• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső CO2 reaktor

Na most a nyomóág a felső csonkon van, hogy lefelé nyomja a vízet, akkor a hálót nem alulra kellene rakni, hogy megtörjön a co2 bubi rajta?
nekem felül van és müködik!
amúgy nagyon egyszerű a képlet! ha az akváriumba a nyomó ágon látsz apró bubikat akkor nyitni kell a bypasson ha csobog a reaktorba akkor meg zárni! persze a bubi/ sec az sem árt kb a te akváriumodba 2-3sec/bubi is elég lehet a megfelelö beoldáshoz!
 
Utoljára módosított:
nekem felül van és müködik!
amúgy nagyon egyszerű a képlet! ha az akváriumba a nyomó ágon látsz apró bubikat akkor zárni kell a bypasson ha csobog a reaktorba akkor meg nyitni! persze a bubi/ sec az sem árt kb a te akváriumodba 3sec/bubi is elég lehet a megfelelö beoldáshoz!
Most 2hetes az indítás 1bubi/sec van beállítva egyenlőre azt még hagyom. A javaslatod kipróbálom. Köszi az infókat! Üdv
 
amúgy nagyon egyszerű a képlet! ha az akváriumba a nyomó ágon látsz apró bubikat akkor zárni kell a bypasson ha csobog a reaktorba akkor meg nyitni! persze a bubi/ sec az sem árt kb a te akváriumodba 3sec/bubi is elég lehet a megfelelö beoldáshoz!

Bocsi, hogy beleszólok, nem okoskodni akarok, de nem pont fordítva? Mármint, hogy akkor kell nyitni a bypasson, ha bubikat köpköd az akvába, és akkor zárni, ha csobog a reaktor. Illetve gondolom utána csak elírás, és 3 bubi/sec, és nem fordítva, igaz? :D
 
Bocsi, hogy beleszólok, nem okoskodni akarok, de nem pont fordítva? Mármint, hogy akkor kell nyitni a bypasson, ha bubikat köpköd az akvába, és akkor zárni, ha csobog a reaktor. Illetve gondolom utána csak elírás, és 3 bubi/sec, és nem fordítva, igaz? :D
De igen köszi a javítást nyitni azaz tehermentesíteni a reaktort ha kihordja belöle a bubikat! zárni ha csobog! nem a 3sec/bubi az jó lehet! nagyon jól dolgozik a reaktor! használom már egy éve!
 
De igen köszi a javítást nyitni azaz tehermentesíteni a reaktort ha kihordja belöle a bubikat! zárni ha csobog! nem a 3sec/bubi az jó lehet! nagyon jól dolgozik a reaktor! használom már egy éve!

Na ez engem is érdekelne.

20bpm mekkora akvára?

Én 80x40x40-es akvában perpill 130 bpm-et használok ugyanezzel a reaktorral. 60 bpm-mel csont kék volt a dc, mintha beoldás sem történne. Viszont 130-on sem az igazi, de nem akarom tovább emelni, mert 180 bpm-en sem lett limezöld a dc. Az az érzésem, hogy hiába a 100%-os hatékonyság, de borzasztóan lassan old be. Délelőtt 10 órakor indul nálam, és kb 16-17 óra felé lesz sötétzöld a folyadék. Rengeteg verziót kipróbáltam, ilyen-olyan variálás a töltettel, emelés a szűrő erején, de eddig közelében sem vagyok a hatékonyságnak. Olvastam olyat, hogy reaktornál nem is feltétlen kell limezöld DC-re törekedni, de én egyelőre azért küszködök, hogy ne kék legyen. :D
 
Na ez engem is érdekelne.



Én 80x40x40-es akvában perpill 130 bpm-et használok ugyanezzel a reaktorral. 60 bpm-mel csont kék volt a dc, mintha beoldás sem történne. Viszont 130-on sem az igazi, de nem akarom tovább emelni, mert 180 bpm-en sem lett limezöld a dc. Az az érzésem, hogy hiába a 100%-os hatékonyság, de borzasztóan lassan old be. Délelőtt 10 órakor indul nálam, és kb 16-17 óra felé lesz sötétzöld a folyadék. Rengeteg verziót kipróbáltam, ilyen-olyan variálás a töltettel, emelés a szűrő erején, de eddig közelében sem vagyok a hatékonyságnak. Olvastam olyat, hogy reaktornál nem is feltétlen kell limezöld DC-re törekedni, de én egyelőre azért küszködök, hogy ne kék legyen. :D
nálam 245l es akváriumba oldok vele igazából dzsungel az akva 12-20ig pötyög a bubi 2sec/bubi!
de van aki 500literesbe használja eredménnyel!
 

