• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

JPY1.000.000

Megjött végre a minolta/nikon adapterem,úh kipróbáltam a 70-210 tolózoomot,amit múltkor találtam a padláson:)A brigittaekről nem könnyű használható képet lőni.Ennyi tellett egy 60ezres szettől:

eKIh_GzGk5o0wFvNJvfGbsSjCbJFf21lEL2s1iJJtzcN=w1506-h1008-no


qw0QbycHGkWDfWG4iWR9xKxCtv6vRIQajfczAa8RKOHt=w875-h586-no


W4ylWiZ3xgC-ePiVCMD8-MESaH9gT1u0jdetsVzofiaG=w1075-h505-no
 
A nép akaratának megfelelően az anubiasok eltávolításra kerültek:)Felkötöztem a HC-t,a sodort horgászzsinór tényleg ezerszer jobb mint a damil.Köszi Gabi a tippet.
Háttérbe bekerült egy cserép Eleocharis sp,ami abból a szempontból nagy csalódás,hogy gyakorlatilag pár szál fűről beszélünk 1600 forintért.Arra a 20 centis szakaszra minimum két cserép kellene,de inkább három
A garnitenyészetté leminősített Last Chance | Magyar Akvakertész Fórum -ből átkerültek a boraras brigitaek.reggelre egyik megszáradt a földön,pedig lámpaleo után még direkt ment a monitor,hogy ne parázzanak.így 8db-ra csökkent a létszám.Nem tudom mi lesz a sorsuk még,lehet hogy Dani állományát fogják erősíteni.Nem akarom elkiabálni,de igazi különlegesség fog érkezni melléjük/helyettük,de csak 15darabot sikerült szereznem.4hónapja várok rájuk.

Szintén új lakók egy mézgurámi pár.Nem tudtam ellenállni nekik:)Szeretnék még melléjük legalább egy törpe morgógurámi párt,ha valaki rendelkezik infoval a beszerezhetőségüket illetően,ne tartsa magában;)

Ami még hiányzik az egy Trident bokor a Microsorium melletti üregbe(más ötleteket is szívesen elfogadok!),remélem össze tudjuk hozni a találkozót BBálinttal hamarosan.

Van egy kb 200forintos méretű riccardiám,annak a felhasználásán agyalok még...

ZXqIEvRVLC4wzPngEW60NSK-tnqGv7MxYTgi3qupoMsF=w1506-h1008-no
 
Jól tetted, hogy kivetted az anubiasokat, nem illenek oda. Az aki még fiatal, de ha minden normális tempóban nő akkor 3-4 hónap múlva szép zöld akid lesz. :)
Ami nekem nem gyere be az elől a crypto. Ott meghagynám a barlangot, hogy ellensúlyozza a sötétjével a bal oldali világos részt.
 
Jól tetted, hogy kivetted az anubiasokat, nem illenek oda. Az aki még fiatal, de ha minden normális tempóban nő akkor 3-4 hónap múlva szép zöld akid lesz. :)
Ami nekem nem gyere be az elől a crypto. Ott meghagynám a barlangot, hogy ellensúlyozza a sötétjével a bal oldali világos részt.

Átgondolom:)Képen engem is zavar,élőben viszont nem.Ha kicsit nőni fog akkor áthelyezem tuti.
A 3-4 hónap most olyan rémisztően soknak tűnik,hiszen csak a kardfűnek,meg az acicularisnak kellene sokkal nagyobbra nőnie.Másnál mitől készül el 2hónap alatt pl egy MC vagy HC vagy parvula gyep?nem egy ilyen példát látok itt.Miben kellene fejlesztenem?
 
2 hónap alatti gyephez egy recept: ADA Amazonia, jó táptalaj, állandó mennyiségű CO2, már az elején is sok fény 7-8 órában, tápozás az elejétől kezdve, sűrű ültetés.
 
2 hónap alatti gyephez egy recept: ADA Amazonia, jó táptalaj, állandó mennyiségű CO2, már az elején is sok fény 7-8 órában, tápozás az elejétől kezdve, sűrű ültetés.

Azt hittem,van valami titok is a dologban:)Eddig nem erőltettem a 0,75w/l fölötti világítást valószínű ezért volt lassabb fejlődés nálam(mondjuk cserébe a legtöbb algát csak képről ismerem:)).
 
Ez az akvárium egyre jobban tettszik,nagy Gratulációm a megvalósításhoz.(y)(y)(y)
Figyelni fogom a naplót leginkább majd akkor lesz érdekes ha a kis részletek amiről már írtál helyükre kerülnek és a növények elkezdenek nődögélni.
 
Pár hétig elfoglalt vagyok, nem nézek fel és ormótlanul elmaradok a like-ok szórásával. Itt van ez is! :) Gyönyörű, hát mi van itt már kérem? GRAT!!!! :) (y)
 
Szia hany halat tettel a 64 literre? Nagyon tetszenek.

Csúnyán benéztem:) 5rózsalazac és 5flammeus.Ez nem lenne olyan nagyon sok,de ebben a layoutban nem működik.az összes a tank jobb oldali füvesítése fölött csoportosul,és így már sok.7db flammeus lesz a vég szerintem.van még egy pár mézgurámi és terveztem egy pár törpe morgógurámit,de szerintem ők a 98literesbe fognak menni.Gondolkodom még,hogy esetleg egy párt a rózsalazacból meghagynék.tudom hogy csapathalak,de hátha a flammeussal csapatban éreznék magukat.
 
Utoljára módosított:
Szia. Nekem csak egy kerdesem lenne,hogy a bubanatba tudsz ennyi akvariumot rendben tartani,nekem neha mar a ketto is sok,neha meg ugy erzem egy meg elferne,de ezt a gondolatot megtartom magamnak :rolleyes:;)
 
Szia. Nekem csak egy kerdesem lenne,hogy a bubanatba tudsz ennyi akvariumot rendben tartani,nekem neha mar a ketto is sok,neha meg ugy erzem egy meg elferne,de ezt a gondolatot megtartom magamnak :rolleyes:;)

Nincs túl sok munka velük.Napi szinten a tápozás,etetés 10perc.Vízcserék heti szinten három óra,de ezt elosztom,nem egy napra van besűrítve.Egyébként meg sajnos munkát keresek,szóval pont ráérek.Mondjuk ha nekem is 10-12 óráznom kellene,mint pl a páromnak kettőt tuti megszüntetnék.
Egyébként nem mai indítások.A nagy 8hónapos,a palu,meg a nano 4-5felé járnak,beállt rendszerek,nincsenek túlvilágítva,csúcsra járatva,az ilyenekkel sok minden nem történik,csak le kell ülni és nézni őket:)
 
Back
Oldal tetejére