• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Külső CO2 reaktor

Proci

Kertész szaki
Ebbe a topikba összegyűjthetnénk a külső co2 reaktorok lehetséges megvalósításait.

Bizonyára sokan ismerik N-dee külső reaktorát.
Személy szerint Tőle láttam először házilag ilyen elvű megvalósítást.

Pár napja azonban az UKAPS fórumon is ráleltem egy hasonlóra:
http://ukaps.org/forum/viewtopic.php?f= ... 965fe2be86
Aki nincs regisztrálva (érdemes regelni), annak itt van képekben: http://s128.photobucket.com/albums/p169 ... 20Reactor/
Szintén igényes, minőségi munka.

Vajon MO-n be lehet szerezni ilyen átlátszó PVC csövet?
Csak külföldön találtam, gondolom a srác is innen rendelte: http://www.clearpvcpipe.com/

N-dee a leírásában borfokolót említ, amit azóta sem sikerült felhajtanom sehol.
Azért megépítettem egy mulmozóból, de túl rövid és átszökik rajta a bubik egy része.
N-dee javaslatára pvc csöveket tettem bele, ami nagyban javítja a hatásfokot. Leköti a kóválygó bubikat és sok kisebb áramlat segítségével helyben oldja fel.
_AVlDeB4DY4
Azért még így is kerül ki feloldatlan co2. Tehát aki tud hosszabb (40-50cm) átlátszó csövet, kérem jelezze:)
Korábban ódzodtam az ötlettől, de tényleg nem fojtja a szűrőt. Az sok kis rés ahol a víz elfolyhat sokkal nagyobb, mint a bemenő cső átmérője. Ráadásul azok a rések nem is olyan aprók. Kényelmesen tud áramlani a víz. A reaktor aljába az akváriumi növényeknél használatos nagyobb rácstávolságú műanyag kosár alsó pár centijét tettem fejjel levelé fordítíva. Ez felfogja a pvc csöveket. Ugye, mire nem jók ezek a haszontalan kosarak?:)
 
Proci said:
Vajon MO-n be lehet szerezni ilyen átlátszó PVC csövet?

Borászati szaküzletben,esetleg gazdaboltban lehet kapni fokoló hengert.Ez pont olyan , amit te keresel.Úgy 30-40 cm hosszú és le lehet szedni a színes műanyag alját.Jelölés nélküli sima hengert is lehet kapni.Amit én vettem az olyan 750ft körül volt.Én pont ilyen megfontolásból vettem egyet.

Valahogy így néz ki
m%C3%A9r%C5%91henger%20100.jpg
 
tibicuk said:
Borászati szaküzletben,esetleg gazdaboltban lehet kapni fokoló hengert.

Köszönöm Mária az ötletet. A helyi gazdászboltban sajnos nincs, borászati szaküzletről pedig egyáltalán nem tudok itt. BP-n próbáltam keresni google segítségével, de szintén sikertelenül jártam. Valaki tud Budapesten vagy Szolnok környékén ilyen boltot?

Közben egy másik megvalósítás:
setup.jpg
Ha jól értem, a felgyülemlett gázt a ventúri elvet kihasználva kiszippantja a reaktorból és ismét a bemossa a beáramló vizzel. Gondolom így jobban beoldódik, mintha csak fent kavarna:) Nagy jelentőséget azért nem tulajdonítok neki, hiszen a beáramló víz igy is rendesen megmozgatja a fent rekedt gázt. (Újra és újra lenyomja a víz alá :) )

update: közben Mária képének helyét megnézve van egy bp-i bolt, egyelőre ezt találtam náluk: http://webaruhaz.lombik.hu/product_info ... cts_id=309
Bár méretben még nem az igazi:)
 
Sziasztok!

Házi készítésű külső reaktornál hogyan lehet csökkenteni a fojtást? Ha a 40 cm hosszúságú reaktor csövet rövidíteném nem lenne jobb a vízmozgás?
Arra gondoltam, ha kisebb magasságra kellene emelni a vizet, jobb lehetne a vízmozgás. Nem akarom elfűrészelni, ha hülyeség. A külső szűrő elméletileg 700 l/h-s, de így most kb 270 l/h-t mértem. Az akvárium 40 literes. Az esőztető a víz szintje felett csak 3-4cm-re pisil.
 
egedzs said:
Sziasztok!