Attachments

  • IMG_5950.jpg
    IMG_5950.jpg
    385.5 KB · Megtekintések: 70
  • IMG_5962.JPG
    IMG_5962.JPG
    313.2 KB · Megtekintések: 76
  • IMG_5947.jpg
    IMG_5947.jpg
    242.8 KB · Megtekintések: 79
Mekkora flow-t küldesz keresztül a reaktoron kb.? (lph) Gyári hengeres töltettel használod?
irtam hogy a felső egy harmadát kicseréltem dryvit hálóra! kb 50*5cm csíkot hajtogattam bele!
a szürő pedig ami hajtja 2080 Eheim! bruttó 1800lph-t tud! ez töltettel kb 30-40% mínusz! na most akkor képzeld el egy gyengébb szürőnél! plusz elöszűrőszivacsok 30ppm meg ilyenek! na meg ugye a Co2 nél fontos a Kh! minnél kevesebb a Kh annál könyebben megy a beoldás!

A fényem 14-21 ig megy 240w led dimmelve :ROFLMAO:
 
Utoljára módosított:
Na ez engem is érdekelne.



Én 80x40x40-es akvában perpill 130 bpm-et használok ugyanezzel a reaktorral. 60 bpm-mel csont kék volt a dc, mintha beoldás sem történne. Viszont 130-on sem az igazi, de nem akarom tovább emelni, mert 180 bpm-en sem lett limezöld a dc. Az az érzésem, hogy hiába a 100%-os hatékonyság, de borzasztóan lassan old be. Délelőtt 10 órakor indul nálam, és kb 16-17 óra felé lesz sötétzöld a folyadék. Rengeteg verziót kipróbáltam, ilyen-olyan variálás a töltettel, emelés a szűrő erején, de eddig közelében sem vagyok a hatékonyságnak. Olvastam olyat, hogy reaktornál nem is feltétlen kell limezöld DC-re törekedni, de én egyelőre azért küszködök, hogy ne kék legyen. :D

Furcsán állok az ilyen reaktoros posztok előtt :)

A reaktor maga egy egyszerű henger. Semmi más feladata nincs, csak hogy a víz nyomására összetörje a gáz bubikat és ezt keverje be az akváriumba.
Ezen az oldalon az egyetlen hiba az, ha a reaktor folyik. De ha jó a tömítés lehet továbblépni a hibakeresésben.

- Szűrőd elégséges forgatással bír? Korábban ilyen 800-900lph volt a legalacsonyabb ajánlott teljesítmény pl Aqua Medic esetén
- Reduktorod megfelelő hálózati nyomásra van beállítva? 1.4-1.8 bar körül általában elég neki.
- A víz esőztetőn érkezik az akváriumba? Ha igen számolsz a veszteséggel?
- Ne csobogjon a szűrő és lehetőleg a felszín alatt legyen a beoldás 4-5cm-vel. Nálunk pl az eheim installszettes növénytárolón állandóan probléma

Ha mindezzel megvagyunk, akkor még néhány dolog a finomhangoláshoz.

Kemény víz, lágy víz?
2bps egy 128 literes akváriumra kevés. Reaktorral is. Persze lehet, hogy minden eset ideális a fentiek alapján és talán elég, de diffúzorral is kb 3bps lenne az ajánlott.

Ha reaktor gondotok van pörgességek végig a lehetséges okokat. A reaktor nem harmadolja a gázfogyasztást egy jó diffúzorhoz képest, csak egy kicsit kell kevesebb gáz.
Cserébe hatékonyabb beoldás a vízforgatás miatt és nagyonkevés karbantartás.
 
Furcsán állok az ilyen reaktoros posztok előtt :)

A reaktor maga egy egyszerű henger. Semmi más feladata nincs, csak hogy a víz nyomására összetörje a gáz bubikat és ezt keverje be az akváriumba.
Ezen az oldalon az egyetlen hiba az, ha a reaktor folyik. De ha jó a tömítés lehet továbblépni a hibakeresésben.

- Szűrőd elégséges forgatással bír? Korábban ilyen 800-900lph volt a legalacsonyabb ajánlott teljesítmény pl Aqua Medic esetén
- Reduktorod megfelelő hálózati nyomásra van beállítva? 1.4-1.8 bar körül általában elég neki.
- A víz esőztetőn érkezik az akváriumba? Ha igen számolsz a veszteséggel?
- Ne csobogjon a szűrő és lehetőleg a felszín alatt legyen a beoldás 4-5cm-vel. Nálunk pl az eheim installszettes növénytárolón állandóan probléma

Ha mindezzel megvagyunk, akkor még néhány dolog a finomhangoláshoz.

