• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

In the long run

Köszi..igyekeztem..azért egyszer egy nagy tankban kipróbálnám,hogy milyen lehet sok cseréppel szétültetni! :thumbup:
Köszönöm,nem volt ilyen jellegű problémám..egészen gyorsan sikerült szétkapni,leszedegetni az ültető gyapotot..kb 2 óra volt az egész..de a tényleges növényültetés talán 1,5 óra volt..Neked hogy ment?
Arra vagyok/leszek nagyon kíváncsi,hogy mivel azért 3 hétig ázott a talaj a feltöltés végett,mennyi tápanyag ment el a vízcserékkel,mivel ugye nincs táptalaj..remélem maradt benne elég,hogy az elkövetkező 1-2 hónapot kibírják a növények.
Tervezem szintén a heti vízcserét a talajról,hátha így nem lesz algabum..
Neked is sok sikert itt is,histi a hyepszőnyeghez ;) :thumbup:
stevo..maximálisan igazad van..talán mondhatni életérzés :) scape biztos marad..bízom a parvulában:D
 
Csak így tovább Lóri! másodszor biztosan sikerül. Nekem is fáj még az ültetés emléke. :D A glosso-t sem volt kutya beültetni a 100l-be.
stevo said:
Szerintem akik komolyan veszik, azoknak jóval több, mint hobbi. Ha csak azt veszed mennyi időt szánsz rá, és hogy éled a hétköznapjaidat, inkább egyfajta életvitelnek mondanám :)
Végre megfogalmata valaki: életvitel :thumbup: :D Ez a szó 10x jobban megy a mi tevékenységünkhöz mint a "hobbi", szal egyetértünk stevo. ;)
 
Köszi,köszi! :) áhh..hidd el,ha csak a glossot ültetted volna magában..azzal nem lett volna baj,inkább csak már simán fáradt voltál!
Épp most páráztam meg melóba menet a kicsikéket!Úgy érzem,jó ötlet volt,hogy mégis visszatettem a talajfűtő lapot,legalábbis amíg nincs meleg igazán,mert több órával párázás után is gyöngyözik az tank üvege mindenhol :D
De az is biztos,hogy nyáron hűtenem kell majd a vizet,úgyhogy akkor talajfűtő óne :)
 
Hali!
Ma csináltam egy vízcserét..illetve már van egy kis algásodás,gyanítom,hogy túl sok volt a fény..emiatt egy órával visszább vettem a világítást,illetve az "árnyékoló fóliának" növeltem a mennyiségét..remélem,nem önt el megint az alga..és akkor jöjjön egy kép :)
11520411_c9c7eaa3a5612135d13ae26d328fb583_l.jpg


Még egy kis komment: a jobb felső sarok egy kissé gyér..oda ültettem az előző,megmaradt gyepből egy keveset..ami már ugye submers volt és nem bírta a strapát..úgyhogy azt majd remélem,megoldják a többiek :D
 
Tegnap ioncserélt vízért szaladgáltam,mert a szokásos hely sajnos nem volt nyitva..végső elkeseredésemben bementem a nem messze lévő közértbe..ahol sajnos csak s budget ioncserélt víz volt..ez azért kicsit odavágott :lol: szerencsére csak a feltöltéshez kellett használnom! :)
Hova jut így a világ? :twisted: :eh:
 
Jól van végre itt a várva várt kép. Ismét nagyon szépen halad a dolog Lóri. Pár hét és ott fog tartani a dolog mint nem rég! Mégegyszer gratula a kitartásodhoz! :thumbup: :clap:
 
Köszi srácok!
Remélem,hogy így lesz mert már annyira hiányoznak belőle az állatok!A halakat már lassan fél éve kiszemeltem bele és még mindig ott gubbasztanak a boltban xD
 
Hali!
Sajnos megint elkezdett elég csúnyán elönteni az alga..már a Hc -ra is mászik rá.Persze ezzel is csak utólag vagyok okos,de egy talajcsere sem ártott volna..mielőtt újra ültettem.Egy 3 vagy 4 napos black out..vajon " szárazon" hogy működne?
Ezen kívül csak az jöhet talán még szóba,ha durván feltöltöm növényekkel a tankot és elindítom.
Mit gondoltok?
 
viktorlantos said:
hc-n lévő algára valszeg egy csapat amano megoldás lehet.

