• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Artegor's 60P- New Wawe

artegor

Tapasztalt kertész
Akvárium: 60x30x36 (cm)
Világítás: 3x 24W T5 vagy 2x36W PC 6500-8000°K
Szűrés: Eheim 2224 ( 1l BioRio, 2l substrat pro )
Talaj: 12l Aqua soil Amazonia, Power sand special 2l( bacter100+clear super),Tourmaline BC,PEnac W,Penac P, bacter ball
Co2:Nagynyomású co2 szett (sera)30mm es üveg difi, Dazs bubiszámláló, ADa co2 szelep, Mágnesszelep.
Levegőztetés: Lámpa lekapcs előtt fél órával lily pipe kiemelése félig( kb 2 óráig)
Tápozás:Green Aqua Macro-Micro, Easy Carbo,ADA Green Bacter,Ocean nutrition Fe+
Vízscsere: heti 50%, Seachem Prime
Dekor: Vasfák, Redmoor fák, Tengeeből gyüjtött fák vannak, De valószínűleg red moor lesz bent.+Dekor kövek( szürkés árnyalat)
Egyéb: ADA riccia kövek, Moha kövek, Moha, páfrány kötözők
Növények:HEmianthus Cuba,Glossostigma elatinoides,Echinodorus tenellus, Riccia Fluitans, Eleocharis parvula,Többféle Cripto, Microsorium sp Narrow leaf,vindelow, Rotala sp green, micranthemum umbrosum,hemianthus micranthemoides, Fissidens sp.,Vesicularia, weeping moha,
Halak:Otocinclus, Valami ezüstös-kékes rajhal.
garnélák: RC, Amano

Páran biztosan tudjátok, de mióta a 35 literes akváriumomat nem üzemeltetem, Elkezdtem gyűjtögetni a leendő akváriumomra, ez most beérni látszik lassan.Célom hogy elérjem az ADA galéria színvonalát, remélem sikerül megközelíteni. ;)
Mindent ez alapján szeretnék megoldani eleinte :
http://www.keepandshare.com/doc/546058/ ... m-46k?da=y
Az akváriumom koncepciója az új Stílust fogja képviselni, Középen hátul magas domb, iwagumi; két első sarok nagy bokor, mizube
A baloldali bokrot nagyobbnak tervezem, jobb oldali előtt meg hagyni fogok egy kis teret gyepnövénynek, ezzel a mélységérzetet növelve.
Szeretnék valami piros növényt is, de azt még nem döntöttem el milyet.
Indításnál egy csomi NA carbont berakok a szűrőbe, amit pár hét múlva lecserélek Purigenre.
Szűrő jelenleg is üzemel, Tehát a baktérium adalékok mellett ez is segíteni fog az indulásban.
Pár dolog még hiányzik még, de igyekszem minél hamarabb indítani az akváriumot. Nagyon remélem, hogy már tavasszal az új aksim fogja díszíteni a szobámat. ;)
Pár Debreceni emberkét Lehet meghívok, hátha tudnak segíteni ötleteikkel a berendezésben, esetleg szimplán érdekli őket a berendezés, vagy csak belenéznének pár aqua journalba =)

hirtelen ennyi, majd próbálok gyakran irosgatni ide hátha érdekel titeket ;)
 
Na ezt nevezem én tudatos tervezésnek!! :thumbup:
Nagyon jól hangzik amit írtál, nagyon várom már sok sikert!! ;)
 
Itten valami készül kérem szépen. ;) Elnézve a korábbi akváriumokat biztosan ez is nagyon szép lesz. :thumbup:
Jó ötlet a közös berendezős móka is. Egy kis társasági esemény és mint ötletbörze is jól működik.

