• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

In the nature [Befejezve]

Re: 72 literes akváriumom

Purigennek nem sok köze van a problémához. Amióta forgalmazzuk bent van nálam is a nagy alatt semmi gáz pedig nem eizek.

Viszont a problémádra Dani van egy másik elméletem. Hogy túl sok a CO2 és emiatt oxigénhiány van. Probáld meg hogy egy kicsit visszaveszed. Nálam a nanoban segített.
 
Re: 72 literes akváriumom

inadsz said:
tibicuk said:
Ha sok a fényed,miért nem szedsz ki egy fénycsövet?4x24w sok ekkora akira.Majdnem a 3 is sok.

Mert nem lehet :evil: Ha az egyik cső nincs benne nem működik, talán ha az egyik cső rossz lenne akkor.... Most gondolkozok hogy átvariálom valahogy 3*24+1*24w-ra vagy 2*(2*24w)-ra :roll: Vagy föladom :geek:

Ezek szerint a T5 nem úgy működik,mint a T8.Nálam ha kiveszek egyet,még megy a többi.Igaz kölön-külön van rajta "régi fajta" előtéten(,gyújtó is van.) :)
 
Re: 72 literes akváriumom

tibicuk said:
Ezek szerint a T5 nem úgy működik,mint a T8.Nálam ha kiveszek egyet,még megy a többi.Igaz kölön-külön van rajta "régi fajta" előtéten(,gyújtó is van.) :)

Ugyanúgy működik. Vannak 2-3-4 csöves előtétek ("gyújtók"). Ezeknél minden csőnek benne kell lennie, hogy működjenek, ahogy a T8-nál is. Pl. 2 csöves T8-as fojtótrafót alkalmazva 1 csővel nem kapcsol fel.
 
Re: 72 literes akváriumom

atti76 said:
Takarj le kettőt alufóliával ;)

Jobb híján valószínűleg ez lesz.

Vik: Lehet hogy megpróbálok éjszaka levegőztetni, difi meg van hozzá, beszerzek egy occó légpumpát és meglátjuk, de előbb lejjebb tekerem a CO2-t :crazy:
 
Re: 72 literes akváriumom

Érdekes a problémád Dani. Ha jól emlékszem neked is Dymax világításod van. Nekem is az van az aki felett, bár nekem a kisebb teljesítményű (14W*4db), és nálam ha kiveszek egyet akkor simán világít a többi. Nálam 4 külön előtét vezérli a négy fénycsövet. Bár a tiéd minden bizonnyal valami más konstrukció.
Szerintem is takarj le egy fénycsövet minimum. Meg fog oldódni az algaproblémád, én biztos vagyok benne.
(Érdekes azért, hogy egy-másfél évvel ezelőtt főként azért panaszkodtunk mert kevés a fényünk az aki felett, most meg pont az ellenkezője :D :D. Nigroék jó munkát végeztek :D :lol: )
 
Re: 72 literes akváriumom

outro said:
Érdekes a problémád Dani. Ha jól emlékszem neked is Dymax világításod van. Nekem is az van az aki felett, bár nekem a kisebb teljesítményű (14W*4db), és nálam ha kiveszek egyet akkor simán világít a többi. Nálam 4 külön előtét vezérli a négy fénycsövet. Bár a tiéd minden bizonnyal valami más konstrukció.
Szerintem is takarj le egy fénycsövet minimum. Meg fog oldódni az algaproblémád, én biztos vagyok benne.
(Érdekes azért, hogy egy-másfél évvel ezelőtt főként azért panaszkodtunk mert kevés a fényünk az aki felett, most meg pont az ellenkezője :D :D. Nigroék jó munkát végeztek :D :lol: )

Jól emlékszel. Sajnos nekem HI-5 van így nem tudom külön-külön működtetni. Sokat szívtam már a lámpával és még ez is... először még jó régen a Dymax Rex-et néztek ki az külön kapcsolható volt, csak már akkor nem volt jó pár hónapja az országba, és utána le is vették.
Most már mindegy, remélem megoldódik az alga probléma ha csökkentem a fényt. Jó néha írni mert sok ötletet kapok, soha nem jutott volna eszembe hogy letakarjam. :thumbup:
 
Re: 72 literes akváriumom

Dani,én tuti bisztos megbuherálnám.2x24 w-os előtét,a másik kettő külön-külön előtéten,vagy a 4. csövet be sem üzemelném.Persze ennyi előtét nem fér az armatúrába,betenném őket a szekrénybe.Nekem bisztos a szekrényben leszenek.
:thumbup:
 
Re: 72 literes akváriumom

tibicuk said:
Dani,én tuti bisztos megbuherálnám.2x24 w-os előtét,a másik kettő külön-külön előtéten,vagy a 4. csövet be sem üzemelném.Persze ennyi előtét nem fér az armatúrába,betenném őket a szekrénybe.Nekem bisztos a szekrényben leszenek.
:thumbup:


Mária: én is így akarom majd, hamarosan szeretném is megcsinálni. Remélem jó lesz.
 
Re: 72 literes akváriumom

legjobb napló tulajdonos...áhhhá, ezért nem akarsz te publikálni, nehogy elvegyék a rangod :D
by Proci

Ésssss tényleg :D Majd fogok remélhetőleg nem sokára :angel:
 
Re: 72 literes akváriumom

Kíváncsi vagyok milyen lesz az új publikáció!! ;)
 
Back
Oldal tetejére