• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kis növényhatározó, avagy mi ez a növény?

Sziasztok,

Van két növényem amit nem tudok beazonosítani és szereték egy kis segítséget kérni.
Az egyik a kép hátsó részén a pirosas levelű bokor: Tippem: Criptocoryne undulata vagy wenddii
A másik a kép elején levő előtéri növény amelyikből több bokor van. Tippem: criptocoryne parva esetleg xwillisi

A segítséget előre is köszönöm.


1 by Simi_1975, on Flickr
 
Egy kis segítséget szeretnék kérni. 240 l-es akváriumunk van, olyan növényt keresnék amit a halak nem szeretnek. Elég sok növénnyel próbálkoztunk, de sajnos 2-3 hétnél tovább nem birják és elfogy az összes. Tányérlazac, algaevő, papagálysügér, gibicepsz, vitorlás, tehát elég vegyes akváriumba kipróbáltunk már, lándzsaféléket, hinárféléket anubiast is de nem sokáig birták. A hagymaféléket nem próbáltuk, arról van valakinek infója? Nagyon szeretnénk az akváriumot élő növényekkel látni, a műnövénytől kiráz a hideg.Kösz az infót előre is.
 
Sziasztok a videón látható háttérnövény neve érdekelne esetleg valaki megtudja mondani mi ez ?
 
Tuti rácsra van rakva, és ha jól tudom akkor flames moss=taxiphyllum sp. :)
 
Mi az a növény, ami hasonlít a Limnobium Laevigatum-ra, picit kisebb, picit szürkésebb a levele,
de egy az egyben úgy néz ki, viszont főgyökérzete van.
Vki ismeri?
 
Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni.
Kaptam rokonoktól ajándékba 2 cseréppel ebből a növényből.
Ők úgy vették, mint akváriumi növény.
Persze nem kérdezték a nevét.
Mivel én nem tudtam beazonosítani, ha valaki tudja írja meg legyen szíves, hogy akváriumba való-e és mi a neve?
Üdv. Decso
16711087_f0bd4f97439a7b855a4fc0042d164c36_s.jpg

16711089_a7216a8c8ba9a55e7e457c36496420d1_s.jpg

16711091_a88389d50acd11455e09a0e3431e2e4a_s.jpg
 
Sziasztok! Segitséget szeretnék kérni 2 növény azonositásában. Kb. 2 hete rendeztem be első akvariumomat, de a növényeket nem én vettem és a nevüket nem irták le a kereskedésbe. Végignéztem minden Online Webshopot, de nem találtam sehol őket.

Ime a képek:

http://goo.gl/ciyax
http://goo.gl/13uo0

Elöre is köszönöm a segitséget.
 
Ezek közül egyikre sem hasonlít? Nekem az első nem tűnik akváriumi növénynek. A második talán valami rotala lehet
 
Az első szerintem Hygrophilia corymbosa faj,csak erősen emers állapotban.
A második nekem is valami Rotalának tűnik.

 
Anno halas koromban kinőtt az akiból,így nézett ki.Valóban nem volt ilyen sötét színe.Ez valami szabadban,fólia alatt
nevelkedett darab lehet.Ott van rajta a virág is.Kékes lilás virágja van.De lehet,hogy tévedek.
 
Köszi a tippeket és a segitseget.
Az elsőt talán sikerült azonositani:Hygrophila corymbosa 'Stricta Green'.
A másodikkal még futok pár kört a google-ban :)
Nekem is kezdett kinőni az akváriumból, de ma kivettem és levágtam a száraiból kb. 5cm-t és visszaültettem.

http://goo.gl/JgBTK

További képek: Google+
 
Back
Oldal tetejére