• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

In the long run

Szép gyeped lesz, most legalább már megvan az alap amit tovább nevelgethetsz :thumbup:
 
Hali!
Hát,enyhén szólva zsákutca lett a gyepesítésből..most szedtem ki a 60%-át..és bár a bal oldal,ami maradt,jónak tűnik..mivel nem valószínű,hogy beruházhatok egy jó adag növényre,így lehet,hogy átmenetileg vagy megszüntetem a medencét,vagy kiszedem a maradék HC-t és csak üresen,világítás nélkül keringetem a szűrőt,hogy legalább a bacik maradjanak életben,amíg újra nem tudom kezdeni.A következő napokban meglátom,hogy mit kezd a maradék kis gyep,de nem adok neki túl sok esélyt,mivel így még kevesebb növény marad az algákkal szemben a tápok felvételére.
Sajnos be kell lássam,hogy egy darabig működik a gyűjtögető,darabokból építgető stratégia,de csak a növényesítésig..
Elég letargikus állapotba kerültem,sikerélmény nélkül,növénylegyilkolászással körítve.
Azt hiszem,itt talán zárom is ezt a naplót..remélem,tanúságos volt a hozzám hasonlóknak! :|
 
Szomorú ezt olvasni, hogy feladod a "harcot", de megértelek. Remélem a következő projecteddel nagyobb szerencséd lesz, és azt is ilyen lelkiismeretesen fogod naplózni a nagyérdeműnek! Fel a fejjel! ;)
 
Ejj... sajnálom, hogy abbahagyod. Tényleg úgy érzed, hogy nincs esély? A maradékot szétültetni, betenni valami stemet és mégegy próba? :shifty:

Egyébként jelenleg nálam is megy a küzdelem, biztos lenne még valami megoldás. Most napi 14ml mikro és ugyanennyi markro megy -40l-hez(mondhatni atti szerint tápozok ;) ) hamarosan bevetek amano garnikat és most egy kis olvasgatás után arra jutottam, hogy néhány blackmollyt is beteszek. Utóbbiak állítólag imádják a fonal algát megzabálni és másik előnyük - amellett hogy szinte bárhol beszerezhetőek - hogy nem is kerülnek vagyonokba. Az előző akvimba pedig az easyCarbo túladagolás segített az algahelyzeten (bár a rákok már nem bírták :oops: ). Csak van még mit tenni... nem?! :shifty:
 
Nem érdemes feladni ! Gyakorlatilag ez egy olyan iparág amiben nap mint nap találkozunk elszomorító dolgokkal, legyen az alga vagy egy elhalálozás, túl kell lépni és elindulni egy új ösvényen amit Te még nem próbáltál de a többiek már jártak rajta, próbáld meg amit weak tanácsolt.
 
Tényleg kár lenne feladni, annyira kíváncsian vártam a fejleményeket. Lehet meg kellene próbálni szétültetni a maradék HC-t, amanokkal meg a mollykkal próbálkozni hátha javul a helyzet.
Lehet a szétültetéssel az alga is könnyebben visszavonulót fújna...
A lényeg: NE keseredj el! ;) :)
 
Köszönöm a biztató szavakat,tényleg jól esik és inspirált is..persze nem csüggedtem el annyira,hogy abbahagyjam..
Remélhetőleg kedden vagy szerdán megyek növénybeszerző körútra :)
Úgyhogy éljen az akvakertészkedés!! :D
 
ZaCK said:
Köszönöm a biztató szavakat,tényleg jól esik és inspirált is..persze nem csüggedtem el annyira,hogy abbahagyjam..
Remélhetőleg kedden vagy szerdán megyek növénybeszerző körútra :)
Úgyhogy éljen az akvakertészkedés!! :D

Na ez a hozzáállás már sokkal jobban tetszik! ;)
Hajrá, aztán várom a képeket! :)
 
Na egy percre azt hittem elvesztünk! :D :p :) Ez a beszéd csináld csak tovább türelmesen. A stemek nagyon sokat tudnak ám segíteni, úgyhogy ha csak ideiglenesen is de szerezz be pár szál valamit.

Úgy néz ki, bár lehet nincs igazam, hogy az emers kezdés nehézkesebb mintha full submers akit kezdtél volna csinálni. Talán az lehetett részben a probléma, hogy állt a sok ammónium a talajban és adagolódott bele szépen az újnyi kis vízbe. Amikor meg feltöltötted több hónapnyi adag került a vízoszlopba. Ehhez az erős világytás mert ugye kifejlett a gyep és bumm alga! De persze lehet hogy nem szimplán ez volt a gond. Máskor legfeljebb nem emersen kezded az akit :)
 
Azért gondoltam,hogy emersen nevelek majd HCt,mert addig lesz időm beszerezni a maradék dolgokat..ami mondjuk azért bejött..meg ha már úgyis emersen nevelt növényt veszek..akkor olyan mind1,hogy mikor árasztom el..de ebben az ammónia dologban van valami..pedig volt egy full vízcsere az 1. feltöltés után..bár azt még hozzá kell tenni,amire én is nagyon gyanakszom..vagyis hogy tuti,hogy nem volt elég növény,ami felvegye a rengeteg tápanyagot.Úgyhogy ezt a stem dolgot szerintem megfogadom!
 
