• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Kövek, és sziklák

Sziasztok,

Badacsonyban gyűjtöttem Bazaltköveket. Szemre mintha magas lenne a vastartalma, savpróbát meg nem néztem. Néhány darab TDS9 RO vízbe tettem pár napja(öblítés/sikálás után), ma már TDS28. Mi keményítheti? Ennek ellenére alkalmas lehet vajon még high-tech növényes üvegbe?
 

Attachments

  • 20220901_075820.jpg
    20220901_075820.jpg
    500.4 KB · Megtekintések: 27
Sziasztok,

Badacsonyban gyűjtöttem Bazaltköveket. Szemre mintha magas lenne a vastartalma, savpróbát meg nem néztem. Néhány darab TDS9 RO vízbe tettem pár napja(öblítés/sikálás után), ma már TDS28. Mi keményítheti? Ennek ellenére alkalmas lehet vajon még high-tech növényes üvegbe?
A bazalt nem keményít. A TDS mérő elektromos vezetőképességet mér, amit a vízben oldott sók adnak. Akár a vas is lehetne, bár a vasoxid vízben szinte oldhatatlan anyag. Inkább kezdeti szilikát, a vulkanikus köveknél előfordul. Vízcserékkel el fog tűnni. Abban az esetben keményítheti, hogyha valami építési hulladék kupacból szerezted és a felülete meszes, malteros.... Vagy esetleg kemény vízben volt parti kő és vízköves. Egy sósavas fürdőben néhány percig fog pezsegni, ha felületi lerakódás van rajta. Savazd meg, ha bizonytalan vagy. Én biztosan használnám. 😉
 
A bazalt nem keményít. A TDS mérő elektromos vezetőképességet mér, amit a vízben oldott sók adnak. Akár a vas is lehetne, bár a vasoxid vízben szinte oldhatatlan anyag. Inkább kezdeti szilikát, a vulkanikus köveknél előfordul. Vízcserékkel el fog tűnni. Abban az esetben keményítheti, hogyha valami építési hulladék kupacból szerezted és a felülete meszes, malteros.... Vagy esetleg kemény vízben volt parti kő és vízköves. Egy sósavas fürdőben néhány percig fog pezsegni, ha felületi lerakódás van rajta. Savazd meg, ha bizonytalan vagy. Én biztosan használnám. 😉
Köszi! Ez érintetlenül a kőbánya széléről jött, nem gondolnám hogy bármi szennyezés érte volna. Az egyéb üledék az esélyes. Arra gondoltam, hogy hasznalat előtt bepakolom őket az üvegbe, feltöltöm vízzel(úgyis megakarom nézni, hogy nem enged sehol a ragasztás), és adok mellé vízelőkészítőket. Az remélhetőleg kivesz minden nem odavaló anyagot.
 
és adok mellé vízelőkészítőket. Az remélhetőleg kivesz minden nem odavaló anyagot.
Nem veszi ki. Maximum keláthoz köti, hogy passzív legyen. (felesleges) A TDS mérő ugyanúgy ki fogja mutatni azt, ami kioldódik. Csak áztasd be RO-ba egy hétre használat előtt, illetve kefézd át. Jó lesz az.
 
Back
Oldal tetejére