• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg DIY külső reaktor

hectorvti

Kertész szaki
Mindenki ismeri az N-Dee féle külső reaktor elkészítési módját én is az általa leírtakat vettem figyelembe kisebb-nagyobb változtatásokkal

1. A külső burkolat üvegből készült ( talán dizájnosabb de az igazi ok amiért ebből készült az az, hogy könnyebb volt a forma kialakítása)
2. Más a forma (a hatékonyabb áramlás miatt)
3. A kupak egy menetes perselyen keresztül kitekerhető, így könnyebbé válik a takarítása


A kupak:

A persely:


Összetekerve:


Működés közben:



Volt szerencsém annak idején kipróbálni egy AM1000 reaktort, ezzel összehasonlítva a kettőt, ugyanazzal a külső szűrővel, láthatóan jobb az áramlás! Igaz, az AM1000-ben nem krumplis zsák volt a megtörő közeg hanem maradtak a biolabdák! Anno mikor a kezembe vettem egyből arra gondoltam, hogy a reaktorból kifelé vezető ágát mért egy merőleges fallal választják le, hisz erről a falról egyenesen visszaverődik a víz. Akkor ugrott be, hogy mi lenne ha kipróbálnám a kivezető ágat áramvonalassá tenni és így javítani az áramláson. Akiknek valami Eheim bikájuk van azoknak igazán mindegy, hogy milyen a flow veszteség, de sokunk van úgy (pl. én, ezért váltam meg az AM1000-től), hogy ha már van egy viszonylag jó külső szűrője ne csökkenjen drasztikusan az áramlás, de emellett ne kelljen lemondani a 100%-os CO2 beoldásról!
A héten tesztelem a rendszert, megbízhatóság, hatékonyság és valahogy lemérem a tényleges flow csökkenést. Az eddigi tapasztalatok alapján, a reaktort CO2 bubik nem hagyják el, a beoldás elég jónak tűnik, lehet hogy még sok is a krumplis zsák, ezeket még ki kell tapasztalnom.
Meglátásaitokat, véleményeiteket szívesen várom!
 
Szia!
Jó lesz ez, ha hatékonyan tud működni. Én is csináltam egyet, majd föl is teszem, de még tesztelem azért. Nálam az lesz a gond valószínüleg, hogy a kupakot kiviszi a nyomás. Látom neked menetes megoldásod van, de az "anyát" bele kellett ragasztani. A nyomásra érdemes odafigyelni, mert könnyen lehet baleset belőle.. :thumbup:
 
katroc said:
Szia!
Jó lesz ez, ha hatékonyan tud működni. Én is csináltam egyet, majd föl is teszem, de még tesztelem azért. Nálam az lesz a gond valószínüleg, hogy a kupakot kiviszi a nyomás. Látom neked menetes megoldásod van, de az "anyát" bele kellett ragasztani. A nyomásra érdemes odafigyelni, mert könnyen lehet baleset belőle.. :thumbup:

Természetesen a persely bele lett ragasztva FBS-es, ha rendesen és megfelelő ragasztóval van beragasztva akkor nem hiszem, hogy probléma lehet belőle! Amiket le kell, hogy cseréljek azok a kis légtelenítő csapok, nem zár valami jól, szóval ahelyett még keresnem kell valamit!
 
Igen, azt is akartam írni, nálam sem remekültek vmi jól... :?
Viszont valahol láttam rá megoldást.. Azt hiszem pici zsírt tettek a csapra, és úgy tették be a helyére.
 
katroc said:
Igen, azt is akartam írni, nálam sem remekültek vmi jól... :?
Viszont valahol láttam rá megoldást.. Azt hiszem pici zsírt tettek a csapra, és úgy tették be a helyére.

Ha meggondolom, nem is nagyon kellenek a csapok, hiszen csak indításnál kell légteleníteni, az egyiken meg ugye a co2 megy. Azon gondolkodom, hogy a légtelenítőn keresztül fogom éjszaka szellőztetni az akváriumot, rákötök egy visszafolyásgátlót és egy kompresszort.
 
Én csap helyett találtam egy éppen bele illő fém rudacskát. A levegőztetés is jó megoldás, bár a szükségességéről sokaknak fentartása van.
 
Persze. Az aerob baciknak elvileg jót tenne. Még lehet hogy én is kipróbálom! :p :thumbup:
 
Azt hiszem, hogy 3 hét tesztelés után kijelenthetem, hogy bevált a reaktor, a formája miatt nagyon jó maradt az áramlás és a beoldás is szuper sőt annyira, hogy a megtörő közegnek a felét ki is szedtem és így is teljesen feloldódik a CO2. Annyi változtatás történ az elmúlt hetekben, hogy rövidebb lett a reaktor, soknak tartottam azt a 40 cm, most mindösszesen 32 cm hosszú így kisebb helyen is elfér nem olyan robusztus sokkal csinosabb lett. Ha a piros krumplis zsákot le tudnám cserélni valami átlátszó műszálas anyagra, akkor elég pofásan nézne ki, még dugdosni se kellene.

Előnye, pofon egyszerű karba tartani, csak le kell tekerni a tetejét és már tisztítható is, valamint és nem utolsó sorban nagyon jó a reaktorban a víz áramlási mutatója!
Hátránya, hogy üveg, szóval extra óvatosan kell vele bánni!
 
Valaki nem tud kölcsönbe egy AM1000 reaktor adni Debrecen környékén, össze szeretném mérésekkel hasonlítani a két reaktort, olyan ki mit tud alapon :lol: :geek:
 
Back
Oldal tetejére