• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

In the long run

Hali!
Még nem az igazi,de egyre összefüggőbb a gyep,hamarosan megint aktuális lesz egy fölözős vízcsere,de azt kell hogy mondjam,eddig elégedett vagyok ezzel a módszerrel,és pár hét múlva kiderül az 1. feltöltés után,hogy rendesen kialakult e a bacitelep a talajban.
A napokban tervezem beindítani egy vödörben a külső szűrőt valamilyen starterrel,hogy pár hétig menjen és ott is induljon be a szűrés.

A HC gyep jelenlegi állása:
10735687_823302b5fec50a3d8e73f4d113223572_m.jpg
 
ZaCK said:
Hali!
A napokban tervezem beindítani egy vödörben a külső szűrőt valamilyen starterrel,hogy pár hétig menjen és ott is induljon be a szűrés.
Ha csak tiszta vízben járatod nem lesz baciteleped, kell kaja nekik is, naponta dobj halkaját majd a vödörbe.
 
Köszönöm szépen,Viktor.
Köszi a tanácsot,Tomi.Valami hasonlóra gondoltam én is :) :thumbup: Remélhetőleg sikerül kellően elindítani a bacikat mindenhol,hogy ne legyen "nagy bumm",akarom mondani, alga bumm! :lol:
 
Hali!
A segítségeteket szeretném kérni,mégpedig rögtön két kérdésben is:
1. Egyre inkább azt veszem észre,hogy a HC helyenként már meghaladja a 2 cmt.Érdemes lenne esetleg még akár most,az emers nevelés közben is megnyírni,vagy nem fenyeget a berohadás veszélye?Ettől félvén gondoltam egy kis nyírásra;mit gondoltok?
2. A hátsó régióba a kövek mögé Eleocharisra vagy Lilaeopsisra gondoltam,ez még majd elválik,de a HC és az Eleo. vagy Lilae. közé érdemes lenne egy 3. féle növényt ültetni az átmenet miatt,vagy csak egyszerűen valamely fűféle alacsonyabbra nyírásával csináljak átmenetet?
 
Szia!
Gratu, szépen halad az aki!
Szerintem emers formában is lehet nyírni. Utána feltöltöd, a levágott szárak meg felúsznak a felszínre. Innen meg le tudod halászni őket. :)
Esetleg teljes kép nincs az akidról? A növényrendezés végett, mégis mi hogyan van. :)
 
Még nem akarok full képekkel szolgálni addig,amíg nem végleges a kövek elrendezése.Szánom-bánom,de úgy indítottam a tankot DSM-mel,hogy a kövek még benne se voltak..lehet,sőt,biztos lesznek/vannak hátulütői,hogy először nem a tereprendezést csináltam meg A-tól Z-ig,hanem ültettem.Sújtson dolgozó népünk megvetése, de lassan 2 évnyi tanulás,információ gyűjtés,tanulás és gyűjtögetés és rengeteg tanulás után a türelmetlenségem mégis győzött :oops: :oops: :lol: :shh:
 
Ma sikerült szétfarigcsálni az összes követ..mégpedig hellyel - közzel úgy,ahogy én akartam.Egy kis japán muzsika társaságában a kövek új formába tökéletesedtek :) Holnap elfoglalják a végleges helyüket és este lövök róla egy képet a tank egészéről. :angel:
 
Szerintem nem vagyok egyedül, ha azt írom, hogy már épp ideje volt :D Kíváncsiak vagyunk rá!
 
Nosakkorhát!
Megtörtént a kövek rendezése.Igazából nem vacakoltam sokat vele..kb egy fél óra volt..de a problémát nem ebben látom,hanem amint írtam is,hogy hamarabb volt az ültetés,mint a dekor behelyezés.Ennek ellenére eddig nagyon elégedett vagyok a tankkal.Tanácsokat szívesen vennék majd a jobb oldali "támasztó kővel" kapcsolatban..ő valahogy nagyon sántít :lol:
És akkor a képek: :arrow:
10793455_83ac9123326e84825a023e414f54582e_m.jpg


10793453_bb7ba0f04b1a8d92b88b0fdcdc1bbf55_m.jpg


Továbbra is hangsúlyozom,minden kép fényképező és tudás mentes :shh: :)
ui.: azért lettek ilyen " kacifántosak a képek,mert a lámpát próbáltam kihagyni belőle,még nincs teljesen kész!
 
Szerintem jó lesz. A HC gyönyörű, de elég sűrűnek néz ki, ha feltöltöd szerintem nyírd meg egyből. ;)
 
Köszi,Dani!Igen én is elgondolkodtam rajta,hogy megnyírom,de lehet,jobban járok,ha megvárom a feltöltést.Vagy a héten,vagy a köv héten meg lesz a palack..és akkor már csak valami háttér növény kell.Azon is gondolkodtam,hogy minimalistában csinálom meg,de annyira nem vagyok elégedett a kövekkel,úgyhogy lesz valami háttér növény,ami kicsit összefogja az egészet.
 