Házi készítésű külső reaktornál hogyan lehet csökkenteni a fojtást? Ha a 40 cm hosszúságú reaktor csövet rövidíteném nem lenne jobb a vízmozgás?
Arra gondoltam, ha kisebb magasságra kellene emelni a vizet, jobb lehetne a vízmozgás. Nem akarom elfűrészelni, ha hülyeség. A külső szűrő elméletileg 700 l/h-s, de így most kb 270 l/h-t mértem. Az akvárium 40 literes. Az esőztető a víz szintje felett csak 3-4cm-re pisil.

Nem tudom, de így leírva nem tűnik túlságosan működő megoldásnak a reaktorod. Ha nincs elég kraft a szűrőben nem fogja szépen beoldani a gázt és felgyülemlik a reaktorban a co2. Ezért szokták mondani, hogy ha reaktort használsz erős szűrő kell mögé. A paraméterek alapján a tiéd kevésnek hangzik.
 
Sziasztok,

Esztegályos van, de jobban preferálja az alu vagy sárgaréz dolgokat. Így a záródugó-cső bevezetés közcsavart ebből tervezem megcsináltatni. Mennyire gáz ez aksiban? Tudom nem szerencsés, de van valakinek olyan ismerete, hogy NE, mert nehézfém mérgezés lesz a vége?

Köszi,
Peti.
 
pataslo said:
Sziasztok,

Esztegályos van, de jobban preferálja az alu vagy sárgaréz dolgokat. Így a záródugó-cső bevezetés közcsavart ebből tervezem megcsináltatni. Mennyire gáz ez aksiban? Tudom nem szerencsés, de van valakinek olyan ismerete, hogy NE, mert nehézfém mérgezés lesz a vége?

Köszi,
Peti.

Ha megvan a heti rendszeres vízcsere, akkor nem szabad hogy problémát okozzon.
 
Úgy döntöttem, hogy az új szűrő mellé csinálok egy külső reaktort is 50-es PVC csőből.

Íme:
100_1654.jpg
100_1653.jpg

Úgy tervezem, hogy a jelenlegi diffúzor, fogja porlasztani a reaktorban a gázt, és a szivacsok segítségével oldódik be.
 
Sityesz said:
Úgy döntöttem, hogy az új szűrő mellé csinálok egy külső reaktort is 50-es PVC csőből.

Íme:
100_1654.jpg
100_1653.jpg

Úgy tervezem, hogy a jelenlegi diffúzor, fogja porlasztani a reaktorban a gázt, és a szivacsok segítségével oldódik be.


Szia!
Én ugyan így csinálam! :D :D
Gondolom a dugót a gumigyűrű tartaná bent. Arra figyelj, mert nekem a nyomás simán mozgatja, és le kellett fixálnom. Hol oldod be a gázt?
 
Hol oldod be a gázt?

6mm-es szilikoncsővel. valamelyik dugón készítek egy 4mm-es furatot így remélhetőleg annyira lesz benne szorosan, hogy saját magát tömíti, ha pedig nem akkor kap egy kis szilót.

Gondolom a dugót a gumigyűrű tartaná bent. Arra figyelj, mert nekem a nyomás simán mozgatja, és le kellett fixálnom.
A gumigyűrű annyira szorosan tart, hogy ott biztos nem lesz gond, ha mégis akkor beragasztom.
 
Értem! Akkor szerencsés vagy, jót fogtál ki! :D Látom készül a szűrőd is! :roll: :thumbup:
 
Sityesz said:
Úgy döntöttem, hogy az új szűrő mellé csinálok egy külső reaktort is 50-es PVC csőből.
Jó lesz :thumbup: de a szivaccsal vigyázz. Hamar megtelepednek rajta a bacik (az apró szennyeződésekről nem is beszélve) és gyorsan lefojthatják a rendszert. Én is kivettem belőle később. Ha elég hosszú (40-50cm) akkor nincs szükség szivacsra. Kb feléig jut csak el a bubi, lentebb nem és odafent beoldódik az egész.
 
