• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső CO2 reaktor

Mielőtt összeragasztanám az idomokat elgondolkodtam mi lenne ha az ellenkező oldalon lenne a befolyó cső.


Vagy mint a gyárin ugyanazon az oldalon van mind a kettő?



Nem tudom mennyire lenne jó megoldás az első de itt sorba lenne minden és nem keresztezné egymást a csövek.
Csak az a "T" idom miatt gondolkodom mivel nem a csapnál van hanem a reaktor felett és ugye itt megy a legtöbb víz. :?:
 
Ma be akartam ragasztani az alsó dugót. Úgy néz ki hogy nem sikerült mert mikor ragasztósan összenyomtam 1-2 perc alatt így berepedezett a 3mm es plexi henger. Vinilfix ragasztót használtam. EZT NE HASZNÁLJA senki.!! (üzletben azt mondta az eladó hogy jó ahhoz is.) Gyorsan levágtam 4cm nehogy tovább repedjen.
Megpróbálom F.B.S.-sel ragasztani a plexinél.




 
Sziasztok!!!Multheten kreativ kedvembe voltam es alkottam egyet:) megosztom veletek is! Nos akinek nincs difuzorja vagy hasonlo porlasztoja az ne keseredjen!Kb minden esozteto egy L elagazo elemmel van rogzitve a kiomlocsohoz.Fogunk egy gyertyat , egy viszavagoszelepet es egy nagyobb szoget vagy csavart :) a szoget felmelegitjuk es egy akora meretu lyukat olvasztunk a L elem oldalfalara, hogy eppen a viszacsaposzelep kiagazasa beleferjen (inkabb szouljon).majd a szelep masik felere raszurjuk a CO2 csovet es mar mehet is :) az esoztetot picit lefele alitjuk es a CO2 beoldas 100% os :) a bubik eljutnak mindenhova es egy teljes kort irnak le az akiban!ha valaki jo kedveben van kb 6 perc alatt meg lehet valositani !
 
baji66 said:
Sziasztok!!!Múlthetén kreatív kedvembe voltam ....

Nem értem mihez kell szög, gyertya, meg 6 perc, fúrógép és kész. ha tutira akarsz menni egy levegőcső darabot áthúzol a lyukon, és annak a kinn maradt végére rakod a visszacsapó szelepet. Tuti nem csúszik ki.
És még kötözködés, 100% osan biztos nem oldja be, mert akkor nem lenne bubi....
 
A megoldás segít a CO2 problémán én inkább a hatékonyságát kérdőjelezném meg. Esőztetővel nem atomjaira porlasztott CO2-t beoldani még akkor is ha kicsit jobban le van tolva a felszín alá szerintem nem túlzottan hatékony. Az esőztető mögött lévő szűrőnek elég bikának kellene lennie ahhoz, hogy mindenhova eljuttassa a CO2-t. Ez nagy akváriumnál sok esetben nem nagyon működik egy szűrővel. A nem eléggé szétporlasztott CO2 miatt nagy része a felszín közelsége miatt elszökik. Ráadásul ha elég erős a szűrőd még rá is segít a felszín mozgatással.

De egy ideiglenes ötletnek ami gyorsan kivitelezhető mindenképp jó, főleg akkor ha nincs a közelünkben hatékonyabb beoldó eszköz vagy éppen eltörtük ;)
 
Scar azert hasznalok felmeligett szoget mert igy a frissen olvasztott lyukba pontosan beletudom eroszakolni a csovet.Elotte neis furoval probaltam csak egyik furohegy pici lyukat csinalt a masik meg mar tul nagyot... en igy oldottam meg.Persze tudom hogy korant sincs 100% os beoldas csak hirtelen felindulasbol modntam :) de nalam a bubik vegigusznak egeszen a tetejetol az aki aljaig es egy teljes kort irnak le.LEhet azert mert az aki csak 35 cm szeles es az esozteto elem rovidebb es nagyobb nyomason jon ki a viz.....
 
sziasztok,

regota olvasom a diy kulso reaktorok kulonbozo topikjat ...ugy dontottem keszitek en is egyet :).
Nos az enyem is szinten pvc csobol keszult 50mm atmeroju, 50 cm hosszu , azzal a kulonbseggel , hogy nem dugok vannak a vegen hanem szukitok amik kb a szurocso atmerojenek felelnek meg ( 16 mm ) .... ja es kezdetnek sima porlasztokovet tettem bele. Meg kell jegyeznem a reaktor ures belul.
Amit eszrevettem rajta : nem oldja 100 % a gazt , lathato apro kis bubik jonnek ki a spraybaron.
A kerdes az , hogy ennek az oka a polasztoko lehet vagy...masol van a gond? esetleg keves nyomas a reaktorban :D

a reaktor egy jbl e 1500 as szurore van raszerelve , az aki pedig 300 L bruto.
 
barbus said:
A kerdes az , hogy ennek az oka a polasztoko lehet vagy...masol van a gond? esetleg keves nyomas a reaktorban :D

A kis bubikat kifújja ha nem raksz bele krumpliszsákot/szivacsot stb, ahol lelassul a víz és visszaúszhatnak/megakadhatnak a bubik.
Vagy szedd ki a porlasztót, de akkor meg csobogni fog ha felgyülemlik a gáz.
 
