• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

JPY1.000.000

ilyenekkel nem kénem kéne akiba ragasztgani
Csak fbs és utánzott szilikon barátai (átlátszó-fehér-fekete)(amiken rajta is van az akvárium képe vagy a leírásban szerepel az akvárium)) vagy pillanatragacs jó nekünk

Megnéztem az adatlapját,nem volt benne semmi olyan amivel baj lenne.Nincs is,a 3 zebracsiga jól elvan,egyszerűen csak oldódott...Évek óta mindenre ezt használom a 'háztartásban' valahogy automatikusan nyúltam érte.Pedig ott volt mellette az FBS is.Rövidzárlat,hülyeség volt.
 
Sikerült megoldanom a ragasztó oldódást.Nagy kő esett le a szívemről,hogy nem kell szétbombáznom az egészet(bár a fát ki kellett vennem).

Végre sikerült méltó helyet találnom a Hygrophila sp. Araguaianak,ami megjárt két akváriumot is,és csak fogyott és fogyott.remélem itt jól fogja érezni magát:)
Az a része jön az építésnek amit a legjobban szeretek.A finom részletek hozzáadása.Egy-egy tő kiegészítés beszúrása.
fl77z1EqG3Eghc6w5gyY0q6xGr0joDcDmlr4T7I9ls5U=w1506-h1008-no
 
Utoljára módosított:
Az első tiszta vizű nap,az első nap vízcsere nélkül.
Tegnap sikerült citromsárgába küldenem a dc-t(első CO2-s nap) de sokat edzett brigittaeim fel se vették a dolgot.A három zebracsigusz mondjuk leesett a fáról,de megmentettem őket.ma már minden rendben volt.

9jjqjW0Uw7PNW4L_yWjZLMTuw94O8G_MGYEK02Jj5Fhs=w1441-h965-no
 
látom a vízipók is beköltözött már

:ROFLMAO: Először nem esett le,aztán ránéztem a képre:)A megfelelően átázott fát elég jól lehet hajlítani,pár hét után úgy marad.
Örülök,hogy tetszik.Olyan kevés visszajelzés jön olyan emberektől akiknek releváns 'szakmai' véleménye van(és itt most nem akarom megsérteni a többieket,mert nekem nagyon fontos az ő visszajelzésük is),pedig anno elsősorban ezért regisztráltam.Szóval köszi,hogy néha benézel!:)
 
:ROFLMAO: Először nem esett le,aztán ránéztem a képre:)A megfelelően átázott fát elég jól lehet hajlítani,pár hét után úgy marad.
Örülök,hogy tetszik.Olyan kevés visszajelzés jön olyan emberektől akiknek releváns 'szakmai' véleménye van(és itt most nem akarom megsérteni a többieket,mert nekem nagyon fontos az ő visszajelzésük is),pedig anno elsősorban ezért regisztráltam.Szóval köszi,hogy néha benézel!:)
Kedves, hogy így adsz a véleményemre -- én most csináltam egy kis csúnyácska nanot épp, hogy megnézzem, hogy mennyire lehet a valódi, @ozzy -ásta mocsarat ötvözni az akváriummal :D
Amellett, hogy tényleg nagyon szépnek találom -- szívből gratulálok hozzá --, és szerintem most egyáltalán nem kell belenyúlni, az a fenti íves ág attól félek nagyon vastag az egymillió jenes célhoz :)
Csak az akasztóssal szűröd?
 
most csináltam egy kis csúnyácska nanot épp
?? :hungry::watching:

Egyértelműen a "többiek" kategóriába" tartozom, de nem tudom megállni, hogy megint ne protestáljak a dundi levelű anubiasok ellen. Engem zavarnak, no. (De persze abban nem vagyok biztos, hogy később, a növények bedúsulásával is ez lesz a véleményem. :nailbiting:)
 
?? :hungry::watching:

Egyértelműen a "többiek" kategóriába" tartozom, de nem tudom megállni, hogy megint ne protestáljak a dundi levelű anubiasok ellen. Engem zavarnak, no. (De persze abban nem vagyok biztos, hogy később, a növények bedúsulásával is ez lesz a véleményem. :nailbiting:)
a legmagasabban levő gyanús, hogy ki fog kerülni ahogy fejlődik a dolog majd, de a többivel igazán semmi baj sincs :D
 
Akartam írni mar, de tApatalkrol nehéz, főleg analitika laboron. :)
Ha erezhetem magam megszolitva. ;)
 
Szia!
Szintén a "többiek kategóriába tartozom,de véleményalkotó embernek vallom magam :D
Tettszik az elrendezés és az alsó anubiasok is jó helyen vannak.Nekem ami kicsit üresnek hat az az előtér a dekorhomokkal.
Nem gondolkodtál pár kisebb gyökér kilógatásán az anyatőből,vagy kisebb kövekkel harmonizáló kőőrleményen ?
Szerintem jól mutatna.Ja és még egy amit el tudnék képzelni az a Hydro a fa több pontján is rátekeredve jól mutatna.
 
