• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green Paradise 72l [Befejezve]

Na végeztem a garnéla halászással. Kb. 1.5 óra meló volt kiszedni a garnikat, akiknek a számát jócskán alábecsültem. Merthogy összsen 35-en voltak ami rettentően meglepett, mert összesen 23-at számoltam amikor elől voltak. Közülük kettő petés mama, ők remélem nem dobálják el a petéiket.
7 amano volt az akiban, ebből 3 olyan böszme, hogy majdnem meghajlott a halháló amikor emeltem ki őket :D
 
Na végeztem a garnéla halászással. Kb. 1.5 óra meló volt kiszedni a garnikat, akiknek a számát jócskán alábecsültem. Merthogy összsen 35-en voltak ami rettentően meglepett, mert összesen 23-at számoltam amikor elől voltak. Közülük kettő petés mama, ők remélem nem dobálják el a petéiket.
7 amano volt az akiban, ebből 3 olyan böszme, hogy majdnem meghajlott a halháló amikor emeltem ki őket :D

nem hiába egy egészséges növényes CO2-es aki az mindig jó terep ezeknek a kis ékszereknek(y)
 
Hajónapló 2. nap :)
Szűrőt és HC-t elvitték. Az aki olyan, mintha egy atombombát dobtak volna le, egy boronálás után :)
garnélák és a halak jól vannak, remélem hétfőig megleszenek.
Most jön a neheze, talajt és a köveket kiszedni.
 
Szia Dani!

A talajt újra hasznosítod?
Hol vannak addig az lélőnyek míg nem indul és áll be az új ?

A.ttila

Pihiidő van, úgy hogy válaszolgatok :)

A talajt eladtam tictacnak, most fogom átmosogatni.
A garnélák és halak visszakerülnek a vásárlkási helyükre (GA) ahol remélem ellesznek amíg meg nem veszi valaki őket :)

A garnélák gyűlnek,a felszerelésed csak fogy..körvonalazódik már a következő akvárium indítása?:rolleyes:

Körvonalazódik a felszerelés, az indítás még a távoli homályba vész (de költői voltam :DD)
 
Aki szétszedés közben lőttem ezt a fotót. Már csak a talaj volt bent és hátrakotortam, hogy le tudjam szívni a vizet. Érdekes mennyivel másabb a kép 18mm-en és 35mm-en

The End by DanielSzente, on Flickr

The End II by DanielSzente, on Flickr
A naplót átrakom majd a Befejett Akikhoz :)

Teljesen hulla vagyok. Tegnap 2 órán keresztül halásztam a garnikat és pakolásztam. Ma 13.00-tól 18.00-ig szedtem szét a szűrőt, reaktort, HC szőnyeget bontottam, növényeket szedtem ki.
A rotala miatt annyira felkavarodott a víz, hogy utána már csak vagtában tudtam kiszedni a köveket és a növényeket. A leszívás utáni képet látjátok fent. Innen jött még a talaj kipakolás, aki kivitele a teraszra, talaj mosogatás. A köveket nagynyomású mosóval lemostam de még kap egy fürdőt valami szerben. Az akit kipucoltam, kipakoltam a bútorból, elraktam a cuccokat, szétszedtem a co2 rendszert és elpakoltam mindent. De még mindig kupi van mindenhol :D
Hulla vagyok.
 
Na ez az akvárium végleg befejezte pályafutását. Mai nap elvitték az akváriumot is, kedden jön Katonajani a lámpáért és így elmondhatom, hogy darabokban is, de sikerült mindent eladnom, viszonylag hamar.
Meglepődtem nagyon is amikor szedtem ki a köveket, nem emlékeztem, hogy ekkorák voltak és ennyi volt benne. Pl. a kis csúcs a hc közepén egy fél kilós kő.


Az akvárium az IAPLC-s fotón volt a legszebb, a csúcspontja is akkor volt, ezután a tenellus eluralkodott az akin.Az újranövényesítés sem hozta a várt sikert.
Amit megtanultam:
  • A HC kényes mindenre, aki igazán szép gyepet akar növeszteni annak sok mindenre figyelni kell.
  • Külső reaktorral célszerű lilly pipe-ot használni, különben folyamatosan küzdhetsz az ecsetalgával, ebben az akváriumban egyszer sikerült eltüntetnem, levakartam pengével mindenhonnan, ezért nincs az IAPLC-s fotón BBA.
  • A fekete sziló képen nagyon zavaró, élőben kizárja az agyad.
  • ADA Amazonia a legjobb talaj, átmosva, szárítva még mindig olyan, mint az új
  • Ha nem is látsz garnikat elől, biztos lehetsz benne, hogy valahol a dzsindzsában bandukolnak.
  • Figyelj a hőmérsékletre, a HC egyik halála a magas hőmérséklet.
Végezetül belövöm ide a versenyfotót:
5797600206_c9dc79fd97_b.jpg

A jövőbeli terv meg legyen meglepetés mindenkinek :)
 
Örülök, hogy sokatoknak tetszett, az telefonos sztori miatt meg mindeképpen :) Érdekes és tanulságos volt elolvasni a naplót az elejétől, meg a kis összeröccenést, ami most nézve vicces, hogy milyen eredményt értem el az akival, amire büszke vagyok :)
 
Back
Oldal tetejére