Zack: majd spricceld őket, ne száradjanak ki :D

Eszembe jutott egy vicc:
Horgászok beszélgetnek. Az egyik ezt meséli:
- Tavaly fogtam egy pontyot, és otthon betettem a kádba. Gondoltam, megtanítom a szárazon élni. Az első nap egy percre vettem ki a vizből, a második nap már kettőre, és így tovább. Fél év múlva a ponty már remekül élt a szárazon.
- És most mi van vele?
- A múlt héten beleesett egy vödör vízbe, és megfulladt.
 
Hehe..igazi vízi vicc! :D
Igen,valószínűleg,ha feltöltömtelepakolomnövénnyel dolog lesz,akkor a meglévő 4 amano mellé (akik most egy guppis medencében pihennek) még veszek 5-6 darabot,talán ez az egyszerűbb megoldás.Black outról mit gondoltok?
 
Jah..kerestem már sokféle képpen..és az a durva,hogy találtam is nem egy DSM black outot..csak nem akvarisztikait :wtf:
Hát igen,az a baj,hogy nagy a kísértés,hogy kipróbáljam,de az a baj,hogy ha esetleg nem sikerülne,akkor szerintem elfogyna a már amúgy is véges türelmem;
tutira eladnám az egyik vesémet,hogy a belőle kapott pénzből csinálhassak egy új szetápot cákkompákk :lol: :twisted:
 
Egy kis helyzetjelentés..
11661291_c00f7856132ea6e727b94c21d1649804_l.jpg

11661283_38dc2ab4a0b6e24363962f32bed529cf_l.jpg


..úgy néz ki,hogy a héten fel fogom tölteni a tankot..vettem egy nagy adag Ludwigiát hátulra stemnek..a szűrő azóta is megy..kíváncsi vagyok,hogy mi fog történni.. :)
 
ZaCK said:
..úgy néz ki,hogy a héten fel fogom tölteni a tankot..vettem egy nagy adag Ludwigiát hátulra stemnek..a szűrő azóta is megy..kíváncsi vagyok,hogy mi fog történni.. :)
Mi történne?! A fain kis focipályád víz alatt lesz! :D persze csak viccelek. Milyen halak jönnek majd bele?
 
Marginatusokat tervezek bele,7-8 darabot..majd megtanítom őket focizni,csak kell valami vízilabda :thumbup:
 
Üdv!
A mai nap folyamán tartottunk Schruz barátommal egy amolyan Re berendező partit,most az én akváriumom lett feltöltve:)
Egy pici legózással indult a dolog.Fantasztikus,mert egy perc alatt sikerült Andrisnak többet kihozni a rendelkezésre álló kövekből,mint nekem hónapok alatt!
Egy ilyen kicsi tank esetében persze egyszerre sok mindent nem tudtunk csinálni,de határozottan azt kell mondanom,hogy nagyon hasznosnak bizonyult,hogy nem egyedül csináltam!Többek között azért is,mert kiderült,hogy BGA van a tankban,amit simán nem ismertem fel,illetve simán hagytam volna az 1. feltöltést a tankban..de Andris tanácsára ezt is megoldottuk,lecseréltük kétszer is,ami nem mellesleg esztétikailag is hasznosnak bizonyult!Ideiglenesen bekerült a tankba egy cserép Lidwigia,ami majd ugyanígy ki is kerül. :D
Úgy tervezem,hogy 5 óra világítással indulok,meg persze a napi vízcserélés is meglesz.
És a cuccokért is nagyon hálás vagyok,még egyszer köszi,Andris! :D
Holnap majd csinálok képeket..addigra talán még jobban letisztul a víz. :)
 
Nagyon jó volt az egész. Tényleg srácok, lányok, csak ajánlani tudom a berendező partikat. Ismerjétek meg egymást páran személyesen is és mehet a buli! :lol:
Én köszönöm Lóri, hogy ott lehettem! Akkor a héten még adok pár dolgot még ahogy beszéltük. Addigis kellemes napi vízcseréket. :D
 
Back
Oldal tetejére