Szia!

Valami metszeti ábra jó lenne folyás irányokkal ki és bemenetekkel, mert nekem nem 100%ig tiszta a dolog. A szűrőház márkája mi? barkácsboltban kapható? :?

sry a silly kérdésekért.
 
someday said:
Szia!

Valami metszeti ábra jó lenne folyás irányokkal ki és bemenetekkel, mert nekem nem 100%ig tiszta a dolog. A szűrőház márkája mi? barkácsboltban kapható? :?

sry a silly kérdésekért.

Elhelyeztem a blogban egy szerkezeti ábrát. Amúgy fel van tüntetve a szűrőházról készült képeken is az IN-OUT, a CO2-t meg csak egyhelyen lehet bejuttatni. :)
Márkáját sajnos nem tudom megmondani, mert az első dolgom a matrica letépése volt, de azt hiszem csak valami ilyesmi volt rajta hogy élelmiszeripari szűrőház. Ezt én egy kis maszek boltban vettem ami szivattyúkkal, hidroforokkal, tömlőkkel, csapágyakkal foglalkozik, szóval szerintem minden ilyen vizes témájú boltban kapható. Ha jól néztem ez a szűrőház nagyon hasonlatos az RO készülékekben használtakhoz, csak talán ott más a csatlakozás.
 
Levi85 said:
someday said:
Szia!

Valami metszeti ábra jó lenne folyás irányokkal ki és bemenetekkel, mert nekem nem 100%ig tiszta a dolog. A szűrőház márkája mi? barkácsboltban kapható? :?

sry a silly kérdésekért.

Elhelyeztem a blogban egy szerkezeti ábrát. Amúgy fel van tüntetve a szűrőházról készült képeken is az IN-OUT, a CO2-t meg csak egyhelyen lehet bejuttatni. :)
Márkáját sajnos nem tudom megmondani, mert az első dolgom a matrica letépése volt, de azt hiszem csak valami ilyesmi volt rajta hogy élelmiszeripari szűrőház. Ezt én egy kis maszek boltban vettem ami szivattyúkkal, hidroforokkal, tömlőkkel, csapágyakkal foglalkozik, szóval szerintem minden ilyen vizes témájú boltban kapható. Ha jól néztem ez a szűrőház nagyon hasonlatos az RO készülékekben használtakhoz, csak talán ott más a csatlakozás.
Úgy ahogy mondod...ez egy általános szűrőház, melyet bárhol be lehet szerezni, háztartásban is használják sok helyen ahol koszos, homokos a víz, http://www.olcsoviztisztito.hu/szurohazak/szurohaz.htm. Kerámia betétes csapoknál nem árt használni...Az RO készülékeknél is ilyen van csak ott a szűrőbetét sokkal finomabb.
 
Most reggel kicsit feltekertem a CO2-t úgyis vizcsere volt, igy kipróbáltam egy nagyobb dózist. 7-8 bubi/sec-nél már lejutnak apró bubik a szivócsőhöz, de az esőztetőn már nem láttam őket távozni szóval útközben elvileg feloldódnak, viszont annak aki már ennyi Co2-t tol bele, lehet hogy érdemes valamilyen töltetet is elhelyezni, vagy erősebb pumpával hajtani.
 
Levi85 said:
Most reggel kicsit feltekertem a CO2-t úgyis vizcsere volt, igy kipróbáltam egy nagyobb dózist. 7-8 bubi/sec-nél már lejutnak apró bubik a szivócsőhöz, de az esőztetőn már nem láttam őket távozni szóval útközben elvileg feloldódnak, viszont annak aki már ennyi Co2-t tol bele, lehet hogy érdemes valamilyen töltetet is elhelyezni, vagy erősebb pumpával hajtani.
Vannak ezekhez a szűrőházakhoz szűrő betétek is ugye, 600ft ért 1mikronos...azok nem lennének jók a beoldás növeléséhez??http://www.olcsoviztisztito.hu/szurobetetek/szurobetetek.htm Bár lehet ezek már nagyon visszafognák a szűrő teljesítményét.
 
Feccc said:
Vannak ezekhez a szűrőházakhoz szűrő betétek is ugye, 600ft ért 1mikronos...azok nem lennének jók a beoldás növeléséhez??http://www.olcsoviztisztito.hu/szurobetetek/szurobetetek.htm Bár lehet ezek már nagyon visszafognák a szűrő teljesítményét.
Ezek miért növelnék a hatékonyságot ? :roll:
 
Zbacsi said:
Feccc said:
Vannak ezekhez a szűrőházakhoz szűrő betétek is ugye, 600ft ért 1mikronos...azok nem lennének jók a beoldás növeléséhez??http://www.olcsoviztisztito.hu/szurobetetek/szurobetetek.htm Bár lehet ezek már nagyon visszafognák a szűrő teljesítményét.
Ezek miért növelnék a hatékonyságot ? :roll:
Szerintem... az az egy mikron méretű luk elég kicsi, hogy a co2 bubi csak úgy átmenjen rajta...mintha egy nagyon nagyon apró lyukacsos szivacs lenne, ahhoz hogy a co2 bubi áthaladjon rajta a víz által már nagyon kicsinek kell lennie, így szerintem jobban beoldódik a vízbe...
 
Back
Oldal tetejére