Ha elég hosszú (40-50cm) akkor nincs szükség szivacsra. Kb feléig jut csak el a bubi, lentebb nem és odafent beoldódik az egész.

30cm-es. Nagyobb nem fér el. TM-20-as szivacsot vágtam bele, ez nem annyira sűrű, így remélhetőleg nem fog olyan könnyen eltömődni, ha mégis akkor sincs nagy gond, mert a gumigyűrűs oldalt nem ragasztom be, ha gubanc van akkor lehessen takarítani.
 
Sziasztok!

Olyan problémával fordulok hozzátok hogy mostanság szeretnék beruházni egy normális co rendszerre mert az élesztős kicsit kevés.
Most kaptam egy reduktort ami egy új egészségügyi oxigén reduktor.
Jó ez egyáltalán?
 
Sziasztok!

Kérdés merült fel bennem amit remélem ti meg tudtok válaszolni. külső co2 reaktort tervezek készíteni pvc csőből a lehetőségek széles tárháza áll rendelkezésemre 32,40,50,63 mm átmérőjű csövekből lehet válogatni 50 cmes hosszúságban

32 mmes térfogata 402 cm3
40 mmes térfogata 628 cm3
50 mmes térfogata 981 cm3
63 mmes térfogata 1558 cm3
gyári AM1000 térfogata 1859cm3


128 literes akváriumhoz és névleges 1550 l/h pumpa teljesítményhez 16/22 es csövezés mellett vajh melyiket válasszam ?

Vagy túlmisztifikálom a dolgot mindegy csak tömjem meg krumpliszsákkal/biolabdával/szilikoncsővel és majd szépen beoldja ?
 
Szia!
Szerintem 50-es, vagy 63-as csőből csináld, sokkal könnyebb esetlegesen tisztán tartani, meg hát a kivitelezés is egyszerűbb... Én 50-es ből csináltam. Nálunk a 63-as csőhőz nem kapható olyan PVC dugó, mint az 50-eshez, csak egy sima puha műanyag. Lehet szerencséd lesz, és találsz hozzá, bár az is lehet, nem is így akarod. :D Ja és ha már dugó, az 50-es nél kisebbekhez sem volt itt.. :) Sok sikert. A szivattyúd szerintem tökéletes teljesítményt nyújt.
 
katroc said:
Szia!
Szerintem 50-es, vagy 63-as csőből csináld, sokkal könnyebb esetlegesen tisztán tartani, meg hát a kivitelezés is egyszerűbb... Én 50-es ből csináltam. Nálunk a 63-as csőhőz nem kapható olyan PVC dugó, mint az 50-eshez, csak egy sima puha műanyag. Lehet szerencséd lesz, és találsz hozzá, bár az is lehet, nem is így akarod. :D Ja és ha már dugó, az 50-es nél kisebbekhez sem volt itt.. :) Sok sikert. A szivattyúd szerintem tökéletes teljesítményt nyújt.

Hello Köszi!

sikerült közben Orpheus külső reaktorának adataihoz is hozzájutni (Köszi Orpheus )

32 mmes térfogata 402 cm3
40 mmes térfogata 628 cm3
50 mmes térfogata 981 cm3
63 mmes térfogata 1558 cm3
gyári AM1000 térfogata 1859cm3
gyári Orpheus féle 707cm3


Amiből az a tanulság, hogy a tölteten múlik inkább a dolog egy bizonyos méreten felül.
Elvileg kaptam valami címet ahol aztán mindenféle pvc tenger van majd meglátjuk mit tudnak adni.

( a szivattyúm az egy atman külső szűrő de pssszzzt ne áruljuk el senkinek:) )
 
sziasztok!
Valahol láttam olyat hogy a rektorral párhuzamosan volt egy csap.
Érdemes beépíteni ezt a csapot?

A reaktor hossza 50cm átmérője 5,5cm, be és a kifolyó cső 20mm
EHEIM Compact + 2000 szivattyú (2000l/h)
szűrőház porciéhoz hasonló 200as PVC cső.
 
Back
Oldal tetejére