• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

In the long run

Nah!
Ma sem tétlenkedtem,feljebb emeltem a világítást,hogy egyenletesebb legyen a dolog!Ismét köszi,Andris,igazad volt! :lol:
Ez által még üdébb zöld a Hc,nagyon jól néz ki,gépelés közben is hátra-hátra tekintgetek,egyszerűen nem bírok betelni vele! :D
A lámpa emelés jóvoltából a tank " légkondija" is arrébb került,remélhetőleg a hatékonysága nem változik,egyenlőre kitűnően szuperál :thumbup:
Még tervezem mára a mágnesszelep üzembe helyezését,remélem,jól fog működni,csak még egy időkapcsolót kell beszereznem.
Már nagyon várom a vasárnapot,csapunk egy kis össz akváriumozásos,boltlátogatást Andrissal,már nagyon várom ! :) Pár cserép Parvulát szándékozom venni és a maradék részeket beültetni vele,mielőtt még a Cuba elfoglal minden helyet. :lol: Egyúttal a Ludwigia kikerül a medencéből,vagy talán még egy hetet benne hagyom,mert eléggé lerontja a látványt,na majd meglátjuk.
A világítással kapcsolatban lenne egy kérdésem:most járok napi 8 óránál,szerintetek érdemes lehet feljebb menni a világítás óráinak számával,vagy elég?A wpg táblázat szerinte elég lehetne 6-7 óra világítás is.Mit gondoltok?
Addig is néhány kép:
11965829_f406e7b5784e551ed434bd2528fb90c5_l.jpg

11965831_0b334dd853351d9b3d5c7f0761bbc0d0_l.jpg

11965833_3cff1788260954b4194d44ac0b7e19b5_l.jpg
 
Széééép! Megy ez!

Szerintem vidd csak fel 9-ig nyugodtan, mondjuk még várj legalább egy hetet vele szerintem. Én ma emeltem meg a 100-nál 9 órára. Ati is ezt tanácsolta nekem legutóbb a boltban.
Jaja várom én is a dolgot vasárnap. :D Ma vagy holnap felhívlak!

Addigis a legjobbakat
 
Hali!
Ma ismét volt egy kis alakítgatásos parti,amiben ismét Andris volt nagy segítségemre..máris jobban fest a helyzet,úgy érzem..ebben a formában jobb már nem nagyon lehet a dolog.Még egyszer köszi,Andris!
A legózást most este még megfejeltem egy kis nyírással egybekötött vízcserével,ráadásnak kitakarítottam a szűrő csövezését.
A tervezet bolt látogatással egybekötött növényvásárlást meg jól benéztük,mert kimaradt,hogy pünkösd lesz/van..úgyhogy még kiderül,de lehet,hogy ellátogatok egymagam a boltba.Kérlek,old meg,Andris! :lol: :oops: :twisted:

ui.: a karácsony kivételével(persze ez csak a személyes véleményem,bocsi) az összes ünnep csak arra jó,hogy bekavarjon az ember programjaiba!
 
Na!
Ma megvolt a nagy kalandtúra!Ezen úton is nagyon köszönöm Andris a segítséged!
Miután megtettük a látogatásunkat a Galériában..nemrégiben (10 perce) sikerült befejezni a parvula ültetését!Nagyon szimpatikus kis növény és az 1 2 grows dobozok..én azt hittem,hogy még 3 doboz is kevés lesz,erre bő 2 cserép is bőven soknak bizonyult,szép tömötten sikerült az ültetés és végre a ludwigia is kikerült a tankból,úgyhogy lassan kezd iwagumi kinézete lenni a dolognak.Ha minden jól megy,holnap talán végre sikerül majd néhány értékelhető fotót készíteni róla,ezt is előre is köszi,Andris! :D
És talán végre a mágnes szelepem is meglesz végre! :lol:
Na jócaka..
 
ZaCK said:
Na!
Ma megvolt a nagy kalandtúra!Ezen úton is nagyon köszönöm Andris a segítséged!
Miután megtettük a látogatásunkat a Galériában..nemrégiben (10 perce) sikerült befejezni a parvula ültetését!Nagyon szimpatikus kis növény és az 1 2 grows dobozok..én azt hittem,hogy még 3 doboz is kevés lesz,erre bő 2 cserép is bőven soknak bizonyult,szép tömötten sikerült az ültetés és végre a ludwigia is kikerült a tankból,úgyhogy lassan kezd iwagumi kinézete lenni a dolognak.Ha minden jól megy,holnap talán végre sikerül majd néhány értékelhető fotót készíteni róla,ezt is előre is köszi,Andris! :D
És talán végre a mágnes szelepem is meglesz végre! :lol:
Na jócaka..

A holnap ma lesz vagy holnap? ;) Várjuk a képeket, biztos jó lett.
 