Kedves, hogy így adsz a véleményemre -- én most csináltam egy kis csúnyácska nanot épp, hogy megnézzem, hogy mennyire lehet a valódi, @ozzy -ásta mocsarat ötvözni az akváriummal :D
Amellett, hogy tényleg nagyon szépnek találom -- szívből gratulálok hozzá --, és szerintem most egyáltalán nem kell belenyúlni, az a fenti íves ág attól félek nagyon vastag az egymillió jenes célhoz :)
Csak az akasztóssal szűröd?

Nem,megy egy 700l/h-s Eheim is alatta.Az akasztós a skimmer része miatt kell,mert az amazonia még mindig termeli a dzsuvát.

A vastag ággal még vannak terveim(HC kötözés).Az egy milla persze csak egy vicc,de akartam csinálni most már valami 'menőbb' layoutot én is(bár még mindig az első akváriumomba vagyok szerelmes:)).HAC-ban gondolkodom maximum.Bár ahogy a tavalyi brazil versenyt néztem ott bárkinek lehet esélye:)


nem tudom megállni, hogy megint ne protestáljak a dundi levelű anubiasok ellen

Engem is zavarnak,a középső ágon meg fognak szűnni:)




Hydro a fa több pontján is rátekeredve jól mutatna.

Most jön az ilyen finomítások időszaka.MInden amit leírtál tervben van,még a hydro is.Ezért írtam,hogy mindenki véleménye számít,ha mástól is olvasom ugyanazt az ötletet akkor valószínű nem akkora hülyeség,hogy ne érne meg egy próbát:)
 
Mostanában kevesebbet fórumozok és bunkó módon elsősorban a már ismert "régi"arcok naplóit nézegetem.
Ide is csak a legelején néztem be, meg most. Na ezentúl ide is be fogok;)
Nagyon jó lett ez az akváriumod(y)
Pár apró finomítással még az 1.000.000 is esélyes lehet:happy:
Amin finomítani lehetne:
Bal első sarokból kikapni a homokot, hogy egy szintbe legyen mindenhol.
Kicsivel jobbra a hasadékoknál szerintem a Crypto idővel túlságosan nagy lesz. Ezt a részt inkább valamilyen nagyobb mohával takarnám, pl Karácsony moha.
Pont középen az Anibias Nana?? szerintem túl sok. Oda inkább Fissidens vagy Riccardia lenne a legjobb.
 
Mostanában kevesebbet fórumozok és bunkó módon elsősorban a már ismert "régi"arcok naplóit nézegetem.
Ide is csak a legelején néztem be, meg most. Na ezentúl ide is be fogok;)
Nagyon jó lett ez az akváriumod(y)
Pár apró finomítással még az 1.000.000 is esélyes lehet:happy:
Amin finomítani lehetne:
Bal első sarokból kikapni a homokot, hogy egy szintbe legyen mindenhol.
Kicsivel jobbra a hasadékoknál szerintem a Crypto idővel túlságosan nagy lesz. Ezt a részt inkább valamilyen nagyobb mohával takarnám, pl Karácsony moha.
Pont középen az Anibias Nana?? szerintem túl sok. Oda inkább Fissidens vagy Riccardia lenne a legjobb.


Köszi,hogy benéztél:)A homokkal nem nagyon foglalkozok,amíg két napi vízcsere van,nekem is szúrja a szemem,csak nehéz hozzáférni,amíg fent celluxozva van a fa.A cryptot megpróbálom minél kisebb méreten tartani.Ha hoz új hajtásokat akkor vágom a régieket,ha nem akkor magát a növényt fogom kisebbre cserélni.Sajnos a kedvenc növényeimmé váltak,úh maradnia kell:)de ha aránytalanná válik lépni fogok.Mondjuk szerintem ez hónapok kérdése még.
Melyik Anubiasra gondolsz? Fent az ágon lévőre,vagy lent a hasadék felettire?Egyébként elvileg petite variáns mindegyik de a fentinél kezdek én is gyanakodni.Egyébként a fenti ág HC-val lesz kötözve,csak ideiglenes megoldás ez.Szeretnék minél kevesebb mohát használni,rémálom a nyírásuk és tisztán tartásuk.
 
A damiloknál lévőre.

Van mögötte az üvegen egy brutál karc,azt próbálom takargatni.Mindenképp mennek onnan,csak ki kell jutnom GA-ba HC-ért,meg Eleocharis montevidensist akarok még háttérnek.Az acicularis szerintem nem fog felnőni odáig.Csak két növényért nincs kedvem kiautózni Törökbálintra.
 
Van mögötte az üvegen egy brutál karc,azt próbálom takargatni.Mindenképp mennek onnan,csak ki kell jutnom GA-ba HC-ért,meg Eleocharis montevidensist akarok még háttérnek.Az acicularis szerintem nem fog felnőni odáig.Csak két növényért nincs kedvem kiautózni Törökbálintra.
Szia
Az acicularis nálam kb a 10 centit ha eléri...
 
Back
Oldal tetejére