• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

In the nature [Befejezve]

Re: 72 literes akváriumom "előkészületei"

Hali! Várjuk tűkön ülve az infókat Inadsz :) Kíváncsi leszek hogy a növények hogy érkeznek meg, milyen állapotban. Majd csinálj a telepítésről is képeket ha kérhetjük. Szerintem mindenkit érdekel a folyamat :D ;)
 
Re: 72 literes akváriumom "előkészületei"

Hú, én már nagyon várom, hogy mi lesz! :) Hajrá Dani! ;)
 
Re: 72 literes akváriumom "előkészületei"

Sziasztok!
Proci hítta fel a figyelmem, hogy nézzem meg Nigro blogját ott is az "ez történt fél éve" ablakot.
És ott volt: http://akvarisztika.budapet.hu/2009/03/ ... mment-4911
Mához pontosan fél éve, kértem tőletek segítséget amit meg is kaptam.
Ironikus: fél év és egy nap után végre berendezem az akit ami az álmom volt :oops:
Nigro blogja fertőzött meg növényes akvarisztikával, köszi Nigro :D
 
Re: 72 literes akváriumom "előkészületei"

Várjuk az infókat Dani. Biztos vagyok benne hogy sok örömöd lesz az akváriumodba, de hogy bosszúságod is lesz vele az 100% :D :D Sebaj pont ez a jó ebben a hobbiban............ :twisted:
 
Re: 72 literes akváriumom "előkészületei"

inadsz said:
....

Nigro blogja fertőzött meg növényes akvarisztikával, köszi Nigro :D

:oops: Mondtam, hogy állj két lépéssel hátrébb a monitortól! :) ;)
 
Re: 72 literes akváriumom "előkészületei"

Hali!

Ennek a ferőzésnek a "gyógyítása" mennyibe került az az "orvosnak" (szülők)? :D /meg ne írd, nem turkálni akarok a pénztárcájukban!/
 
Re: 72 literes akváriumom "előkészületei"

Sziasztok!
Nigro: máskor hallgatok rád :lol:
Jojo: sokba :D

Kész az aki mindjárt töltök fel képeket (új naplóba??)
 
Re: 72 literes akváriumom "előkészületei"

inadsz said:
mindjárt töltök fel képeket (új naplóba??)
Mindegy, hogy hova, csak had láthassuk már! :)
 
Re: 72 literes akváriumom "előkészületei"

-----------------------------------------------------A berendezéstől------------------------------------------------------
 
Re: 72 literes akváriumom "előkészületei"

Ma 11 körül megjöttek a növények így neki álltam berendezni az akit, persze segítséggel... :cool:
A végleges növénylista: Eleocharis parvula, Pogostemon helferi, Rotala rotundifolia, Pogostemon stellata (Eusteralis), Jávai moha, Hydrocotyle verticillata
A fa tuskójára még keresem a megfelelő növényt.
A co2 szettből kifelejtettem a visszafolyásgátlót, és elfelejtettem vizet tölteni a bubiszámlálóba is :D

A legfontosabbak :D
3798906424_3ccb684c48.jpg

3798915122_3cc8f1167b.jpg

És egy kis zenei aláfestés (nem olyan mint a GA nyílt napon :lol: :lol: )
3798103015_7577c81a48.jpg


JBL táptalaj betöltve
3799034074_aa121f5992.jpg

ADA Amazonia II betöltve és benne a fa már mohásan
3798935238_2410263e53.jpg

Co2
3798924138_0e70828a8c.jpg

Ültetés
3804322236_eea5df6513.jpg

Ültetés, készen
3798947604_d631e4a170.jpg


Feltöltés (a papíros módszert mindenkinek csak ajánlani tudom)
3798133425_d755be3b84.jpg
3798953648_ac044248f7.jpg

Oldalról (szép kis emelkedő) :cool:
3798958424_e429ab6161.jpg

Szemből
3798967378_0efe9fdb07.jpg

A már teljesen készen
3798975386_8afc8ae211.jpg

A Hydrocotyle verticillata ültetése nem sikerült túl fényesen :)



-------------------------------------------------NAGYON KÖSZÖNÖM MINDENKINEK A SEGÍTSÉGET---------------------------------------------------
 
Re: 72 literes akváriumom "előkészületei"

Gratula hozzá, nekem nagyon tetszik! ;) Egy kicsit nem tetszik az a része a fának ahol vágták, de így meg természetes... a lényeg, hogy szép :) Ez hány "cserép" moha?
 
Re: 72 literes akváriumom "előkészületei"

Köszi Peti!
2 cserép moha még keresem azt a növényt amit rá tudnék rakni a fára de szerintem az is jávai moha lesz
 
Re: 72 literes akváriumom "előkészületei"

Akkor jó nagy cserép. :) Köszi!

A halak, és a garnélák mikor jönnek? (gondolom, hogy nem holnap, csak, hogy mikorra tervezed őket)
 
Re: 72 literes akváriumom "előkészületei"

Várom a fejleményeket.
A Hydrocotyle verticillata külön érdekel, ha majd lesz vele tapasztalat pár hónap múlva, akkor összehozhatnál egy rövidke leírást a növények topicban.
Nem a sablon érdekel vele kapcsolatban, hanem külön a te véleményed.
 
Re: 72 literes akváriumom

Gratula nagyon szép lett. Nekem bejön ezzel az ágas bogas faággal. Sokkal jobb mint amit először terveztél vasfát. Én egy két jól eltalált követ hiányolok belőle, de persze ez ízlés dolga, plusz még akár mikor pótolhatod is. Gondolom Nigróék elláttak mindenféle jó tanáccsal az indítással kapcsolatban. Érdemes odafigyelni az első időben nagyon. Nehéz visszaszorítani az algásodást utólag. Gondolom ma nem sokat fogsz aludni :) Emlékszem indítás után éjszakába menően leesegettem az akit :D :lol:
 
Re: 72 literes akváriumom

Gratula Inadsz!
Igéretes akit sikerült összehoznod. Megérte a kitartásod és a türelmed, mert csak akkor álltál neki az aki összerakásának amikor minden együtt volt.
Sok örömet és kevés bosszúságot az akidhoz.
Remélem azért tudsz éjjel aludni? :)
 
Re: 72 literes akváriumom

Köszi mindenkinek!
Egyszer kétszer már úgy voltam vele, hogy nem kell redmoor jó lesz a vasfa is, de aztán belegondoltam hogy később nagyobb macera átalakítani.
 
Back
Oldal tetejére