• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kis növényhatározó, avagy mi ez a növény?

Sziasztok!

Úgy érzem itt az idő, hogy végre beazonosítsam a növényeimet. Sajnos a boltos se igazán tudta megmondani, egyedül meg elég reménytelennek tűnik megtalálni a nevüket. Nagyon köszi a segítséget!

1.


2.


3.


4.


5. (Ezek zöldek voltak ám az alga előtt. :) )


6.


7.
 
Sziasztok!

Úgy érzem itt az idő, hogy végre beazonosítsam a növényeimet. Sajnos a boltos se igazán tudta megmondani, egyedül meg elég reménytelennek tűnik megtalálni a nevüket. Nagyon köszi a segítséget!

1. valamilyen Ludwigia, hasonlít a repens-re, de a nyakamat nem tenném rá
2. Echinodorus cordifolius
3. Alternanthera reineckii
4. valamilyen Cryptocoryne, talán nevillii
5. Lialeopsis sp.
6. Cabomba aquatica
7. Egeria najas
 
Sziasztok amikor írtam a naplómba akkor beugrott, hogy van egy ilyen topik úgyhogy bedobom ide a kérdéses növényemet :)

DSC_0205.jpg


én cryptocoryne parva-ra tippeltem meg de nem vagyok biztos benne mert eredetileg egy ilyen gumószerűségen voltak ezek a hajtások amiket végül letördeltem és teljesen jól elkezdtek hajtani külön-külön, ami furcsa, hogy majdnem olyan vastag gyökereket ereszt mint az anubias ez látszik is a képen mintha cölöpök lennének :)

hátha valaki meg tudja erősíteni vagy cáfolni a tippem :)

Imi
 
Sziasztok amikor írtam a naplómba akkor beugrott, hogy van egy ilyen topik úgyhogy bedobom ide a kérdéses növényemet :)

DSC_0205.jpg



én cryptocoryne parva-ra tippeltem meg de nem vagyok biztos benne mert eredetileg egy ilyen gumószerűségen voltak ezek a hajtások amiket végül letördeltem és teljesen jól elkezdtek hajtani külön-külön, ami furcsa, hogy majdnem olyan vastag gyökereket ereszt mint az anubias ez látszik is a képen mintha cölöpök lennének :)

hátha valaki meg tudja erősíteni vagy cáfolni a tippem :)

Imi


Szerintem is Cryptocoryne parva.
 
Valószínűleg az igen, köszi :)
Közben eszembe jutott, hogy rákereshettem volna képekre is simán hátha találok olyat amiből kiderül és hát találtam is..:)
parva.jpg


pont ilyen gumós volt ez is csak nagyobb gumóval :)
és gondolom azért lehetnek ilyen hosszúkásabb levelei nálam mert több fényt szeretne :)
 
Valószínűleg az igen, köszi :)
Közben eszembe jutott, hogy rákereshettem volna képekre is simán hátha találok olyat amiből kiderül és hát találtam is..:)
parva.jpg


pont ilyen gumós volt ez is csak nagyobb gumóval :)
és gondolom azért lehetnek ilyen hosszúkásabb levelei nálam mert több fényt szeretne :)

Ez itt egy emers noveny szerintem. Nalad meg egy mar levelet valtott noveny van valoszinuleg
 
Sziasztok!

Tudnátok segíteni az alábbi növények azonosításában?

Előre is köszönöm

1.
8195703117_ca305fc14d_z.jpg

2.
8196794346_7417cc23aa_z.jpg

3.
8195704205_7ec5684771_z.jpg

4.
8195698789_d1efb21306_z.jpg


üdv
Tokken
 
üdv, nem tudtam rájönni hogy milyen növény ez kérlek segítsen aki tudja hogy mi a neve! Köszönöm
8199262979_342480719d_z.jpg

kb 10-15 cm magas és nagyobbra nem is nagyon akar nőni nálam, a vadonban vettem de nem volt neve és megvételkor az emers kinézete nem is hasonlított mostani formájához.
 
Szia Tokken!

Sziasztok!

Tudnátok segíteni az alábbi növények azonosításában?

Előre is köszönöm

1. Anubias barteri
8195703117_ca305fc14d_z.jpg

2. Anubias lanceolata
8196794346_7417cc23aa_z.jpg

3. Anubias barteri var. nana
8195704205_7ec5684771_z.jpg

4. Ludvigia brevipes
8195698789_d1efb21306_z.jpg


üdv
Tokken

Az Anubiasoknak ne legyen a törzse a talajban, maximum a gyökere!
Kötözd inkább valamilyen dekorra (mint a nanát)!
Kevés fény elég nekik, inkább az árnyékosabb részeket szeretik!

A Ludvigia (Tóalma) viszont kívánja a sok fényt, meg a tápot, ha lehet vegyél még belőle, nagyobb mennyiségben mutat jól a hátsó részben (jó körülmények között a vízfelszínig nő)!

A.ttila
 
Szia!
üdv, nem tudtam rájönni hogy milyen növény ez kérlek segítsen aki tudja hogy mi a neve! Köszönöm
8199262979_342480719d_z.jpg

kb 10-15 cm magas és nagyobbra nem is nagyon akar nőni nálam, a vadonban vettem de nem volt neve és megvételkor az emers kinézete nem is hasonlított mostani formájához.

Hygrophyla corymbosa a növényed.
Valószínű hiányzik neki valami (fény, táp) azért nem nő magasabbra!

A.ttila
 
Szia!


Hygrophyla corymbosa a növényed.
Valószínű hiányzik neki valami (fény, táp) azért nem nő magasabbra!

A.ttila

igen ez lesz köszönöm a segítséget, viszont abban szinte biztos vagyok hogy egy alacsonyabb fajtájáról beszélünk ( látom hogy 60 cm-t írnak neki) mert igazából mindent megkap nő is szépen gyorsan szaporodik egészséges algamentes de nem nő magasra. Annyi tapasztalatom van már hogy lássam mikor szenved egy növény, meg amúgy nekem a 25 literes nanómban van aminek 25cm magas a fala abból kb 12 cm hátúl a talaj és a vízfelszínt is alig éri el és láthatóan nem is nagyon akar még nagyobb lenni. mindegy tetszik nagyon szép kis növényke.
 
Szia A.ttila!

Köszönöm az azonosítást. Mégy annyi kérdésem lenne, hogy ezen növények közül van e olyan ami virágzik, ha igen milyen feltételek szükségesek hozzá, mert megvannak nekem már vagy 1 éve?

Előre is köszönöm a választ.

üdv
Tokken
 
Sziasztok! Tudom, hogy nem ez a legjobb hely neki, de talán olvassa egy admin és végül a témába vág:

Nekem nagyon sokat segített a növények megismerésében a Tropica honlapjának nézegetése, főleg a Layouts rész, ahol akváriumi környezetben mutatják őket, mégis könnyen azonosítható, hogy melyik növényről van szó. Szóval ha szabad javasolni, akkor szerintem ezt érdemes lenne beletenni valami kezdőknek szóló általánosabb posztba, pl a Best Of Akvakertész fórumba, hogy más is gyorsan rátaláljon.
 
Back
Oldal tetejére