• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kraken vacka

katonajanos

Kertész szaki
Sziasztok!

Nyitok én is egy új naplót a friss nanomnak, de bocs mindenkitől, képeket még nem postolok! Az aki ugyanis arányaiban még nem hozza az elképzeléseimet, csak majd a megfelelő idő elteltével, ha a növényeim megnőttek!

Meg amúgy is baromi önző vagyok és csak azért nyitom ezt, hogy ne kelljen füzetbe körmölnöm :twisted: !
Plusz jól jön, ha kérdezek.

Adatok:
Akvárium : 40x25x28 - 28L ... "Mist"-ifikálva ;)
Aljzat : JBL Aqua Basis Plus + JBL Manado
Dekor : Ohko kő - Dragon ... kb.2kg lett felhasználva... Elég könnyűek, költséghatékony dekó :clap:
Növények : Hemianthus callitrichoides ''Cuba'' ; Staurogyne repens TC .... mindkét fajta Tropica 1-2-Grow kiszerelés. 3 tégely Cuba és 1 tégely Staurogyne.

Szűrés : Atman (Piofessional :lol: ) 3335 - 600 L/h (beállt médiával 480-500 L/h a valós) esőztetővel ... kicsit fojtanom kellett, mert kavarja a manadot :? . Sebaj, majd a centi vastag HC-t nem kavarja :twisted: !
Szűrőanyag : A szűrő 2,7L anyagot befogadni képes, én beleraktam 3 litert :roll: . 1.5 tálca siprax és Ista gyűrűk, a felső tálcában egy kis zacsi Seachem Purigen, az alsóban előszűrő szivacs. A szükséges kis plusz az ülepítőben kapott helyet : Ista Bioball. A szűrő előéletéhez tartozik, hogy előtte egy low-tech 112L-t próbálkozott megszűrni, inkább kevesebb mint több sikerrel. Elég hamar eltömődött az ülepítő feletti szivacs, így került bele biolabda. Bevált. Szépen kiforgatja a vízáramból a darabos trutyit, tényleg az ülepítőben marad. Ha valaki próbálkozik ezzel, figyeljen oda, hogy az ülepítő max 1/3-a legyen csak megtöltve labdával!
És mivel ez az aki egy másikat "váltott", így volt szerencsém beállt médiával indulni.
Világítás : 2x13W 6500K kompakt, reflektor alatt.... igen, DIY. De Key is megnyalná mind a 10 ujját, olyan jól sikerült DIY! Ha a kb.23-25 valós litert számolom, akkor ez talán OK. A fénycsövek speckós Japán cuccok, nem ám olyan madarasteszkós csoda!

Tápozás : Green Aqua Micro és Macro ... Az induláskor ajánlott 1.5x-es adag helyett 2x adaggal.... hiába: akinek jól megy... :thumbup:
Nagynyomású CO2, üveg difivel beoldva. Mérni nem tudom rendesen, mert az eddig használt üveg DC-t a hosszú hétvégén a macskám kivégezte... a nyamvadt! Úgyhogy pofára adagolok, méghozzá a HC pofájára! Az áramlat pont rá viszi a bubik kb. felét. Tetszik nekik :p ! És nem rég óta tudjuk "...Úgy is a növények mondják ki az utolsó szót..."! Remélem jól idéztem! De azért tervezem az új DC beszerzését!
(apropó: Nigro! Bemikrofonoztatok? Pont most lett akciós a JBL DC?? Gyanús ez nekem ;) )
Kapnak gyári adagolás szerint carbot is.

Víz : A vizet lágyítom, ~90ppm-es vizet kap, amiből ~300ppm-es lesz 2 nap alatt!! Srácok, ez durva! Remélem kicsit mérséklődik majd, mert nem tudom hogy viselik később a lakók! Csrélni minden másnap cserélem (beállt szűrőmédia és a Seachem Purigen tesz ilyen "bátorrá") a nagyjából 45-50%-át.
Hőmérséklet: 24C°


Napi rutin :
Reggel a CO2 indul elsőnek (2-2.3 bps - 10mp alatt 20-23), kb. 8:00-kor, rögtön rá tápozás. A pilács 14:00-kor kapcsol be, 22:00-ig megy. 22:00-kor a co2 stop. Természetes szórt fényt kap, az ablak alatt került elhelyezésre. Napsütés soha, a nap a ház túloldalán kél! És mint említettem....Mist :cool: .

