• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső CO2 reaktor

belababa said:
Viszont ha a szívó ágra kötném, lehet hangja se lenne, és biztos bubi mentes lenne a beoldás! Hiszen ha jól látom mások ezzel szenvednek!
Viszont akár hetente lehetne szétszedni egy tisztításra a reaktort. Mivel a koszolódás mértékével arányosan csökkenne az áramlás, ezzel együtt a beoldott CO2 mennyiség is.
 
belababa said:
Hiszen ha jól látom mások ezzel szenvednek!
Nem különösebben. Napközben lehet, hogy van némi csobogás, de ez estére teljesen beoldódik és mehet a ZzZz :)
 
Sziasztok!

Szemet szúrt a leszerelt kombi gázkazánunk elé bekötött szűrőház, ami alapban azt hiszem valami gyantával volt feltöltve a vízkő szűrésre, de mivel már csak vegyestűzelésű kazán feltöltésére van használva ez a csonk, és olvastam, hogy ebből is lehet reaktort csinálni, szóval több se kellett nekem már kaptam is elő a csőkulcsot, úgy is gondot okoz a megfelelő beoldás a sera basic settel.
14446421_ed17cb4efd8c2def347001f917f5f099_m.jpg

14446425_01be4be1b6bd7e1861865e1e83602262_m.jpg


Szép méretes darab, lemértem a térfogatát egy mérőpohárral, pont 1 liter víz ment bele. Co bevezetését úgy oldom meg, hogy van a tetején 4 darab, a rögzítéséhez használható kis furat, ez inkább lemezcsavarnak van előfúrva, viszont a fedél ezen a részen, teljes keresztmetszetében,hengeresen meg van vastagítva. Az egyik ilyen furat előkészítést teljesen átfúrtam 8-as fúróval, és ide ragasztottam be egy egy Festo szűkítőt ami 8-asról, 6-osra szűkít. Vízcsövekkel csatlakozásával még kérdéses, a szűrőháznak 1"-os a csatlakozása, így oda kénytelen voltam venni réz szűkítőket, ennyitől nem hiszem, hogy gond lenne,(meg a fejben is réz menetes betétek vannak) és ebbe tekertem be egy atman pumpához adott menetes csonkokat. Ez ugyan 20-as csőhöz van, viszont felmelegítve bele lehet nyomni a 17-es csövet.
Topic elején volt a típusra utaló kérdése, ezé Alco
Újonnan kicsit drága, akkor inkább vettem volna gyárit :)
Gondolom nem árt feltölteni kerámiagyűrűvel, van is itthon, igaz kicsit nagy méretűek. Amiben bizonytalan vagyok, hogy ugyanúgy elég egy visszafolyásgátló a bubiszámláló és a mágnesszelep közé? Vagy kell a buborékszámláló másik felére is?
 
Victor said:
Az egyik ilyen furat előkészítést teljesen átfúrtam 8-as fúróval...

Szia,

nem lett volna szükséges átfurnod, a légtelenítő szelepbe tökéletesen becsavarható a pneumatikai csatlakozó.
http://akvarista.hu/index.php?oldal=42& ... ow&id=2118

Victor said:
Amiben bizonytalan vagyok, hogy ugyanúgy elég egy visszafolyásgátló a bubiszámláló és a mágnesszelep közé? Vagy kell a buborékszámláló másik felére is?

Én raktam elé is és utánna is: reduktor -> mágnesszelep -> visszafolyásgátló -> bubiszámláló -> visszafolyásgátló -> reaktor
így stabilan megy már több mint egy éve.
 
Ha jól láttam, akkor ő egy toldót tett bele, hogy felülről megy a CO2 cső, alulról meg lelógat egy másik csövet az aljára.
Gondolom ez a lényege
 
Nem toldó, hanem egy átmenet, vagy szűkítő, az egyik fele 6-os gyorscsatlakozó, a másik fele pedig egy 8-as gyorscsatlakozóba dugható bele, végül is itt egy 8-as cső. Ugyan egyezik a menete a menetes Festo csatlakozó, és a a légtelenítő csavarnak, csak eléggé mélyen van a fejben, azt hiszem a meghúzással gondok lennének, lehet meg kellene faragni itt is a fejet. 8-asom van itthon, az egyáltalán nem fér bele, el sem éri a menetet. Mindegy jó ez így, volt téma valahol a légtelenítése az ilyen külső reaktoroknak, ezt legalább le lehet majd légteleníteni :)
Belül már nem lesz folytatása, a felső részbe fog menni a CO, aztán remélhetőleg mire leér már feloldódik. A zöld csövön, meg alulról megy ki belőle a víz, be az akváriumba. Eredetileg is ez volt a folyásirány.
 
Szerintem nem fog működni, de ne legyen igazam.
Felül fel fog torlódni a sok CO2.
Szerintem úgy működhetne a dolog, ha tennél bele valami anyagot, ami megtöri a buborékokat és alulról tolnád a CO2-t. De ezt megteheted később, ha bedugsz egy csövet majd a szűkítődbe.
 