Nah itt!
Kicsit megcsúszva bár de itt vannak a képek!
Andris kérésének eleget téve kihangsúlyozom,hogy mindketten nagyon fáradtak voltunk,bár nem értem,hogy az én fáradtságom miért indokolt,de szóval igen! :D
Mondjuk magából a parvulából nem sok látszik..de szerintem még kell neki nem kicsi idő!Kettő cserép elégségesnek bizonyult,így is szép sűrűn lett ültetve,úgyhogy remélem a legjobbakat :)
A legózásnak köszönhetően egész jó lett a vége,majd a következő aki jobb lesz,én már erre is több,mint büszke vagyok,talán egres? :D
Annyi változás történt még,hogy vettem egy AM mágnesszelepet,hogy végre ez is automatizált rész legyen,nagyon kis csinos,mondhatni szerelem első kattintásra! :lol:
És akkor a képek:

12099389_4b99e41779b08ecf4abc0399adaf0136_l.jpg

12099391_089f70c3a99b6503131990f75de1086d_l.jpg

Még van meghódítandó terület,de nem halad rosszul a dolog:)
12099397_cd986c3fd3a048f444393272c9492ffc_m.jpg

12099401_4c0392c4cb155f3cccdbd6c7489e7a08_l.jpg

Épp egy hete,hogy meg lett nyírva a Hc..már kezd megint formába jönni..hamarosan elfogy a profito,mire ez megtörténik,remélhetőleg eljutok a shopba egy adag micro-macro csomagért! :)
Nagyon szépen köszönöm Andrisnak az eddigi és az elkövetkező segítségnyújtásait és persze a fotózást is nagyon! :thumbup:
 
Ennyi képet küldtél mindösszesen! :lol:
Ha van még,szívesen fogadom,de már ezek is nagyon jó fajták :D
 
Na végre! :thumbup:
Ez az elrendezés már sokkal ütősebb mint az eddigi 3 sziklás megoldás! ;)
A szemből készült kép nagyon szép és jó, de a többi képen látszik hogy nagyon hátra zsúfoltad a sziklákat, ami nem igazán előnyös! Viszont a HC-d gyönyörű, s ha jól emlékszem inkább a HC-re gyúrtál rá jobban mint a hardscape-re! :thumbup: :lol:
 
Cecska said:
Na végre! :thumbup:
Ez az elrendezés már sokkal ütősebb mint az eddigi 3 sziklás megoldás! ;)
A szemből készült kép nagyon szép és jó, de a többi képen látszik hogy nagyon hátra zsúfoltad a sziklákat, ami nem igazán előnyös! Viszont a HC-d gyönyörű, s ha jól emlékszem inkább a HC-re gyúrtál rá jobban mint a hardscape-re! :thumbup: :lol:
Bár ezt Lórinak kéne megválaszolnia mivel az ő naplója, de nem bírok magammal... Igen sajnos nagyon mély lett a HC mező és nem volt szívünk rápakolni a köveket a sűrű növényzetre, vagy feltépni azt, így ahogy írtad is, a HC gyep előnyt élvezett a scap-el szemben.

Nagyon ütős ez Lórikám így ahogy van, a parvula majd még mélyíti is idővel. Gratulálok! :thumbup:

Bocsi, hogy helyetted válaszoltam :oops:
 
Köszönöm,srácok!
Valóban,most a növények élveznek inkább előnyt..mint ahogy írtam is korábban..ez a tank maximálisan tanuló tank,elkövettem szinte minden létező hibát,de nem is voltak vele világmegváltó terveim,csak hogy egy üde,zöld akvárium látványában gyönyörködhessek,de ami késik az MÁV,vagyis nem műlik akarom mondani! :lol: Szóval majd a következő tankban majd mindent sorrendben csinálok,hogy már minden technika a rendelkezésemre áll és akkor remélhetőleg jobban fog sikerülni a scape! :)
 
Bekerült a megmaradt kis dánió csapat a tankba,másnapra eltűnt egy,úgyhogy lehet,hogy valami más halat kell válasszak,mert ez így nem vicces! :crazy: :wtf:
 
Pár történés:
Az összes dánió eltűnt..nem találtam egyet se,nem hiszem,hogy mind kiugrott volna..úgyhogy lehet,hogy le fogok tenni róluk! :(
A másik dolog pedig a táp váltás,pro fitoról váltottam micro-macro tápozásra.Biztos pöpec lesz! :D
 
Köszi atti,igyekszem!
tibicuk,nincs makka,kuta van..bár néha ahogy viselkedik,talán lehet,hogy ő volt :crazy:
 
Valaki help! :crazy:
Elkezdett "kijukadni" a mezőm érthetetlen módon.Az egyetlen változás,ami mostanában történt,hogy tápot váltottam,de egyrészt jobbra,másfelől meg csak pár napja szóval a táp miatti foltosodást mindenképp kizárom.Két ponton egyszerűen lett egy-egy nagy folt,ott el is engedett a Hc..teljesen elbarnult..Co2 problem megint nem hiszem,mert a közepén meg teljesen tömött és ott láthatólag semmi gond..
Most nyírtam meg..és közben vettem észre a dolgot..de nem hiszem,hogy túl vastagra hagytam volna nőni!
Valakinek van valami ötlete?
 
Back
Oldal tetejére