Majd elfelejtettem : minden nap kap 10 csepp (Sera) bacit is az aki!

Beültetésnél sajnos észre kellett vennem, hogy az egyik tégely HC-k töve, illetve első pár levele elbarnult, széthullós volt a dolog. Kicsit aggódtam, hogy mi lesz így vele - főleg miután olvastam a HC topik első pár HSZ-ét! Amit lehetett elültettem, majdnem szálanként. Szerencsére úgy néz ki, megmarad MIND! A többi tégely kicsattanóan egészséges növényeket rejtett. A HC-t 4 felé vágtam, majd lemostam a zselét. Kézzel ahogy engedte minél kisebb foltokra szedtem úgy, hogy a gyökereket megcsípve választottam le a nagy közösről. Ilyen csipetnyi falatokat toltam a talajba csipesszel. Az előtér talaja nagyon vékonyan takarja a táptalajt, így a HC gyökere rögtön el is éri. Még nem vagyok biztos benne, hogy ez jó ötlet volt, meglátjuk. Viszont a táptalaj sokkal tömörebb, jobban megfogja a HC-t, így ezek közül egy sem úszott fel! A háttér felé magasítva már csak a Manado tartja, ott egy el is úszott másnapra. Nyakon csíptem, megreguláztam!
A Staurogyne fele ennyire sem volt "problémás", hihetetlen stramm kis növény! Annyira tetszik, hogy a notin amin ezt írom sosem zárom be a böngészőt, amin egy fül mindig őróla szól, munka közben is ezt bámulom ... :shh: ! Ebből bizony tömött, közepesen magas bokrot szeretnék, így mire Ti képhez juttok... :roll: ! De muszáj, mert így még nincs egyensúlyban az összkép.

Indulás : Az első másodperctől kezdva full fény, full táp, full szűrés. Semmit sem szeretnék megvonni, vagy meg nem adni a növényeimnek, hiszen ez főleg róluk szól. Szerencsére kis akinál a víz, táp.... miegymás nem kerül sokba, akár naponta is cserélhetném - lusta vagyok? Lehet. De merem hinni, hogy a Purigennel a tarsolyban, tréningezett médiával ezt a lazaságot megengedhetem. Óh, Seachem Purigen! Soha nem volt egyetlen akim (na ja, ez nem nagy szó) ilyen elképesztően tiszta vizű az első perctől fogva, mint most! Tuti a Puri teszi! ... Kész, ez csodaszer!...


2.nap : A növények kiegyenesedtek, szépek. Azt az egy HC csomót visszadugtam...

3.nap : Első vízcsere. Picit buborékos volt a víz felszine, gyanítom a kövek tesznek valamit. Tisztításuknál megszenvedtem, rengeteg agyagos vörös homok volt a lukakban, sokáig tartott mire kész lettem velük. De teljesen nem lehetett letakarítani! Egy napig áztattam is mielőtt elindult az aki, akkor is fura lett a víz a vödörben. Nagyon lágy tapintásúvá vált! Nem találkoztam még ilyennel, ha valaki tudja mi ez, írjon! Egyébként a kövek vizesen hihetetlenül jó illatúak! Elképesztő, finom, nem-is-tom milyen illat. Erdő-tikkafa-föld illatú, nagyon kellemes, édeskés. Bevallom szagolgattam :oops: . Amúgy a kövek elég törékenyek lettek nálam, vigyázzatok vele! De megéri foglalkozni vele, nagyon izgalmas anyag!

4.nap : Igen. Most már biztos, a HC bubizik! Nem hittem el, de mintha már a 3. napon elkezdte volna 1-2 csomó.

Ma az 5. napon folytatódott a bubizás, bár a csomók kb. 10%-a teszi ezt csak. Majdnem minden csomó elindult oldalra, de mind elindult felfelé. Az egészségesebb HC-k bubiznak főleg, de nagyon lassan! Kövér bubit növesztenek, szinte sosem látom mikor elengedik.
Szerencsére a Stauro is hozza az új leveleit a meglévők tövében! Még nem látom sehol, hogy a régit eldobná. Remélem nem is fogja!

Most itt tartok. Alga sehol, de hát az úgyis csak kb. a 10-15. napon jön, igaz?
És megpróbálom nem toszogatni, hagyom hagy fejlődjön. Nehéz! Ha az Ember ;) hálószobájában ott van vele a szerelme, azt simogatni akarja 0-24h, ezt kell most nekem nem megtennem! .... csipesz böjt... Úgyis jön a húsvét :) !
 