A jobb oldali kő tényleg nem stimmel. Nincs még köved? Mintha a főkő pont középen lenne. (vagy csak a fotó miatt?)
Legózz még! :)
A DSM HC nagyon baba lett :thumbup:
 
A támasztó kővel majd még legózok..az tuti.
A fő kő..huh...nézőpont kérdése ez a középre esik dolog..lehet hogy rosszul értelmeztem az aranymetszés szabályát..de a mostani állapotában,ha behúzom a fókuszpontot és a metszést..akkor így kijön..de ha még arrébb rakom a főkövet jobbra,akkor már nagyon szélre kerül a fókuszpont..és az arány már nem stimmel!Bejelöltem,ahogy én gondolom:

10798725_e40332380a34246fddc1b7bfd57981cd_m.jpg


Lehet,hogy rosszul értelmeztem a szabályt..már művtöri órán sem jött ki soha :)
Ja..és bocsi,nem lőttem új képet,ahol látszik az aki felső része is mert így nem jön ki az arány..de gondolom ebből kiderül,ha nem megfeleően értelmeztem a dolgot.
A kövek sajnos elfogytak..vagyis már nincs felhasználható kő,mert mindegyik tömb szerű..semmi izgi..Hétvégén megyek haza,Debrecenbe..majd szerintem benézek a Tropicalfishbe..hátha nekik nagyobb a kő választékuk és ki tudom még egészíteni egy kicsit a hardscapet. :)
A gyöp meg..hát igen..már most imádom :thumbup: :twisted:
 
Üdv!
Baba lett a HC gyeped! :thumbup: Szerintem nyugodtan megnyírhatod. Lehet jobb lenne emers formában nyírni még.Ha a növekedés gyorsabb, talán a regenerálódás is.
A kövekkel szerintem is legózz még picit.Esetleg a meglévőket forgatni, a két szélsőt megcserélni talán.
Sok sikert az akváriumhoz! :clap:
 
Jól néz ki :)
Nem hinném hogy olyan nagyon ragaszkodni kellene az aranymetszéshez. Persze, jó az, és tényleg aszerint lesz egyensúlyban minden, de nem kell feltétlen vonalazni. Nézegess tájképeket, és aszerint próbálj minél természetesebb hatást elérni, és utólag majd észreveszed, hogy aranymetszet szerint fel lehet osztani a képet.
Ennyi kővel nagyon kell ügyeskedni, hogy tényleg ütős legyen a kép, a minimál nehéz dolog. Talán többel egyszerűbb lenne.
 
Köszi srácok!Igen..kezdem belátni,hogy kevés lesz a kő.Egyre biztosabb vagyok benne,hogy hétvégén benézek a Tropicalfishbe.
Elgondolkoztam ezen a minimál dolgon,de lehet,hogy ekkora méretben nem érvényesülne a dolog.
 
Szia ZaCK! :) Le a kalappal nagyon egészséges, szép dús HC szőnyeget növesztettél. Azt hiszem többet fogok bejárni hozzád a Westendbe emers kérdésekkel mert bizony tudsz valamit ;) Egyébként egyetértek daniduke-al, szerintem sem kell túlzásba vinni az aranymetszés dolgot. Egyszerűen forgasd, cseréld a köveket amíg végül NEKED meg nem tetszenek. Szerintem ha teszel be pár növényt hátra, már a mostani elrendezés is jobban fog tetszeni, de ha nem, úgy sokkal könnyebb lesz majd átpakolnod a köveket. Ne felejtsd el, hogy mivel emers setupról van szó nem nagy baj még ha felkavarod az aljzatot vagy ilyesmi. Ezzel iszonyatos nagy előnyt szereztél magadnak.

A kövek karakterét nézve én inkább eleoharis parvula és/vagy acicularist tudnék hátra elképzelni nem lileaopsist. Illetve, hát igen... egy-két tő (vagy nagyon sok) jól elhejezett Blyxa japonikát ami macerás egy növény és nem is könnyű itthon szerezni mert még a Tropica sem termeszti de gyönyörűen mutat akár kisebb Iwagumikban is. Itt van egy a tiedhez talán hangulatban hasonló aki az APC-ről. Itt nagyon jól harmonizál a HC és a Blyxa, érdemes meggondolni. Az aki kb 56 liter, nem annyival nagyobb a tiednél.
 
Hali Schruz!
Igazából sok érdemem nincs benne,megfogadtam a tanácsokat,amiket kaptam illetve olvastam+a talajfűtő és egy kis kitartás.
Igen,én is inkább a Parvula felé hajlok egyre jobban.Meg is próbálok beszerezni egy pár cseréppel szerintem majd a következő héten,vagy valami hasonló :)
Persze,hogy most jutnak eszembe ötletek a kövek rendezésével kapcsolatban,mikor nem vagyok otthon,tank közelben :lol:
Ezen az aranymetszés dolgon meg majd még agykontrollozok egy kicsit,hátha segít! :lol:
 
Back
Oldal tetejére