Kemény víz, lágy víz?
2bps egy 128 literes akváriumra kevés. Reaktorral is. Persze lehet, hogy minden eset ideális a fentiek alapján és talán elég, de diffúzorral is kb 3bps lenne az ajánlott.

Ha reaktor gondotok van pörgességek végig a lehetséges okokat. A reaktor nem harmadolja a gázfogyasztást egy jó diffúzorhoz képest, csak egy kicsit kell kevesebb gáz.
Cserébe hatékonyabb beoldás a vízforgatás miatt és nagyonkevés karbantartás.

Nekem csak az a furcsa, hogy vannak, akiknél nagyon durván alacsony a bubiszám, és mégis jobb beoldást érnek el. Fent írja pl @Keinrath Adrian, hogy nála 30 bpm pötyög 245 literre. Illetve több embertől is olvastam már a fórumon, hogy 60-100 bpm környékén tökéletesen old be nekik, hasonló akvárium méreteknél. De ettől függetlenül maximálisan elfogadom, amit írsz, de sajnos vannak azon túl is furcsaságok, ha nem veszem figyelembe azt, amit mások írtak a fórumon. Kifejezetten diffi és reaktor összevetésének a viszonylatában (előtte Aquario akril diffit használtam).

De előbb akkor minden részlet:
- 80x40x40-es akvárium
- Eheim 2178 szűrő, manual-on használom 6-os (vagy 7-es? néha elszámolom :D ) fokozaton (itt már bejön némi bizonytalan tényező, sajnos sehol nem találtam meg, hogy ez mennyi lph-nak felelhet meg kb, de úgy állítottam be a flow, hogy szépen körbeérjen, enyhén lengedeznek a növények, de azért még ne fújja ki a helyéről), GA üveg lillyt használok, illetve a nyomó ágon van az AquaCare reaktor, most épp teljesen zárt bypass-szal használom, és nincs feltörő bubi
- A reduktoron perpill 1 bar nyomás jön ki, ezt is a fórumon olvasottak alapján állítottam be
- A CO2 10-20 között, a fény 13-21 között megy, ~130 bpm-en
- A kh picit magas, ahhoz képest, hogy visszasózott (GA GH+) RO vizet használok, 2-3 között, ezt valószínűleg a seiryu kövek okozzák
- A víz sem túl meleg, reggel 22, este 23 fokos
- DC-ben a reagens egy hete cserélve, de rendszeresen rámérek külön a ph-ra is, hátha a DC csalna, de sajnos nem
- Ereszteni nem ereszt, többször is ellenőriztem már, sem a gáz, sem a víz

Illetve amit már írtam a posztban, amit idéztél, hogy ezek mellett borzasztóan lassan (vagy legalábbis lassúnak érződik) oldódik be a gáz. A diffúzor korábban 180 bpm-en már majdnem tökéletes volt, egy picit kellett még rajta emelni a limezöldhöz. Viszont amikor meglett a reaktor, az első tapasztalatok után kíváncsiságból feltoltam itt is 180 bpm-re a bubiszámot. Nagyon furcsa volt, mert közel sem lett olyan színű a DC, mint diffivel, jóval sötétebb zöld lett. Ha jól emlékszem, a ph sem ment 6,7 alá ekkor, és jellemzően 6,8 körül alakult. Nekem egyre inkább az a gyanúm, hogy egyszerűen nincsen elegendően erős flow a reaktorházban, és erre még rátesz a picit magasabb kh. Viszont, bár fogalmam sincs ugyebár, hogy hány lph-nak felel meg a 6-os fokozat a 15-ös skálán, nagyon meglepne, ha ez 1000 lph alatti értéket jelentene. Még kb tavaly ilyenkor egy 1000 lph-s névleges teljesítményű szűrőt használtam, és a mostani flow azért szemmel láthatóan jóval erősebb annál. Diffiről reaktorra pedig most váltottam néhány hete, ugyanaz alatt az akvárium alatt fut, semmi egyéb nem változott, csak a beoldás módja.
 
Furcsán állok az ilyen reaktoros posztok előtt :)

A reaktor maga egy egyszerű henger. Semmi más feladata nincs, csak hogy a víz nyomására összetörje a gáz bubikat és ezt keverje be az akváriumba.
Ezen az oldalon az egyetlen hiba az, ha a reaktor folyik. De ha jó a tömítés lehet továbblépni a hibakeresésben.

