc3b8.jpg
cb346e0c48ad9f0dea1759b5980d4f46.jpg
 
1. Nem tudom biztosra, szerintem Sagittaria Subulata, vagy valamelyik Valisneria, esetleg Echinodorus
2. Limnophila Sessiliflora
3. Csak tipp: Rotala sp. Green?
4. Nem tudom, a képen melyikre gondolsz, de ha arra, akkor Myriophyllum Matogrossense
5. Passz
6. Hygrophila Polysperma
7. Proserpinaca Palustris 'Cuba'
8. és 9. Myriophyllum Matogrossense szintén
10. Rotala Rotundifolia
11. Passz
A 10. számtól balra amúgy Pogostemon Erectus található, nem tudom ő meg lett-e már nevezve korábban.
A tévedés jogát fenntartom.:p
 
1. Nem tudom biztosra, szerintem Sagittaria Subulata, vagy valamelyik Valisneria, esetleg Echinodorus
2. Limnophila Sessiliflora
3. Csak tipp: Rotala sp. Green?
4. Nem tudom, a képen melyikre gondolsz, de ha arra, akkor Myriophyllum Matogrossense
5. Passz
6. Hygrophila Polysperma
7. Proserpinaca Palustris 'Cuba'
8. és 9. Myriophyllum Matogrossense szintén
10. Rotala Rotundifolia
11. Passz
A 10. számtól balra amúgy Pogostemon Erectus található, nem tudom ő meg lett-e már nevezve korábban.
A tévedés jogát fenntartom.:p

1 valisneria
2 stimmel
3 rotala rotundifolia
4 stimm
5 pogo erectus csak nagyon megviselt vagy mayaca szintén megviselt.
6-7 stimmel
8-9 stimmel
10.rotala indica
11. ludvigia brevipes.
 
Elbújt az alga mögé ?:) Vannak ilyen szemtelen növények. Még sokszor a boltos sem tudja megmondani a nevét némelyiknek.Lehet a termesztő sem ???[emoji38][emoji23]
Igen valószínű :D
Holnap megkapom a láva követ. Egy darabban van így nekem kell majd össze zúzni, hogy jó legyen a szűrőbe. Attól tartok, hogy tetszeni fog és nem lesz szivem törni :D
 
Igen valószínű :D
Holnap megkapom a láva követ. Egy darabban van így nekem kell majd össze zúzni, hogy jó legyen a szűrőbe. Attól tartok, hogy tetszeni fog és nem lesz szivem törni :D
Nem akarok arra ültetni. Apróra zúzva akarom berakni a szűrőbe a zeoilt helyett. De ha megtetszik akkor fogok venni. Van egy hely 190ft/kg áron adják.
 
Huhhh... Mai táp adagolásnál feltünt valami. Be kell valljam férfiasan, hogy ezt elszúrtam de rendesen. Hónapok óta simán rosszul adagoltam a tápot. 1ml helyett csak 0.5ml adtam. Rosszul néztem a fecskendőn a jelzéseket. Ez van :D (ezért stabilabb vagy bolond biztosabb a pumpás adagolás?) :D nincsen valakinek esetleg kiürült tápos flakonja amin van pumpa is? :) ha esetleg tele vagy ne adj isten félig van még na bumm úgy is elfogadom :D természetesen ez csak vicc volt :)
 
Megvan a lávakő. Szép nagy darabot kaptam. Arra viszont nem számítottam, hogy ennyire kemény. Kb félórás kopácsolás után jutottam odáig, hogy lett egy jó maréknyi zúzalék. Holnap addig fogom törni míg nem lesz meg a kellő mennyiség :)
 
Back
Oldal tetejére