• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

"Kárpátok" 54 literben

Hunormagyar

Tapasztalt kertész
Sziasztok!

A március 15-ei időjárás jó alkalmat szolgáltatott arra, hogy berendezzem az új, több mint egy éve tervezgetett, kimondottan első növényes akváriumomat. A régi összeállításból (ami még kezdetleges volt) csak az akváriumot tartottam meg, a technikai eszközöket teljesen kicseréltem.

Akvárium 60×30×30 (54l)

Aljzat
Tropica Substrate növény táptalaj + JBL Aqua Basis Plus Növény táptalaj
UP Aqua Shrimp Sand - garnéla aljzat + H.E.L.P. Advanced Soil aljzat

Szűrő
Tetratec EX 700 külső szűrő

Világítás
QUAD T5 2x24W 6500K +növényes lámpa

Dekoráció
Seiryu kő

Növények
Green Aqua Eleocharis parvula mini - zselés
Ammania Sp. Bonsai TC
Fissidens fontanus

Tápozás
Easy Carbo
Green Aqua MACRO növénytáp
Green Aqua Micro növénytáp

Igaz, kevés növénnyel indítottam, de bízok benne, hogy pár hét/hónap múlva jobb lesz már az összhatás.
(a képért bocsi, de mobillal tudtam még csak készíteni). Az első kép a feltöltés után készült, a másodikat pedig ma készítettem, de egy kicsit ködös még a Nitrivec miatt.

IMG_20130316_182217.jpg


IMG_20130321_125108.jpg
 
Szia!
Tényleg jó az elrendezésed, grat! (y)
Én a helyedben kivenném a parvulát (még most), szétkapnám lehetőleg tövekre és úgy szórnám el. Lényegesen hamarabb lenne gyeped. Kontrasztként egy szép piros növényt is beküldhetnél. Ha szükséged van nyírásból növényekre, nyugodtan szólj, gyakran vagyok Nyíregyen! ;)
 
Először is köszönöm a biztató szavakat és az ötleteket, már kevésbé vagyok frusztrált :)

rács szerepe hátul?

A rárcsot be akarom növeszteni a fissidens fontanusszal. Mivel nem voltam biztos, hogy mennyire fog megkapaszkodni, ezért nagy része az esőztető mögötti részben növekszik, kísérletképpen pedig 7-8 nagyobb "csomót" a lyukakba tettem. (szerencsére megkapaszkodtak, a képen annyira nem látszódnak, de ott vannak.


Kontrasztként egy szép piros növényt is beküldhetnél. Ha szükséged van nyírásból növényekre, nyugodtan szólj, gyakran vagyok Nyíregyen! ;)

A jobb sarokba, vagy a sziklák elé gondoltam Alternanthera reineckiit vagy Rotalam acrandrat, csak pénzügyileg egy kicsit már így is túlléptem a keretet... ezért próba gyanánt csak ezekkel a növényekkel kezdtem. De a közeljövőben, ha rendesen elkezdenek fejlődni a növények (ami már alakulgat), akkor mindenképpen szeretnék ültetni valami kis pirosat. A felajánlást pedig köszönöm, és örömmel igényt tartanék rá :)

A parvulát nem mertem jobban szétszedni, mert a kezdeti kisebb szálakat nem tudtam normálisan elültetni. De már 8 kis csomótól kb. 1-2 centire már előbukkantak az újabb szálak. De javaslatotokra egy pár nagyobb csomót szétszedek kisebbekre akkor.
 
Egyetértek, csak már nagyon nagy késztetést éreztem, hogy elkezdjem az akváriumot, ezért nem bírtam volna várni további három napot :D

Ha a fissi be fogja nőni, és egyéb problémát nem okoz a rács, akkor benne hagyom, ha valami galiba lenne vele, akkor biztos ki fogom cserélni.
 
Szia! Szerintem a kövekkel egyedit alkottál. Tetszik...Érdekes ötlet a rács benövesztése.(csak győzd kivárni a végét) :) Kíváncsi leszek a növények fejlődésére, ugyhogy naplózd szorgosan.
 
Nagyon ütős az elrendezés.(y)Gratulálok!
Szerintem sokkal több parvula kell bele.
Nagyon kevés az össz. növény benne.
Co2-őt adagolsz?
Ekkora fénynél már kötelező.
 
Üdv közöttünk!(y)
Remélem a fissi benövi a neki szánt teret!
Biztos vagyok benne,hogy nagyon jól nézne ki a háttered!
A co2 gondolkozz el!Vagy csak egy fénycső menyjen!
 
Szia! Szerintem a kövekkel egyedit alkottál. Tetszik...Érdekes ötlet a rács benövesztése.(csak győzd kivárni a végét) :) Kíváncsi leszek a növények fejlődésére, ugyhogy naplózd szorgosan.
Próbálkozok vele, de már szinte óránként nézem a növényeket, hogy vajon mennyit nőttek XD A naplózáson rajta leszek :)


Nagyon ütős az elrendezés.(y)Gratulálok!
Szerintem sokkal több parvula kell bele.
Nagyon kevés az össz. növény benne.
Co2-őt adagolsz?
Ekkora fénynél már kötelező.
Köszi :D
De az összes technikát most vettem (új szűrő, új világítás + aljzat, kő, táp stb.), így sajnos növényre kevesebb tellett, de tervben van további növények beszerzése.
A teljes Co2 szett még csak álom számomra, de már 1-2 dolgot beszereztem hozzá, helyette addig is Easy Carbot adagolok 2ml/nap.

Üdv közöttünk!(y)
Remélem a fissi benövi a neki szánt teret!
Biztos vagyok benne,hogy nagyon jól nézne ki a háttered!
A co2 gondolkozz el!Vagy csak egy fénycső menyjen!
Örülök, hogy rátaláltam a fórumra, elég sok hasznos dolgot találhat itt az ember.
Easy Carbo mellett is sok a világítás?
 
Szia!
Tényleg nagyon jó lett a kövek elrendezése.
Máriának viszont igaza van.Ha nem adagolsz CO2-t, vegyél vissza a világításból.
Ha kell,lehet tudok szerezni palackot.Igaz,hogy csak tűzoltó,de legalább olcsó.Viszont érte kell jönnöd.Kb.50 km.
Ha érdekel írj privát üzit,és rákérdek az ismerőstől.
Üdv:Attila
 
Köszönöm a tanácsokat, igyekszem mindet megfogadni. A fényt megfeleztem, és CO2-t is megpróbálok beszerezni. Sajnos a tűzoltó palackot nem tudom kivel újratöltetni, de köszönöm a felajánlást ;)

A Micro - Macroból elég még az 1-1 ml naponta, vagy érdemes növelni az adagot?
 
A tűzoltó palackokat Debrecenben a Szepességi úton töltik.Nyíregyen is biztosan van ilyen hely.
Én például házilag töltöm.Az egyik hozzáértő barátom esztergált egy dupla hollanderes vascsövet,és nagy palackról töltjük újra.
De láttam már,hogy egyes akvarisztikai boltokban is így csinálják.
 
Co2 palackot tudsz venni,bérelni a Linde lerakatnál a Gomba ut 1 sz alatt!
2 éve kérdeztem akkor az 5-10kg-os 5ezer ft volt!
 
Back
Oldal tetejére