Így elsőre kicsit vadul hangzik ez a sokféle növény amit írtál, de lehet berendezve simán elférnek majd egymás mellett.
 
viktorlantos said:
így elsőre kicsit vadul hangzik ez a sokféle növény amit írtál, de lehet berendezve simán elférnek majd egymás mellett.
1 Stem tuti ki fog esni, csak még nem tudom ,hogy melyik bírja a legjobban a rövidre nyírást, addig ezt a mostani akvimban szeretném kipróbákni.

sajnos az alapanyagok még nem alkotnak egy jó akváriumot, de remélem sokkal könnyebb dolgom lesz így ;)
Cecska said:
Na ezt nevezem én tudatos tervezésnek!! :thumbup:
Nagyon jól hangzik amit írtál, nagyon várom már sok sikert!! ;)
hát igen, jó ideje készülődök :angel:
köszi a bíztatást =)
 
No ez jól hangzik Art!
De! Viktor a számból vette ki a szót, a növénylista, kicsit vadnak látszik így első olvasatra.Egyenlőre el nem tudom képzelni, hogy három ilyen eltérő formájú előtéri növény, mint a glosso, a cuba és a tenellus, hogy férnek majd meg, de biztos van róla már elképzelésed csak az én fantáziám a gyér! ;)
A mohák a másik ami kicsit sok nekem, és azt hiszem, ha verseny akváriumokat nézegetsz a bíráknak mindig az a javaslata, hogy lehetőleg, csak egyfajta mohát használjon az ember fia egy akváriumban.
minden esetre felcsigáztál, izgatottan várom a fejleményeket!
Sok sikert!

Zigur
 
zigur said:
A mohák a másik ami kicsit sok nekem, és azt hiszem, ha verseny akváriumokat nézegetsz a bíráknak mindig az a javaslata, hogy lehetőleg, csak egyfajta mohát használjon az ember fia egy akváriumban.
Ez helyes meglátás. köszi az észrevételt.
Bár valószínűleg így is 2 moha lesz bent. Vesicularia/weeping és fissidens. Utóbbi már csak azért is mert nekem még új növény és még játszadozni akarok vele :p

Előtér nagyjából parvulával lesz befuttatva, a domb mögötti rész-t meg úgy képzeltem el, hogy vagy Glosso-riccia-tenellus / vagy csak HC-borítja majd.
szerintem természetesebb egy akvárium, mikor több féle előtéri növény keveredik egymással. Ha kimész egy rétre, mezőre, akkor is megfigyelheted hogy tobbfőle növény terül el a lábad előtt =)

Beszéltem ma Gáborral, lehet opti aksim lesz :mrgreen:
persze azért nem akarok mindent elkiabálni =)
 
Én attól tartok, hogy ismerve a glosso és a tenellus növekedési ütemét, el fogják nyomni a heminthust, de ne nekem legyen igazam! ;)
drukkolok, hogy összejöjjön az opti! :shh:
Izgatottan várom a további fejleményeket!
 
félreérthetően fogalmaztam :D
/-jelet "vagy"- ként írtam. Tehát vagy vesicularia vagy weeping moha lesz, és vagy hc vagy a glosso-riccia-tenellus trió ;)

egyébként a tenellust meg a glossót nyírnám rendesem :p
 
nah csattintottam pár képet mobillal. még mindig nincs fényképező yeah :D

gyűjtöm a fákat, belőlük sosem elég. Ezen kívül még van egy másik red moor, 5 kisebb fadarab, meg néhány mangrove, csak ők "áznak" az 54 literesben =)
A mostani elképzelésbe csak a red moor mehet. A többi agyonvágná az aki méretét, esetleg pár vékonyabb faággal kiegészítem a képen látottak közül
10346143_382bdffeacebdd9dd4b789e82301d8ca_m.jpg


már nagyon a befutónál tartok, már-már csak a "lába" hiányzik ;)
10346139_6ae53d69180496ca6dcc425956251b1d_l.jpg

és persze néhány kincset is rakok az aksiba :p :p
10346141_d26e82664a32dfe99e69a8d440949674_l.jpg
 
oh yeah ez csak nem a raszta(da) man?
Kemény kötésű gyerek, és az amazonia miatt gondolom az emésztése is jobb. pfff ;)

Diló egy fotó de lájkolom. :lol: :thumbup:
 
Nem rossz a layout. Mondjuk nem természetes, de tök egyedi. :D
Asta La Vista Baby.... :cool: :lolno:
 
Back
Oldal tetejére