- Szűrőd elégséges forgatással bír? Korábban ilyen 800-900lph volt a legalacsonyabb ajánlott teljesítmény pl Aqua Medic esetén
- Reduktorod megfelelő hálózati nyomásra van beállítva? 1.4-1.8 bar körül általában elég neki.
- A víz esőztetőn érkezik az akváriumba? Ha igen számolsz a veszteséggel?
- Ne csobogjon a szűrő és lehetőleg a felszín alatt legyen a beoldás 4-5cm-vel. Nálunk pl az eheim installszettes növénytárolón állandóan probléma

Ha mindezzel megvagyunk, akkor még néhány dolog a finomhangoláshoz.

Kemény víz, lágy víz?
2bps egy 128 literes akváriumra kevés. Reaktorral is. Persze lehet, hogy minden eset ideális a fentiek alapján és talán elég, de diffúzorral is kb 3bps lenne az ajánlott.

Ha reaktor gondotok van pörgességek végig a lehetséges okokat. A reaktor nem harmadolja a gázfogyasztást egy jó diffúzorhoz képest, csak egy kicsit kell kevesebb gáz.
Cserébe hatékonyabb beoldás a vízforgatás miatt és nagyonkevés karbantartás.
Én azért kérdeztem rá, mert minden adott hozzá de a növényeken nem látok buborékokat csak a víz felszínén. Tőletek vásároltam mindent, üveg lilly pipe, szívó, szűrő stb.
Csak gondoltam a töltat nem szupi a reaktorban, hátha az a gond 😊
 
Nálunk sincs minden növényen bubi. Ha ez lenne a cél valószínűleg nagyobb beoldásra kellene figyelni a szűrők forgatása miatt.
Persze vannak akváriumok, ahol időnként látható, de a többség elvan enélkül is.

Pl Fukada akváriumon egy buborékot nem látni a növényeken mégis szép minden és iszonyat fejlődés van.
Erős a szűrő valószínűleg emiatt, de akkor is.

49750281832_c0757fe996_k.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr
 
Nekem csak az a furcsa, hogy vannak, akiknél nagyon durván alacsony a bubiszám, és mégis jobb beoldást érnek el. Fent írja pl @Keinrath Adrian, hogy nála 30 bpm pötyög 245 literre. Illetve több embertől is olvastam már a fórumon, hogy 60-100 bpm környékén tökéletesen old be nekik, hasonló akvárium méreteknél. De ettől függetlenül maximálisan elfogadom, amit írsz, de sajnos vannak azon túl is furcsaságok, ha nem veszem figyelembe azt, amit mások írtak a fórumon. Kifejezetten diffi és reaktor összevetésének a viszonylatában (előtte Aquario akril diffit használtam).

Kihagytam a fenti listából a növény igényeket. Pl egy leginkább easy növényekből álló akváriumnál nem kulcskérdés a 30ppm CO2 szint.
Lehet felével vagy kevesebbel is tökéletesen üzemel.
Lehet kevesebb a fény és emiatt eleve nem kell határon tolni. Nagyon sok változó van.
 
Illetve amit már írtam a posztban, amit idéztél, hogy ezek mellett borzasztóan lassan (vagy legalábbis lassúnak érződik) oldódik be a gáz. A diffúzor korábban 180 bpm-en már majdnem tökéletes volt, egy picit kellett még rajta emelni a limezöldhöz. Viszont amikor meglett a reaktor, az első tapasztalatok után kíváncsiságból feltoltam itt is 180 bpm-re a bubiszámot. Nagyon furcsa volt, mert közel sem lett olyan színű a DC, mint diffivel, jóval sötétebb zöld lett. Ha jól emlékszem, a ph sem ment 6,7 alá ekkor, és jellemzően 6,8 körül alakult. Nekem egyre inkább az a gyanúm, hogy egyszerűen nincsen elegendően erős flow a reaktorházban, és erre még rátesz a picit magasabb kh. Viszont, bár fogalmam sincs ugyebár, hogy hány lph-nak felel meg a 6-os fokozat a 15-ös skálán, nagyon meglepne, ha ez 1000 lph alatti értéket jelentene. Még kb tavaly ilyenkor egy 1000 lph-s névleges teljesítményű szűrőt használtam, és a mostani flow azért szemmel láthatóan jóval erősebb annál. Diffiről reaktorra pedig most váltottam néhány hete, ugyanaz alatt az akvárium alatt fut, semmi egyéb nem változott, csak a beoldás módja.

Reaktornál viszonylag gyorsan eléri a megfelelő CO2 szintet az akvárium. Ha nem így van feljebb kell csavarni. Nagyon régen nem néztem már, de kb 1 óra alatt lezajlik a folyamat. Emiatt van az, hogy sok esetben nem is indítjuk előbb a CO2 beoldást, vagy minimálisan kell ezt figyelembe venni.
 
Back
Oldal tetejére