Egyenlőre így akarom kipróbálni, csak feltöltöm kerámiagyűrűvel, Valahogy tartok attól, hogy ha egy csővel levezetem az aljába a CO-t, akkor a szűrő egyből ki is tolná az akváriumba, és nem jutna el a "pohár" felső részébe. Azért mégiscsak egy 2080-as Ehem-re lesz kötve. Ott meg Ok, hogy megrekedhet, de nekem jelenleg egy Sera basic szettem van, ilyen:
AsXMExwtX4k , elv ugyanez lesz, vagyis a bejövő víz, fogja kavarni, összetörni a CO-t. A sera, a
Sera Flore Activ külső CO2 reaktorában ezt egy kicsit továbbfejlesztette, mert ha jól látom a videón akkor a bejövő víz kisebbfajta tornádót csinál a külső reaktor felső részében, és így oldja be a gázt.
qn2Azbbfk3E
A sera basic szettem is elég jól működik, csak kicsit pocsékolósnak tartom, azon a szinten, ahol bezöldül a tartós teszt, már annyi CO-t kell a reaktorba juttatni, amitől kicsit túlcsordul, és nagyobb buborékok is elszöknek alul. Ez most terveim szerint annak nagyobb változata lesz.
Ma megjött a bubiszámláló is, úgyhogy hamarosan összerakom, puding próbája az evés :)
 
Nem lesz gond, nekem is így megy 375-ös aksiba (elég nagy bubi/sec-el) és nem torlódik fel a co2 a tetején.
 
sziaszok,
ugyan ezt a megoldást szeretném alkalmazni azzal a különbséggel, hogy az 50cm -es műanyag cső helyett fém csövet tennék be.
Milyen hátrányokkal járhat ez? A cső valószínűleg horganyzott vascső lesz.
Ez egy átmeneti kényszer megoldás lenne, amíg nem találok olyan esztergályost aki menetet vág a plexi csövemre.
Mit gondoltok káros lehet a növényekre halakra?

salci said:
Egy kis finomítás a mostani beoldásomon, a cső 50 cm hosszú és 5 cm az átmérője, a töltet darabokra vágott pvc cső, a co2 faporlasztón keresztül jut a csőbe, amely már már az up atomizer porlasztásához hasonlít, sőt ! ;)
valahogy igy nézhet ki belülről:_AVlDeB4DY4


Abszulute bubi mentes lett így, kiegészítés képpen a 2213 tarályba tettem eheim mechpro-hoz hasonló gégecsövet, hogy teljesen diy legyen :shock:
 
Egyenlőre így akarom kipróbálni, csak feltöltöm kerámiagyűrűvel, Valahogy tartok attól, hogy ha egy csővel levezetem az aljába a CO-t, akkor a szűrő egyből ki is tolná az akváriumba, és nem jutna el a "pohár" felső részébe. Azért mégiscsak egy 2080-as Ehem-re lesz kötve. Ott meg Ok, hogy megrekedhet, de nekem jelenleg egy Sera basic szettem van, ilyen:
AsXMExwtX4k , elv ugyanez lesz, vagyis a bejövő víz, fogja kavarni, összetörni a CO-t. A sera, a
Sera Flore Activ külső CO2 reaktorában ezt egy kicsit továbbfejlesztette, mert ha jól látom a videón akkor a bejövő víz kisebbfajta tornádót csinál a külső reaktor felső részében, és így oldja be a gázt.
qn2Azbbfk3E
A sera basic szettem is elég jól működik, csak kicsit pocsékolósnak tartom, azon a szinten, ahol bezöldül a tartós teszt, már annyi CO-t kell a reaktorba juttatni, amitől kicsit túlcsordul, és nagyobb buborékok is elszöknek alul. Ez most terveim szerint annak nagyobb változata lesz.
Ma megjött a bubiszámláló is, úgyhogy hamarosan összerakom, puding próbája az evés :)

Végül is sor került a próbára?
 
kerámiagyűrű nemigazán vált be, nem lehetett tőle összerakni, végső megoldás porlasztókő, és krupliszsák lett
Értem...és a porlasztókövet végül is hova raktad? Rögtön a fejbe vagy lelógattad valameddig egy csövön? És még egy :): Krumpliszsákkal mennyire tömted meg? +1: Hangja mekkora üzem közben? Köszi
 
sziasztok!
AquaCare külső co2 reaktor gyári töltetét érdemes cserélni? Magassága 30cm.,átmérő 5cm és csőcsatlakozás oldalt van. Dugig van tömve kis műanyag hengerekkel... én úgy érzem nem old be a co2 rendesen.
olvasgatom,hogy szúnyoghálót raktok bele elég sokan ezt,hogy kell elképzelni? Ha ez a tuti megoldás akkor kivitelezésben kérnék egy kis segítséget. Ez az első co2 reaktorom így nincs benne tapasztalatom.
köszönöm előre is.
 
sziasztok!
AquaCare külső co2 reaktor gyári töltetét érdemes cserélni? Magassága 30cm.,átmérő 5cm és csőcsatlakozás oldalt van. Dugig van tömve kis műanyag hengerekkel... én úgy érzem nem old be a co2 rendesen.
olvasgatom,hogy szúnyoghálót raktok bele elég sokan ezt,hogy kell elképzelni? Ha ez a tuti megoldás akkor kivitelezésben kérnék egy kis segítséget. Ez az első co2 reaktorom így nincs benne tapasztalatom.
köszönöm előre is.
Szia nekem van aquacare reaktor bypassággal használom egy 2080 as Eheim-el hajtva!
Én kiszedtem a felső egyharmadát és Dryvit hálót tettem bele spírálissan hajtva!
tükéletesen müködik! Milyen szürővel használod és a reduktorból milyen a kijövő nyomás??
 
Szia nekem van aquacare reaktor bypassággal használom egy 2080 as Eheim-el hajtva!
Én kiszedtem a felső egyharmadát és Dryvit hálót tettem bele spírálissan hajtva!
tükéletesen müködik! Milyen szürővel használod és a reduktorból milyen a kijövő nyomás??
szia! OASE Biomaster 600as a szűrő a reduktoron 2bár nyomás van én is bypass ággal vettem,igazábol a csap állását se értem,zárva se nyitva se fogja a szűrőt. gondolom kicsit zártan jobban nyom.
 
Back
Oldal tetejére