• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

In the nature [Befejezve]

Re: 72 literes akváriumom

Szia, Dani!
Látom alakul. ;) Csak pár tipp: Ha úgy gondolod, megvan ilyet szeretnél akkor rögzítsd egymáshoz a fákat, az akin üvegén nyugodtan jelöld az aranymetszés pontokat, később az ültetésnél illetve a fára kötözésnél segíteni fog, hogy a nagy munkában nehogy nagyon "kicsússzon" a kompozíció. :D
 
Re: 72 literes akváriumom

Szia!
Köszi ;) A fákat gyors kötözővel fogom egymáshoz rögzíteni. Megnézem, még hogy melyik filc jön le, könnyen az üvegről ;)
Köszi még egyszer
 
Re: 72 literes akváriumom

Sziasztok!
Kialakulni látszik hogy milyen növények lesznek benne:
Eleocharis parvula
Ludwigia arcuata
Pogostemon helferi
Rotala rotundifolia
Pogostemon stellata (Eusteralis)
Jávai moha
Vesicularia antipyretica/ Fontinalis antipyretica.
Alternanthera sp.
Eleocharis vivipara
Juncus repens
Monosolenium tenerum

Szerintem lesz egy pár növény amelyeket nem lehet beszerezni. :(

A fák szépen barnulnak, néhol már feketék, a szűrő kapott egy kis Bacter Ball-t is, kíváncsi vagyok mit változtat rajta...
 
Re: 72 literes akváriumom

Szia Inadsz. Ígéretesnek hangzik. Jól összeválogattad a növényeket. Kíváncsi leszek honnan tudod őket beszerezni. Mikor tervezed az aki indítását, szerintem már sokan kíváncsiak vagyunk rá :)
 
Re: 72 literes akváriumom

Nagyon várom már mi sül ki végül belőle, ha egyszer elkészül. Az új Guns n' Roses albumra se kellett ennyit várni:)
 
Re: 72 literes akváriumom

Ez a fa remek választás volt.Nagyon tetszik.Megveszem!!Mennyiért adod?XD Na jó nem! XD
 
Re: 72 literes akváriumom

Az aki indítását, csak két hé múlva tervezem, mert jövőhéten Balatonon vagyok ;)
Fontinalis antipyretica-ről én is tudom hogy hideg vízi, de láttam akváriumban, méghozzá a kedvenc akimban :D
http://showcase.aquatic-gardeners.org/2 ... ol=1&id=81

:D
Már én is várom, hogy induljon az aki, Bacterball és Green Bacter ma érkezett meg beleraktam a szűrőbe ;)
Növényeket tropikáltól rendelem illetve tropicalfishtől, a növények nagy része beszerezhető azt írta
 
Re: 72 literes akváriumom "terve"

Sziasztok!
Hamarosan indul az aki.
Tegnap megrendeltem a növényeket is webshop link moderálva-től.
Eleocharis parvula
Ludwigia arcuata
Pogostemon helferi
Rotala rotundifolia
Pogostemon stellata (Eusteralis)
Jávai moha
Eleocharis vivipara
Hydrocotyle verticillata
Bolbitis difformis
Blyxa Japonica

Remélem hamarosan megjönnek és végre rendezhetem az akit
 
Re: 72 literes akváriumom "terve"

inadsz said:
Sziasztok!
Hamarosan indul az aki.
Tegnap megrendeltem a növényeket is webshop link moderálva-től.
Eleocharis parvula
Ludwigia arcuata
Pogostemon helferi
Rotala rotundifolia
Pogostemon stellata (Eusteralis)
Jávai moha
Eleocharis vivipara
Hydrocotyle verticillata
Bolbitis difformis
Blyxa Japonica

Remélem hamarosan megjönnek és végre rendezhetem az akit

Erre nagyon kíváncsi leszek. 72 literbe ennyi féle növényt beletenni. Ráadásul ezek egy része jó sok helyet igényel. (Pogostemon stellata, Rotala rotundifolia)
Kicsit úgy hangzik mintha abba a hibába estél volna -amibe én már számtalanszor- hogy annyira sok minden, annyira nagyon tetszett, hogy azt mind egyszerre akartam megvalósítani, de elveszett a harmónia.
Azért remélem sikerülni fog neked.
Várjuk a képeket.
 