A fényeid és a co2 bekapcsolása között mintha nagy lenne az időeltolódás,8 kor co2 és 14 kor fény, 6 óra különbség nem sok egy kicsit, a növényeid már hamarabb fotoszintetizálnának.
Amúgy jól alakul várjuk a képeket ;)
 
Na jó, pár morzsa:

11083051_bdfc89a9a16770da45bf71989f81f5fc_m.jpg


11083053_8ba3790dc8aa9bdfb29f8d3f2153b072_m.jpg


11083049_d91e892cb10ec0bbf0745488a4bdef5c_m.jpg


11083045_9a3f350749f68b1cf58a38e374d2a67d_m.jpg


11083043_f2a21dd4c3087c975c23c861ee23abc1_m.jpg


Köszi srácok!
Book of ADA... :) ! Bizony érdemes olvasgatni!

A co2 azért indul rögtön reggel, mert szórt fényt azért kap az aki mivel egy ablak előtt áll. A növényeimet pedig szeretném a legjobb helyre ültetni a menzán már a reggelinél is ;) ! Az 5kg-os palackot nem féltem, asszem' egy darabig elég lesz!

6.nap : Úgy látom, hogy sok csomó HC régi levelei elkezdtek barnulni amellett, hogy a növények nőnek és terjeszkednek, sőtt bubiznak. Vagyis úgy gondolom, hogy kezd átalakulni emmers-ből submers-re ... legalábbis remélem. Bár mintha valahol olvastam volna, hogy a HC-nél ilyen nem nagyon van! Mindenesetre ez azt jelenti, most kezd durvulni a dolog, ammónia bumm előjele! Árgus szemeim az akin lesz pár napig, az biztos! Szerencsére itt a hét vége! Egyébként beindult a bubizás rendesen, álomszép ahogy a kanapéról látom megcsillanni a fényt a csomókon :shock: ! Az eddig 1-2 bubizó csomó helyett ma már kb 80% bubizik.
A Stauro pár levelének vége, annak széle is hajszál vékonyan, de hozott egy-egy barna csíkot. Remélem nem alga... barna algával régen volt dolgom, emlékeim szerint az "lepedék" szerű, ez nem annak néz ki. Inkább olyan, mintha kezdene "elszáradni", de mint említettem nagyon kezdeti stádiumban van a jelenség. Holnap talán okosabb leszek!
 
Csip-csip ; :lol:

Salci: félreértettelek! Te úgy gondolod, hogy hamarabb kellene a világítást felkapcsolnom, igaz? Lehet... De ugye azzal kezdtem, hogy önző vagyok és így is többet világítok a javasoltnál, szóval... a HC-nek tartania kell magát a "megszoksz vagy megszöksz" elvhez, szerencsére helyváltoztatásra nem képes ;) ! Na jó, nem bántom őket, sőt egyre jobban szeretem!

De ha így vagyok itthon... (Genya vagyok?) :oops:

Ja, és a név! Persze nem tudjátok még mi sül ki belőle, de szavazzuk meg! Mi hangzik jobban : Kraken Vacka vagy Kraken's Lair
Az én szavazatom a viccesen hangzó magyar mellett szól, tehát eddig 1:0 .
 
7.nap : Ez bizony diatom, nem emers HC "hullás". Egyenlőre nem aggódom, mert szerintem a Manado ajándékozott meg vele :? . Sebaj, már normalizálódik a helyzet kissé, mert az imént mért 250ppm legalább már nem 300.... ennek is örülni kell! Holnap is vízcsere, addig is mentálisan és forszírozottan, látványosan utálom az algát :x !! Hátha ez is segít, ki tudja.... ha bejön írok róla blogot ;) !

Csak van velem is egy kis erő ?! :crazy:
 
katonajanos said:
Csip-csip ; :lol:

Salci: félreértettelek! Te úgy gondolod, hogy hamarabb kellene a világítást felkapcsolnom, igaz?
Jani ! Nem a fényt ! :) A co2-t később, bőven elég max 2 órával hamarabb indulnia.
 
