• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső CO2 reaktor

Szia!Miután ez egy zárt rendszer,így a víz nyomásától fog ill.a szivattyú teljesítményétől,hogy hogy tud a belül felgyülemlett Co2-vel elbánni!Ha fel tud benne gyülemleni a Co2,és a szivattyúnak nincs elég teljesítménye hogy kinyomja azt,vagy túl sok Co2-t adagolsz,akkor előfordulhat hogy egy pár óra múlva csobogni kezd,de ha belőtted a megfelelő bubiszámot,amire az akinak szüksége van,és van ehhez a számhoz olyan teljesítményű szűröd,ami ezt be tudja oldani,akkor nem biztos hogy csobogni fog!Az enyémbe volt egy forgólapát,ami elvileg szétüti a Co2buborékokat,na ez valóban iszonyat hangos,úgyhogy ez hamar kikerült!De a Tiédben ez nincs,és amúgy sincs túl sok szerepe!Este majd a Co2 leállása után egy pár óra alatt,a Co2 teljesen beoldódik majd és megszűnik a csobogás!Mindenek előtt arra törekedj,hogy lődd be a megfelelő szintet az akiban,és utána fog majd kiderülni hogy lesz e csobogás a felhalmozódott Co2miatt a reaktorban!
 
Milyen magasra célszerü rakni a reaktort? A szüröhöz képest mellé vagy fölé vagy hova? Mondjuk túlságosan fölé nem lehet mert a szekrény nem olyan magas....
 
Készítettem egy külső Co2 reaktort egy eheim 2213 külső szűrőbe vezetve. A rendes biologiai szűrést egy proci-féle szűrő végzi.
A lényeg hogy még a szűrőbe jutás előtt feloldódik a co2 a szilikon csőben, ami kb 1 méter hosszú.A szűrőben nincs szűrőanyag, üresen megy.



 
salci said:
A lényeg hogy még a szűrőbe jutás előtt feloldódik a co2 a szilikon csőben, ami kb 1 méter hosszú.
Ezt most nem nagyon értem, 1m-es csövön hogy oldódik be teljesen? :roll:
 
Megnéztem közelebbről és a cső végén már nem látok buborékokat, egyszerűen olyan gyors a flow, hogy nem kell krumpliszsákkal teletömnöm egy reaktort, mert fizikailag lehetetlen buborékként 1 métert átvészelni. :)
Ha megnézed az utolsó képet ott látszik hogy már a csőbe jutás pillanatában apró porszem bubik vannak.
Úgy képzeld el mint amikor egy meteorit a légkörbe lépve egyre kisebb lesz a surlódás miatt, itt is ugyanez megy csak itt a víz a surlódási közeg ;)
 
Alábbiakban megosztom veletek a saját up atomizer/reaktor combómat.

11129947_22797147e2994515df827cedd4bde804_l.jpg


11129949_6f0412baa6b8887c81f46bdc3952baab_l.jpg


Evvel a módszerrel egyáltalán nem jut az akiba bubi, és a kisebb szűrő (Eheim 2224!) teljesítményén sem látszik csökkenés.
 
istvan.fazekas said:
salci said:
Nagyon ügyes megoldás! inline diffuzor + reaktor kombó:) tényleg jó lett :clap:

Köszönöm. :)
Ez valóban jónak tűnik, főleg hogy írtad is így valószínűleg 100% os a beoldásod! Ez az inline diffuzor mennyire zajos? Mint egy sima üveg diffi pl?
 
Feccc said:
Ez valóban jónak tűnik, főleg hogy írtad is így valószínűleg 100% os a beoldásod! Ez az inline diffuzor mennyire zajos? Mint egy sima üveg diffi pl?

0 hangja van ;)
 
A külső reaktoromból vettem ki labdákat, de 4 db ot hagytam benne, hogy mégis legyen benne valami. Bekötöttem, és az a baj hogy a legfölső labda feljön a reaktor tetejére ahol bejön a víz és ott pörög, hallatszódik, hogy pörgés közben súrlódik a reaktor falához. Ez miért van? Vagy hogy lehet ez? A másik 3 labda az lent marad.
Lehet hogy ott fönt az örvénynek van ilyen húzó ereje? Nem értem. Nem lenne baj csak a zaj miatt nem jó..
 
salci said:
Tedd egy hálóba a labdákat igy egyben maradnak és lehetőleg a reaktorod alján.

Megoldódott. Lement az összes az aljára. Mostmár az a gondom, hogy még így is jönnek bubik az esőztetőn. kicsik nagyon de hihetetlen hogy mekkora utat megtesznek a bubik a reaktorban utána a szürő csövében és nem tünnek el. a labdákat meg direkt nem hagytam benne az összeset hogy nem fogja le annyira a szürőt-
 
Egy kis finomítás a mostani beoldásomon, a cső 50 cm hosszú és 5 cm az átmérője, a töltet darabokra vágott pvc cső, a co2 faporlasztón keresztül jut a csőbe, amely már már az up atomizer porlasztásához hasonlít, sőt ! ;)
valahogy igy nézhet ki belülről:_AVlDeB4DY4


Abszulute bubi mentes lett így, kiegészítés képpen a 2213 tarályba tettem eheim mechpro-hoz hasonló gégecsövet, hogy teljesen diy legyen :shock:
 
Mekkora, és milyen jelentősége van annak, hogy a reaktor a szűrő előtt vagy utána helyezkedik el? Értem ezalatt azt, hogy a szívó, avagy a nyomó ágra kötöm rá!
 
belababa said:
Mekkora, és milyen jelentősége van annak, hogy a reaktor a szűrő előtt vagy utána helyezkedik el? Értem ezalatt azt, hogy a szívó, avagy a nyomó ágra kötöm rá!
Szívó ágon a sok trutyi a reaktorban köt ki. Nem szerencsés. Nyomóágban már a tisztított víz van.
 
Viszont ha a szívó ágra kötném, lehet hangja se lenne, és biztos bubi mentes lenne a beoldás! Hiszen ha jól látom mások ezzel szenvednek!
 
Back
Oldal tetejére