• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

"Kárpátok" 54 literben

Majd egy hetes akira nem szabad ráereszteni rögtön a tervezett világítási órát.
Csak fokozatosan szabad.
Nem zöld véletlen az a köd?
Bár lehet EmZé kertésznek is igaza lehet.

Szerencsére nem zöld, azt figyeltem nagyon, hogy nehogy alga legyen
 
Többször használtam nirivecet még pár nap és letisztul az!!
Tetra szűrőkben nem árt cserélni minőségibb szűrőanyagra, de azt hozzáteszem h legalább 6-7 éve használok tetra ex eket és a legtöbbjét a gyári töltettel használtam minden gond nélkül!
Szóval sztem nem kell rögtön szétkapni a szűrőt és teletömni siporaxal. (nem mintha ezzel rosszat cselekednél)!
Le fog tisztulni szépen pár nap mulva.
Világitásban tibicuk véleményét osztom!
Üdv
 
Sziasztok!

Jövőhétre ha minden jól megy, meglesz a CO2 rendszer is. Viszont még nagyon variálok a reduktoron és a mágnesszelepen, hogy melyiket vegyem. A két elképzelés, hogy vagy olyat veszek, ahol a reduktor és a mágnesszelep egyben van (GW CO2 reduktornyomáscsökkentő és mágnesszelep), vagy hogy külön van. Az első esetében kb. 10.000 Ft-tal kevesebbe kerülne, amit így másra is el tudnék költeni az aksival kapcsolatban. De nem tudom, hogy ez mennyire melegszik fel jobban, mint pl. Aqua Medic mágnesszelepe?

Előre is köszönöm a segítségeteket.
 
Sztem nyugodtan vedd a gw minden egyben reduktort főleg ha még olcsóbb is! Jó lessz az a pénz másra is.
Jobban nem fog melegedni mint a többi
 
Lassan már egy hónapja nem írtam, úgyhogy beszámolok az eddigi változásokról.

Megvan a 10 kilós CO2 palack :eek:
Kikerült a hátfalról a műanyag rács, ennek köszönhetően sajnos most az algákkal kell birkóznom :/ Amik legalább bubiznak XD
Az egyik fénycsövet kiszedtem míg a CO2 palackhoz nem tudom beszerezni az egyéb hozzávalókat, ami előreláthatóan május közepe lesz :(
További tervek:
- Növények: 4 Bacopa caroliniana beszerzése (hátra), 2 Alternanthera reineckii a sziklák elé, Salvinia natans, 3 Bacopa australis a fa tövébe a sziklák mögé + Echinodorus - 'Reni' valahova.

- Substrat Pro a szűrőbe.

Szóval ha minden jól megy, akkor május végére tovább népesedik az aki, immáron már garnélákkal is (remélem).
 
Tudom, hogy már rég irtad, de ha nincs még meg a reduktorod, akkor én ajánlom a GW-et. Nekem is van egy ilyenem, ami január óta szépen teszi a dolgát. Mágnesszelep nálam egyáltalán nem melegszik! A tűszelepével kell játszani egy kicsit, de ha megvan, akkor úgysem kell rajta változtatni. Sok sikert a kertészkedéshez!
 
Tudom, hogy már rég irtad, de ha nincs még meg a reduktorod, akkor én ajánlom a GW-et. Nekem is van egy ilyenem, ami január óta szépen teszi a dolgát. Mágnesszelep nálam egyáltalán nem melegszik! A tűszelepével kell játszani egy kicsit, de ha megvan, akkor úgysem kell rajta változtatni. Sok sikert a kertészkedéshez!

Köszi, végül én is amellett döntöttem, csak még várnom kell a fizura :)
 
Miután a hátulról kikerült a rács, elég nagy algaözön lepte el az akváriumot, de végre az algabummot sikerül lassacskán leküzdenem (csak ne kiabáljam el). A végső nagytakarításba két oto és egy almacsiga is besegít már. De sajnos a parvulák megsínylették a harcot...

Végre valahára holnap megérkezik a CO2 rendszer maradék része, úgyhogy remélem minden ideális lesz, hogy a növények gyorsabban növekedjenek, és az alga is végleg eltűnjön. Ha ez meglesz, jön a majd a többi tervezett növény, és a garnihadsereg.

Időközben a gyári aktívszenet kivettem a szűrőből, helyére raktam sera super peat-et (eddig nem színezte be az akvárium vízét). És a garnéláknak megteremtve a legmegfelelőbb környezetet :p nyomom a garnéla baktériumkultúra elősegítőt.
 
Végre üzemel a CO2 rendszer :)
IMG_20130521_183502.jpg


IMG_20130521_183511.jpg


Következő lépés a további növények beszerzése.
 
Ha gondolod vagy 2-3 hét múlva adhatok pár szál növényt kezdésnek!
Nyomj egy totált az akiról!

IMG_20130521_205715.jpg


A telóm nagyon torzítja a színt valami miatt... de nagyjából kivehető a lényeg. A jobb sarokból még hiányzik egy fa, amit lombos fának akarok megcsinálni majd, csak az algabumm kinyírta a fissidenst...

A felajánlásodat köszönöm és élnék is vele (főleg ha közel laksz)
 
Én is telefonnal nyomom a képeket egyenlőre nincs jó gépem fényképezni!
Borbánya elég közel van?
Az akid jó lesz ha beindul!(y)
 
Borbánya elég közel van?
Az akid jó lesz ha beindul!(y)

Mondhatni közel van :)

Köszi, már várom, hogy sűrűn tele legyen növénnyel, meg garnival :) Lényegében már csak ezek vannak hátra egy légpumpán és a Substrat Pro-n kívül. Ez a "kis" algaözön nagyon próbára tett...
 
Az alga kezd visszahúzódni, de még a növények szárain és a köveken fel-feltűnik (fogkefével, leszívással lejön a nagyja) ... Jövőhéten növények terén erdősítést tervezek, úgyhogy remélem ez is megoldja majd az algaproblémát.

Tápozás:
Micro-Macro: 1-1ml
EasyCarbo: 1ml
Co2: 120bpm
világítás: 8 óra 48W

DSCF3402.JPG
 
Bár egy kicsit még csapzottak a növények, de majd alakulgat még. Egy gyors nyíráson már átestek, most már csak sűrűsödniük kell :)

Janinak köszönöm a növényeket, a hydro-t már be is tettem a jobb felső részbe a kövek elé (még ezen a képen nincs)

DSCF3415.JPG


DSCF3424.JPG


Ez meg az alga, amivel küzdök még
DSCF3417.JPG


További változások:
A gyári szűrőanyagok cserére kerültek -> SubstratPro
A vízcseréket megkönnyítendő, beszerelésre került két csap.
Légpumpa + szűrővédő a garniknak (majd).


És végül egy kis segítséget kérnék: A Ph most mennyi akar lenni elvileg?
DSCF3426.JPG
 
Back
Oldal tetejére