• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

"Kárpátok" 54 literben

Janinak köszönöm a növényeket,
Szívesen!:)
Az algát ecsetnek nézem!
Rendszeres vízcserével és aljzattisztítással megoldódhat az algaprobléma!
Vagy leállított szűrő mellett adjál Carbot az arcába!
A Ph szerintem így kép alapján 7-7,4 közé tenném!(7,2)
Jó kertészkedést!
 
Szia!
Nekem annyi lenne a kérdésem hogy a lámpát gond nélkül fel tudtad rakni az akira mert most indítok egy hasonló méretű akváriumot és Én is ezt a lámpát rendeltem meg.Olvastam régebbi naplók közt hogy nem tudták felrakni a kihúzható rész nem stimmelt.
Remélem a mostani lámpákat már úgy küldik hogy jó legyen,nálad így látom az aki tetején.
Köszi a választ :)
 
Szia!
Nekem annyi lenne a kérdésem hogy a lámpát gond nélkül fel tudtad rakni az akira mert most indítok egy hasonló méretű akváriumot és Én is ezt a lámpát rendeltem meg.Olvastam régebbi naplók közt hogy nem tudták felrakni a kihúzható rész nem stimmelt.
Remélem a mostani lámpákat már úgy küldik hogy jó legyen,nálad így látom az aki tetején.
Köszi a választ :)


Szia!

Sajnos nekem sem stimmelt pont az akváriumra (60cm pont). De ha a kihúzható részt behajlítod (ahogy az első képemen is láthatod), akkor stabilan rá lehet passzintani az akváriumra. Ez egy 5 perces munka kb, előtte nézd meg, hogy milyen magasra akarod rakni a lámpát és úgy hajlítsd be. Ennek az volt az előnye, hogy így lényegében magad beállíthattad a magasságot is (alapból ez fix lenne, és közelebb lenne az akvárium vizéhez)
IMG_20130316_182217.jpg
IMG_20130521_205715.jpg
 
Köszi a választ.
Olvastam azt is hogy valaki megfordította a két oldal és úgy rakta fel.
Pont holnap jön meg a lámpám a Ga-ból,az aki meg csütörtökön lesz meg,majd meglátjuk de ha ilyen profin megcsinálom mint a Tiéd akkor már örülök.(y)
 
Köszi ;)

Igen, a fordítottal én is próbálkoztam, de az nekem annyira nem tűnt biztonságosnak, ezért volt muszáj hajlítani is rajta. De majd meglátod úgyis, hogy melyik a jobb megoldás (a hajlítás nekem is az utolsó megoldás volt :) ). Sok sikert az akidhoz ;)
 
Köszi :)

Most érkeztek meg az első tervezett lakók is, red cherry garnélák (9 db) és az egyik nőstényt sikerült petésen elhozni :sneaky:

Hol vetted a garnikat ha megkérdezhetem, mert ma én is vadásztam rájuk de amik voltak nagyon nem tetszettek ?
 
Akkor így az is kilőve :)


Érdemes beugrani és megkérdezni, mert hetente lehet hogy hoznak. Egy pár hete, amikor rákérdeztem, akkor szombatot mondtak, most pedig csak "próba szerencse"-ként arra jártam és rákérdeztem, és szerencsére volt (bár többet akartam szerezni).
 
Gondoltam mert mostanában szinte minden boltban voltam és nem láttam , majd lehet inkább lávakő lessz de azt se nagyon tudom merre induljak beszerezni :)
 
Szétnézhetsz tüzépen vagy kőkereskedésben is!
Sokkal olcsóbban hozzájuthatsz a lávakőhöz!(bár lehet nem abban a minőségben)
 
A mai nap "csodái"

Kb. egy hete elkezdtem az ecsetalgára a napi EasyCarbo adagot nyomatni, és az alga mára nagyon visszaszorult (y)

"Ismeretlen eredetű élőlények nyomában"
Mivel két garnélám is petés volt, ezért ma nagyon tüzetesen átnéztem az akváriumot, hogy hol lehetnek a kicsik. A hosszas keresgélés után rábukkantam sok pirinyó valamire az egyik levelen, majd a szűrővédő szivacson és végül az átokhínár tetején, amikről gyorsan csalódottan megállapítottam, hogy hát bizony ezek nem garnélák... :( Gondoltam csigák... De mivel úsztak és elég fürgék voltak, ezért ezt is kizártam egy idő után. Majd a fórumon rátaláltam egy bejegyzésre, miszerint "mussel shrimp" lehet... Gondoltam magamban, szuper ...:mad: de legalább nem ártanak, és legalább az algák pusztításában is segítenek talán.

Az új élőlényekkel megbarátkozva, az akvárium üvegére továbbra is rátapadva hirtelen egy újabb ismeretlen faj úszik el szemeim előtt rászállva a DC-re... :facepalm: Ez már volt vagy 3-4 mm, zöld és fényes, mint egy szentjánosbogár... Megpróbáltam befogni egy injekciós tűvel, hogy jobban szemügyre vegyem,de persze sikertelenül :banghead:

Majd a meglepő felfedezőmunka után, mely sok újdonsággal lepett meg az akváriumom életével kapcsolatban lemondtam arról, hogy a redcherry petéi kikeltek... De abban a pillanatban :nailbiting: csodák csodájára a rotala tetején egy pici kis "újszülött" redcherryt pillantottam meg. :smug: Felemelő érzés volt :cry:
Úgyhogy ha egy már van, akkor a többi is hátha kikelt :rolleyes:
 


Nagyjából minden OK. A garnélák lassacskán, de gyarapodnak. A növényeket alig bírom vágni, csak úgy nőnek... Holnap fogom ismét megmetszeni őket.
Viszont a Rotala sp. green nagyon nem akar magához térni, sajnos az elején sűrűn vágdostam és nagyon megtorpant a növekedésben, de még bízom benne, hogy magához tér, mert hozza a kis zöld hajtásokat, de nagyon lassan. A gyepem nagyon szépen besűrűsödött már, viszont van egy 2-3 cm-es terület, ahol besárgult...
Az ecset is eltűnt egy időre, de eléggé el vagyok foglalva, ezért most a karbantartásra nem sok idő jutott, úgyhogy néhol vissza is jött.

Ami előtt viszont értetlenül állok, hogy az átokhínár kipusztult... A gyökerei elhaltak, a levelek elkezdtek átlátszóvá, barnává válni és "kirothadt". Hogy miért? Fogalmam sincs, mert a többi növénynek semmi baja (kivéve a rotalát)
 
Back
Oldal tetejére