Re: 72 literes akváriumom "előkészületei"

Én bízok benne hogy sikerülni fog :) Egyébként szerintem megvalósítható, csak okosan kell csinálni :) Várjuk a képeket!
 
Re: 72 literes akváriumom "terve"

Én is szorítok,hogy végre kész legyen az akid Dani!Remélem szép,egészséges növényeket kapsz hozzá.Szerintem jó ötlet,hogy elsőre sok növényt telepítesz.Én is így tettem,aztán fokozatosan cserélődtek,a nagyra növők kikerültek belőle.Várjuk a fejleményeket!
 
Re: 72 literes akváriumom "előkészületei"

Szia!
Szerintem, hatalmasat lehet alkotni 3-4 növényfajjal is lásd természet nagymestert. De ahhoz, hogy hosszútávon, érdekes, izgalmas legyen a szobád kis sarka kell a 8-10 féle növény. A későbbiekben majd gyakrabban kell ollóhoz nyúlnod, hogy tudd tartani az arányokat, de szerintem ez téged nem fog nagyon zavarni, inkább már alig várod. :p
 
Re: 72 literes akváriumom "előkészületei"

Azért is rendeltem sok növényt, hogy minél több tápanyagot vegyenek föl, és mert ezek tetszettek :lol:
Tomi:
eltaláltad. Már alig várom, és tényleg a szobám sarkában van :lol:

Majd meglátjuk mi sül ki belőle, de szerintem csak jó (vagyis remélem). Egyébként is fiatal vagyok bírnom kell a heti nyírást :lol: :mrgreen:
Csak a melegtől félek kicsit, mert a szobámban 30 fok van :cry: de remélem lesz klíma is, ...harcolok érte
 
Re: 72 literes akváriumom "előkészületei"

inadsz said:
Csak a melegtől félek kicsit, mert a szobámban 30 fok van :cry: de remélem lesz klíma is, ...harcolok érte
:cool: Csak vigyázz!Egy jó klíma a többszörösét eszi mint ha az aki éjjel-nappal menne mindenestől.Tapasztalat,akár a duplájára is növelheti a havi villanyszámlát.
 
Re: 72 literes akváriumom "előkészületei"

nem klímát kell venni hanem normális házat kell építeni :) Na meg ha valaki egy kicsit is zöld gondolkodású nem vesz. Azon kívül hogy hűti a lakást és nem lesz 30 fok hanem csak mondjuk 28 hogy még ki is tudd fizetni a számlát csak hátránya van.
 
Re: 72 literes akváriumom "előkészületei"

Labirintkopoltyus said:
nem klímát kell venni hanem normális házat kell építeni :) Na meg ha valaki egy kicsit is zöld gondolkodású nem vesz. Azon kívül hogy hűti a lakást és nem lesz 30 fok hanem csak mondjuk 28 hogy még ki is tudd fizetni a számlát csak hátránya van.
Köszi a jó tanácsot a panellakók nevében is! ;)
A zöld gondolkodásról meg annyit,hogy akkor jobb lenne nem pazarolni a vízcserékre havi többszáz liter drága csapvizet,meg asszem a villannyal is spórolhatnánk,ha mondjuk barlangi vaklazacokat tartanánk.... :roll:
 
Re: 72 literes akváriumom "előkészületei"

inadsz said:
Azért is rendeltem sok növényt, hogy minél több tápanyagot vegyenek föl, és mert ezek tetszettek :lol:
Tomi:
eltaláltad. Már alig várom, és tényleg a szobám sarkában van :lol:

Majd meglátjuk mi sül ki belőle, de szerintem csak jó (vagyis remélem). Egyébként is fiatal vagyok bírnom kell a heti nyírást :lol: :mrgreen:
Csak a melegtől félek kicsit, mert a szobámban 30 fok van :cry: de remélem lesz klíma is, ...harcolok érte

Ne aggódj. Úgyis nyitott lesz az akid a HI-5-el. 2 fokkal hidegebb lesz a víz mint a szoba. Nálam is így van. Párolgás miatt gondolom.
És nekem is HI-5 lóg plafonról. És tök jó.
 
Re: 72 literes akváriumom "előkészületei"

Köszi DomeSL, megnyugtattál, most már augusztus van így remélem már nem lesznek olyan melegek, de azért biztonság kedvéért, be lesz szerelve 2 pc venti is. Csak jöjjenek már meg azok a növények :D
 
Back
Oldal tetejére