Na ez a beszéd! :) Ne add fel! :thumbup:

Az első akvimnál mindent elszúrtam amit lehetett, de a végére sikerült megszabadulnom minden algától és egészséges lett minden (8-10l volt a térfogata, úgyhogy nem volt egyszerű amúgy sem). (ezt az első akvit úgy mondtam mintha már vagy 100on túl lennék, pedig most csinálom a másodikat :lolno: ) úgyhogy kitartás!

Ha a mollyk sikeresen végeztek nálam akkor szívesen odaadom bérmunkára őket :mrgreen:
 
Egy kis infó!
Feltekertem a a CO2t,a garnéláknak nincs bajuk.A megmaradt HC mintha nem algásodna annyira,ráadásul most néztem,hogy bubizik is néhol,pedig 2 napja cseréltem vizet.Remélhetőleg hamarosan bekerülnek a növények+holnap veszek valami stemet,hogy segítségemre legyen az algák elleni harcban.
Weak,köszönöm a molly felajánlást,de az algák azon része,amit leennének,szerencsére már alig van! :)
 
Üdv!
Egy hosszasabb beszélgetés után arra a következtetésre jutottam,hogy oly módon indítom újra az akváriumomat,mivelhogy nem sikerült végigvinni megfelelően a DSM indítást,ezért újból kezdem több cserép Hemianthussal,és addig is megpróbálok beszerezni majd menet közben egy RO készüléket. :)
Gyanítom,hogy a nem túl gyakori vízcsere az emers nevelés alatt okozta a hihetetlen algásodást,meg persze a nem megfelelő növénymennyiség a feltöltés után.
Idegesít,hogy elkövettem rengeteg olyan hibát,aminek talán még tudatában is voltam,és ezt korrigálva megpróbálom sikeresen végigvinni a száraz indítást ismételten.
 
Jó látni hogy ilyen türelmes és kitartó vagy. Sok sikert, viszont ígérd meg, hogy ezalkalommal sokkal több képet dobsz fel ide nekünk még az emers időszakról is ;)
 
A beszélgetésünk után döbbentem rá,hogy nem mivel nem szeretem,ha valami nem sikerül úgy,ahogy én akarom és ezzel pont ez történt,ezért mindenképp újra nekiveselkedünk :D
Postolnék én több képet is,de nem érzem úgy,hogy nem sok értelme lenne a telefonnal készített képeknek :)
 
Üdv!
Ma beültetésre került a tankba 3 cserép HC,amit csütörtökön vásároltam ;) :D Olyan frissek voltak,hogy szinte ropogtak :D :lol:
Este kattintok egy képet..bár sok minden nem változott,most már megpróbálom kihozni ebből az alapból,amit ki tudok,tanulván az eddig elkövetett hibáimból.
 
Akkor a kép,ami még mindig nem jó minőségű :D
Talán kellett volna még egy cserép Hemianthus,de türelem és idő híján nem vagyok,úgyhogy hajrá HC! :)
11385525_11e4b6c066f72e1d3e7d99c965779b1f_m.jpg

A köveket még majd jó alaposan megsikálom,odáig már nem jutottam el.
Nagyon már nem akarok variálni a kövekkel..már szétnyomorgattam alatta az Amazoniat..inkább rászánom a rendelkezésre álló lehetőséget és inkább magukra a növényekre próbálok rákoncentrálni..és megpróbálom kitapasztalni,hogy is kell igazán jól működtetni egy ilyen ökoszisztémát..
 
Végre egy kép! Nem tudom mióta vártunk rá... :D Volt türelmed Neked is szétkapni a hc-t apró szálakra, le a kalappal. A kövek mögé mit tervezel? tenellus/vivipara/japonica trióból egyet? vagy egészen mást?
Amúgy személy szerint én keveslem a dekort, bár lehet, ha be lesz teljesen ültetve fel se tűnik majd.
 
Hehe,ez hízelgő,köszönöm! :) :oops:
Hát,ez a nem is tudom,minek nevezzem,mert talán hobbinál több mindenképp..szóval az akvakertészkedés úgy érzem,hogy csendes bolondoknak való és én az volnék! :D nagyjából 2 órám ment el vele,mire szét szedtem és beültettem a 3 cserép növényt.
hátra E.parvulat tervezek,talán egy kis Ehinodorus tenellussal megbolondítva,úgy talán nem hat majd ennyire kevésnek a dekor,igen,tudom,hogy kevés,de mint írtam,a sok legózástól már szerintem 1 liter talajt legalább összetömörítettem,úgyhogy ez már így marad,majd legközelebb előrelátóbb leszek és ami nagyon fontos,sokat tanultam a hibáimból,így úgy érzem,ennél csak könnyebb lehet majd a következő,node' ne szaladjunk ennyire előre! :lol:
 
Szerintem akik komolyan veszik, azoknak jóval több, mint hobbi. Ha csak azt veszed mennyi időt szánsz rá, és hogy éled a hétköznapjaidat, inkább egyfajta életvitelnek mondanám :)
Még változtathatsz a scape-en egy picit (plusz talaj, aljzatemelés stb.) De, ahogy mondtam, ha a növényen rendesen benövik, akkor nem fog kevésnek hatni, szerintem, várjuk a folytatást ;)
 
Back
Oldal tetejére