• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nano 20L kocka - első növényes próbálkozás

Nagyon jó formában van.
De már megbocsáss a kérdésért, a szülinap annak rendje és módja szerint meg lett ünnepelve?
Köszönöm! :)

Lehet az akváriumba is kellett volna dobnom egy túrótorta szeletet, a garnélák biztos örültek volna neki, de én ettem meg. ;)

Most a ludvigia ala nyomtam egy tápkapszulát, meg kapott egy kis nyírást:

IMG_20230113_150158.jpg


A 12L-esben lévő ludvigiák is kaptak egy egy tápkapszulát most először, meg az úszónövények gyökérzete is kapott egy fazonigazítást:

IMG_20230113_150059.jpg
 
Még pár hónap és már csak félig kell tölteni az akváriumot vízzel annyi malawa garnéla lesz benne: :D
View attachment 173201

Ha valaki esetleg szeretne ajándékba egy csapat malawa garnélát jelezze!
Engem érdekelne a csapat malawa garnéla, mert most indítottam az akvát. 0,3 alatt van a nitrit, 6,5 a PH és lágy vízzel van feltöltve. Az megfelelő a garnélának?
 
Engem érdekelne a csapat malawa garnéla, mert most indítottam az akvát. 0,3 alatt van a nitrit, 6,5 a PH és lágy vízzel van feltöltve. Az megfelelő a garnélának?
Rendben, koszi a jelentkezest, igen megfelelo lesz, privatban egyeztetjuk a tobbit.
 
Már nagyon elburjánzott:
IMG_20230326_150040_2.jpg

Igy kapott egy tavaszi nagyobb nyírást is:
IMG_20230326_170915.jpg

A garnélák kaptak idei első friss, forrázott csalánlevelet és pitypang levelet is, a malawa állomány ismét növekszik, pár hét és megint lesz elajándékozó malawa csapat... :)

A 12L kicsi is szépen elketyeg, de itt a PRL-ek lassan megfogyatkoztak havonta 1-2-vel mindig csökkent a számuk, lehet, hogy nem kedvelték a hűvösebb hónapokat:
IMG_20230326_144254.jpg
 
A Dennerle NanoCube 20L akvárium nemrég múlt el 2 éves, újraindítani még nem terveztem.

IMG_20240102_182150.jpg

Lassan nyomok a talajba majd pár kapszulát (igaz még be kell szerezni) a növények táplálása miatt, ami majd fél évig várhatóan elég lesz számukra.

Lassan megint ráférne már egy nagyobb nyírás, mert az utóbbi fél évben csak ritkán nyúltam hozzá, a napi tápadagolások is egy jó ideje elmaradtak, amikor eszembe jut akkor nyomok bele 1 – 1 ml ADA Green Brighty Neutral K és ADA Green Brighty Iron-t.

Már egy ideje van benne zöld szőr alga / érdes békanyál, a fenti részeken, ezt kb. 2 hetente hurkapálcikára felcsavarva a nagyját ki is szedem viszonylag könnyen és gyorsan. Ha jobban odafigyelnék a napi tápozásra, meg hozzá a fény és CO2 beállításra, akkor lehet, hogy meg is szűnne.


Mellette a kicsi 12L-es is szépen megvan, már ez is lassan másfél éves lesz, malawák szépem elvannak benne a kezdetek óta.
IMG_20240102_145744.jpg
 
Back
Oldal tetejére