Diatomra amano garnélát de sokat! 60 literre Amano közel 20 garnélát használt. Mi 50 garnival etettük fel ezt az algát 3 nap alatt a 240-es iwagumiban.
 
salci said:
katonajanos said:
Csip-csip ; :lol:

Salci: félreértettelek! Te úgy gondolod, hogy hamarabb kellene a világítást felkapcsolnom, igaz?
Jani ! Nem a fényt ! :) A co2-t később, bőven elég max 2 órával hamarabb indulnia.

Akkor mégsem értettelek eredetileg félre :) ! Szeretem ha rájövök, hogy mégsem vagyok akkora GERONIMO, mint gondoltam.... bár most, hogy ezt így leírtam.... :eh:
Viszont nem gondolod, hogy gond lenne abból ha a nappali szórt fényben nem lenne elég co2? Mert az talán jobb (flóra szempontjából), ha több van mint kevesebb! Mit gondoltok?


viktorlantos said:
Diatomra amano garnélát de sokat! 60 literre Amano közel 20 garnélát használt. Mi 50 garnival etettük fel ezt az algát 3 nap alatt a 240-es iwagumiban.

Köszönöm szépen a tanácsot, ámde én félek az amano garnélától ... :shifty: ! Ha nem is rettegek, de hogy rémálmaim lennének az biztos!
Félek hogy meglógnak, de leginkább attól, hogy : "SZiasztok, 3db amanot elcserélnék, vagy olcsón odaadnám, mert nekem a fonalas alga után most a HC-t kezdték el kiszedegetni....". Ezt Ipopovics írta a megfelelő topikban. Ma megpróbáltam pár elég hosszú hajtást ledugdosni a manadoba... megizzadtam! Korai még pituszkálni nagyon! És ha ezek a dögök kitúrják, hát megyek a közértbe gyömbérért és eszek egy baromi drága szusit!

Viszont redek szépen tenyésznek a társasban, lehet bepróbálom őket! Vízkeménység mondjuk OK (bár fluktuál), NO2->0 .... Csak ugye ott van az, hogy az a nyamvadt dög lezúzta a DC-met. Szegény garnikat nem szeretném nagyon lesavazni :| ! Tudtam, hogy ma mennem kellett volna hozzátok!

Egy jó tanács a többieknek (legyen ezután ez egy "thumb rule") : ha egyszer eszedbe jut, hogy elmész a Green Aqua-ba, hát uzsgyi !! :arrow:
(apropó: a mai nap meglepetése-> a helyesírás ellenőrző ismeri azt, hogy UZSGYI ?! :clap: :p Nem rossz!)
 
katonajanos said:
salci said:
katonajanos said:
Csip-csip ; :lol:

Salci: félreértettelek! Te úgy gondolod, hogy hamarabb kellene a világítást felkapcsolnom, igaz?
Jani ! Nem a fényt ! :) A co2-t később, bőven elég max 2 órával hamarabb indulnia.

Akkor mégsem értettelek eredetileg félre :) ! Szeretem ha rájövök, hogy mégsem vagyok akkora GERONIMO, mint gondoltam.... bár most, hogy ezt így leírtam.... :eh:
Viszont nem gondolod, hogy gond lenne abból ha a nappali szórt fényben nem lenne elég co2? Mert az talán jobb (flóra szempontjából), ha több van mint kevesebb! Mit gondoltok?
Igazad van, nem éreztem olyan nagy hangsúlyt annak a szórt fénynek, nálam is van szórt fény, mivel nem barlangban lakom és van ablak is de nem megy hamarabb a co2 2 óránál, lehet hogy nálad nagyobb szórt fény van, nyithatnánk egy topicot szórt fény címmel :)
 
8. nap : A pszichológiai hadviselés a visszájára fordult, mely azt bizonyítja, hogy a diatom egy Diabolus creaturam! Ördögtől való, mert minél jobban utáltam, annál nagyobbra nőtt! A gyűlölet táplálja :evil: ! Így hát szeressétek :thumbup: ! A szeretet mindent megold :angel: ! Ezt vallják a redjeim is, így ők szeretik a diatom minden porcikáját, amely így semmivé foszlik akváriumomban! ;)
Mint ezüst golyó a vérfarkasnak, vagy napfény Drakulának, esetleg alien vér Reply-nek.... ja az nem :p , de értitek.
Hogy még világosabb legyen, tanúságul álljon itt pár kép:

Ott van, nézzétek....
11100751_b279aaaccc96733b2cfd5f25bde9e412_l.jpg


Igen, kezdi már....
11100753_a7290ea86ed69d5c0ac0262d78b1e21e_l.jpg


11100747_bc94f7f00f00deb107c01f3b5eaec333_l.jpg

És hoppá! Tapsoljuk meg, hisz még meg is hajolt nekünk "Voila" :wave: ! :clap:

Ő jól végezte dolgát, de annak öröme nálam ... :cool: !

