• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

In the nature [Befejezve]

Re: 72 literes akváriumom

Inadsz ezt a fénycső dolgot megszokja a szemed pár nap alatt. Nekem régen 2 db sera növényes cső volt fent, kivágtam őket és 6500K csöveket raktam a helyére. A növényes cső picit ilyen lilás rózsaszínes valami a 6500k meg zöldes. 2 hétig nagyon fura volt, de megszoktam. Még most döntsd el ezt a csöves dolgot mert nekem a cserekor lett egy kis algásodásom. De lehet Key azt mondja ez csak egyéni dolog volt.
 
Re: 72 literes akváriumom

Labirintkopoltyús
Engem nagyon zavart, de csináltam róla képet, hogy milyen volt úgy.
4X10000K
3683536209_5fdd95fae8.jpg
2X6500K + 2X8500K
3683535615_1b05210fc6.jpg
 
Re: 72 literes akváriumom

Inadsz csak eggyet ne feledj el, nem az a lényeg hogy a te szemednek melyik szín érték zavaró és melyik nem, az a lényeg hogy a növényeknek melyik szinárnyalat kedvez jobban.(10.000K-es fénycsövek tengeri akikba való sztem) S különben is ha feltőltöd vízzel az akit és beülteted növényekkel , akkor nézd meg igazán. Csak azt nem értem neked miért sárgás a világításod a 6500-as és a 8500-as világítással?
Nekem a 4000K-es osram fénycsövemnek van ilyen szine mint a tiédnek eggyütt :shock:
 
Re: 72 literes akváriumom

Szia Cecska!
Ezt én is így tudtam, hogy a Kelvin érték a növényeknek fontos, de tegnap a cseten Keymaker azt mondta, hogy ez nem így van és, hogy nekünk csak meg kell találni azt a Kelvin éréket ami nem bántja a szemünket és esztétikus. Mindenesetre én így értelmeztem, ha nem így van akkor javíts ki Key, és bocs! ;)
Mondjuk ez elég OFF, bocsi.

(Most vettem észre, hogy rosszul írtam a neved, bocsi, ki is javítottam)
 
Re: 72 literes akváriumom

Sziasztok!!
Megint én!
A fákat vízbe tettem, hogy mire kellenek, addigra már elmerüljenek.
Kiválasztottam a kompozíciót
3684347384_62aa82cf8c.jpg
Kész lett a bútor, már a helyén van, az akváriummal. Felfúrtuk a világítást is, végre szép függesztett armatúrám van. :cool:
Néhány kép:
3684221371_3f392a4419.jpg
3685034346_7501bbf492.jpg
3684223027_c75bc501b9.jpg
 
Re: 72 literes akváriumom

Háát, Dani ez olyan mint két egymással harcoló botsáska.Biztos így lesz?
 
Re: 72 literes akváriumom

Tényleg olyan :roll:
Csináltam egy másik képet, ami nekem jobban tetszik.
A fákat tegnap óta áztatom,az a része ami beleért a vízbe szép vörös, de a víz vöröses-barnás lett, ez normális, mert én azt olvastam hogy nem színezi a vizet, vagy így az elején igen :?: :?:
3687596268_f34428daaa.jpg
Úgy képzelem, hogy a jobb oldali fának, csak a nagy ága, fog látszani, mert a növények elfogják takarni
 
Re: 72 literes akváriumom

Dani mi lenne ha elforgatnád 180fokbana bal oldalit? Ami a bal hátsó sarokban van az jönne a bal elsőben ami a bal elsőben volt menne a bal hátsóba. Remélem érthető.
 
Re: 72 literes akváriumom

Szia Dani!
Azért néz ki furán a kompozíciód mivel a fák fő ágai keresztezik egymást, nem vezetik a tekintetet végig az akin. Szerintem, a bal oldali fa alá fordítsd be a jobb oldalit. Ha sikerül beraknod egymás alá a két fát, akkor a helyedben, az egészet átraknám a jobb oldalra, hogy passzoljon a bútorhoz is a kompozíció. :D
 
Re: 72 literes akváriumom

Dani!
Nálam is a víz nagyon barna lett egy hét után és halványan még mindig színezi. Azt, hogy ez normális e vagy se, azt nem tudom megmondani sajnos.
 
Re: 72 literes akváriumom

peti44 said:
Dani!
Nálam is a víz nagyon barna lett egy hét után és halványan még mindig színezi. Azt, hogy ez normális e vagy se, azt nem tudom megmondani sajnos.

A kezdeti gyakori vízcserével eltűnik az első 1-2 hétben. Ellentétben a mangrove és vasfával, amit ha nem kezelsz elő, sok esetben még 1 év után is színezi a vizet.

A startnál úgyis naponta kétnaponta vízcsere kell hogy beálljon az aki. Így a szinezés is eltűnik.
 
Re: 72 literes akváriumom

A fa-kompozíciók beállításánál soha ne az éppen aktuális látható állapotot figyeljétek, hanem vegyétek figyelembe azt, hogy amikor be lesz ültetve és a növények megnőnek (és esetleg még kövek is bekerülnek) és az aljzatba az ágak befúródnak, akkor egészen más lesz a látvány. Kicsit előre kell gondolkodni, és a steril körülmények között érezhető "botsáska" effektus azonnal eltűnik.

Egy kompozícióban mindig látni kell, hogy milyen lesz, ha készen lesz. Ez nem egyszerű, de kis gyakorlattal működik.
 
Re: 72 literes akváriumom

Dani!
Nekem tetszik a legutolsó feltett kép. Főleg, hogy a baloldali fa kinyúlik az akváriumból.
 
Re: 72 literes akváriumom

Tényleg utolsó képek, már több variációt nem csinálok. ;)
Vagy a "sáskás" vagy ez, nekem a mostani kép, még jobban tetszik. de nem tudom melyik nézne ki jobban ha már növények is kerültek bele. :?
3689338759_95083332e5.jpg
3690144442_e14b68ef99.jpg
 
Re: 72 literes akváriumom

Hát nekem eddig ez tetszik a legjobban. Én a növényeket úgy raknám bele, hogy ne nagyon látszódjanak a jobb sarokban az ágak meg az ahol a fa el lett vágva.
 
Re: 72 literes akváriumom

Egyetértek az előttem szólóval, nekem is tetszik!
Csak összejön ;)
 
Back
Oldal tetejére