• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

In the long run

Ha nem is szerelmesedtem bele..de mindenképp elgondolkodtató :)
Bár lehet,ahogy mondtam is,nem nemhezítem meg mégjobban az életem még + nővényekkel..bár..ahogy a vak ember is szoktavoltmondani..majd meglátjuk! :D
 
Ma eszközöltem egy nyírást a HC-n.Vegyes érzelmekkel teli esemény volt ez..egyfelől azért,mert már sokkal hamarabb kellett volna..ami meg is látszik pár helyen,ugye kissé berohatd..viszont ez még talán az épp időben kategória.Viszont örömmel konstatálom,hogy nagyon összefüggő kis telep alakult ki (persze még nem mindenhol),mert az egyik helyen a besárgult részt megpróbáltam kivágni,de nem sikerült.Ahogy megpróbáltam kiszedni,a fél gyep emelkedett vele. :D
Remélem,hamar regenerálódik,mert most egy kicsit megcsúnyult.Viszont pár helyre tudtam pótlást rakni a levágott részekből :D
Most forralok vizet a feltöltéses,lehalászásos hadművelethez,mert nincs itthon vízkezelő :evil:
 
Nah..eljött ez a pillanat is,nem is hittem volna,hogy ilyen hamar..sikerült beszerezni egy 10 kg-os Co2 palackot..úgyhogy a következő héten csinálok egy feltöltést és végre akvárium lesz a kicsikéből :D :lol:
 
ZaCK said:
Nah..eljött ez a pillanat is,nem is hittem volna,hogy ilyen hamar..sikerült beszerezni egy 10 kg-os Co2 palackot..úgyhogy a következő héten csinálok egy feltöltést és végre akvárium lesz a kicsikéből :D :lol:

ha mégsem jönne össze, ezzel a palack mérettel már szénsavas ásványvizet is gyárthatsz a szomszédoknak. :lol:
csak vicc volt. kiváncsian várjuk az akit. :thumbup:
 
Ja igen, elfelejtettem írni róla de láttam élőben a kis csodaszőnyeget úgy két hete, pont nyírás után. Meg sem látszott rajta a nyírás, gyönyörű egybefüggő kis pamacs volt az egész :) Személyesen már gratuláltam ZaCK-nek de most akkor mégegyszer: gratulálok! :thumbup:
 
Hehe..amennyi kraft van ebben a palackban..tényleg elmehetnék üdítőgyártókisiparosnak! :lol:
Schruz..köszi szépen..sajnos sokat romlott a gyep állapota..pár helyről simán kirothadt..pedig még 1 cm magassága sem volt..arra tudok gondolni,hogy nagyobb iramban párolgott,mint ahogy pótolva lett..bár nem mondanám száraznak..lényeg,hogy kihúztam a talajfűtő lapot,már amúgy is remélem,jön a jó idő!!! :thumbup:
 
Nos kérem!
Feltöltöttem az akváriumot,Co2-t beüzemeltem,most várom,hogy a víz letisztuljon.
Amint ez megtörtént,töltök fel képet! :)
 
Hehe..nem..a szőnyeg miatt..már nagyon durván ellepte az alga.Emiatt tervezem egy 4-5 fős amano csapat beszerzését,hogy kitakarítsanak .Meg néhány helyen száradt kifele..emiatt,meg persze,hogy meglett a palack,döntöttem úgy,hogy feltöltöm a tankot!Nah..megyek is,napi vízcsere.. :sick:
 
ZaCK said:
Hehe..nem..a szőnyeg miatt..már nagyon durván ellepte az alga.Emiatt tervezem egy 4-5 fős amano csapat beszerzését,hogy kitakarítsanak .Meg néhány helyen száradt kifele..emiatt,meg persze,hogy meglett a palack,döntöttem úgy,hogy feltöltöm a tankot!Nah..megyek is,napi vízcsere.. :sick:

10 Amano simán mehet ha sok az alga.
 
Mondjuk jogos..veszek többet..és ha már algátlanították a medencét..akkor csökkentem a létszámot.
Közben eszközöltem egy vízcserét,mindjárt nekiesek egy kicsit az algáknak,amit még bírok,azt leszedek..
 
Hali!
Heti adagolású tápot fogok használni..de ugye 1 hét..napi vízcserék..és pont emiatt nem tápoztam még..a HC..ahol csak tud..bubizik..és nem vízcsere után..
Mit gondoltok..érdemes lenne tápoznom is az algák elleni harc végett?
 
Táp kéne....
Nehéz tanácsot adni, mert ez az aki DSM-el indult. Tom Barr is indított DSM -el akit és ő azonnal EI szerint tápozta.
Jó volna fotó, meg hogy milyen algával küzdesz.
 
Köszi a gyors választ!
Azért sem akartam képpel kezdeni..mert csak mobillal tudnék lőni pár képet..de nem hiszem,hogy algák szempontjából sokminden látszana.
Van némi barna alga itt-ott..de az tényleg csak elvétve..attól nem is tartok..inkább a fonalalga és a zöld alga(ha jól tudom) ami teljesen mászik rá a gyepre.
Pont délután gondolkoztam rajta,hogy lehet,túl sok az ammóni,a néhány helyen berohadt HC miatt..és emiatt szaladt meg ennyire az algáknak..
Naponta cserélek vizet,50% -ot..a világítás 7 órát megy..talán azon is még vehetnék vissza?
 
ZaCK said:
a világítás 7 órát megy..talán azon is még vehetnék vissza?
Szerintem azon vegyél vissza mindenképp. Az 50 literesnél nekem az első 1-2 hétben csak 5 órát ment közel 1 W/l. Mondjuk az is igaz, hogy a te esetedben kifejlett növényeket kell megvilágítani... Lehet akkor kevés lenne a gyepnek? Hmm...
 
Igen,pont ez a baj..mert mielőtt feltöltöttem,10 órát világítottam naponta,emiatt gondoltam arra,hogy nem 5 órával,hanem 7 órával indítok.
Talán még az is baj lehet,hogy nincs elég növény a tankban. :(
 
ZaCK said:
Talán még az is baj lehet,hogy nincs elég növény a tankban.
Tényleg mivan a többi növénnyel? parvula, tenellus? Ezeket tettél volna még az akiba nem? Ha jól tudom most csak HC van nem?
 
Hát,nem akarok panaszkodni,de sajnos pénz beszél,kutya wauwau..
Jövő héten megpróbálok beszerezni pár cseréppel,remélem sikerül :)
 
Helyzetjelentés:
Ma bekerült 4 amano garnéla,segítségül az algák leküzdésére.Szerencsére (lekopogom..kop,kop,kop) mintha kezdenének az algák "visszavonulni"..úgyhogy következő hétre is tervezem,hogy naponta,vagy két naponta cserélek vizet.Holnap ha minden jól megy,tolok fel képet..
 
11208577_d6fb47e3ab56001cb2126d97e61371d2_m.jpg

Akkor egy fotó :)
Kapott a gyep egy nagyon brutál nyírást..mert pár helyen megint el kezdett foltokban barnulni..Bár elég algás meg a jobb oldalt még nagyon gatyába kell rázni..és még jó pár dolgot kell rajta javítani,de az enyém :)
 
Back
Oldal tetejére