Viktor! Hálás köszönetem a tanácsodért, a barna algát valóban nem szabad megvárni "míg elmúlik" ... hehe micsoda b**omság !
És várom már az új DC-ket, bár lehet csak a jövő hónapban jutok el hozzátok megint :eh: .
 
Sziasztok!

Sajnos a napokban agymenést kaptam, bepöccentem és.... krakennek annyi :cry: . Simán meggondoltam magam, ami tulajdonképpen várható volt, mert aki ismer tudja milyen türelmetlen vagyok.
A koncepciómat fel kellett adnom az agymenésem miatt.
Bepöccentem amikor erre rájöttem és ennek hatása alatt lecseréltem egy dekort....

Aahhh.... kudarc, mert GERONIMO voltam. Vér-ciki de ez van :oops: . A dekorok nem voltak elég stabilak a manadoban. Ragasztanom kellett volna! Azt hiszem ez jó lecke volt, soha többet nem sietek el semmit!

Mindenesetre ami most alakul lehet, hogy még jobban is tetszik, bár a "meglepetésnek" így lőttek.

A növények jól vannak, viszont a garnikat majdnem kinyírtam tegnap előtt, így a co2 most ~1.5 bps-re mérséklődött. Elégnek bizonyul, mert a HC rendületlenül gyöngyözik. Stauro hozza szépen az új leveleit, de pár régi "lefonnyadt".
Ez ugye normális?

Ha lesz kedvem, holnap teszek fel képet az eredeti elképzelésről és arról ami most alakul.
 
Hehe, igen, kitúrják, nekem is gyömbér kellett volna, meg egy ksi wasabi :D
Jó ötlet :)
A fotódon szemből a red kicsit az alien filmekre emlékeztet , remélem egy Sigourney Weaver baba az új dekorelem .
 
Ahogy ígértem most jön két fotó.
Akkor először röhögjünk! Már az elején érezhettem, hogy ez nem lesz hosszú életű, mert normális fotót nem csináltam róla, csak ezt :

11137575_39a10479b15b3a6ecec0efd71337860b_l.jpg


Nos, nem kevés gondom volt vele, folyton motoszkált, hogy nem jó.... ahogy írtam, agymenés. Terveim szerint jobb hátra szerettem volna egy stauro bokrot, aminek a "karjai" előre nyúlnak, így lett volna kraken .... ja, hát ennyi. Nem is biztos, hogy elég hangsúlyos lett volna a stauro bokor, hogy "visszahúzza" a balra dőlő követ...
No mindegy ami most van az egyenlőre tetszik (leszámítva a barna algát :roll: ). A stauro kicsit átrendeződött az agymenésem hatására, majd ahogy nő és nyírom rendezni fogom.

A mostani állapot :

11137573_219a85cc41da17abd93d667fe9f22ea7_l.jpg


Bocs, nem akartam kivenni a technikát... kicsit zavaró, de talán látszik a layout.
Vízcsere utáni kép, bubit ne nagyon keressetek :) ! A stauro sorokat majd tömörítem, a fő szikla mellett is hátra nyúlik majd terveim szerin, csak ott (azért hiányos) vissza kellett vágnom, mert már eldobta a felső leveleit.
Valami finomabb ívű növény hátteret még szeretnék, szerintem ott is hagyok egy stauro sövényt, hogy legyen amiből előtörnek a "karok".
Az első sor bizony barna alga :eh: . Elöl a manadot kiigazítom majd, ha a HC már nem ilyen érzékeny... Egyébként szépen tapadnak már, de még nem az igazi.
Sajnos az Ohko kő itt nem tudja megmutatni mit is tud igazán, ennél többet érdemelne... majd legközelebb!
Tanuló akvárium ide vagy oda, ez eddig nekem tetszik!

(Hogy mit tud egy jó Ohko layout? Ajánlom Histi Stone garden akváriumának, illetve Ipopovics Ajándék című naplójának megtekintését!! Fantasztikusak!)
 
Back
Oldal tetejére