• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

In the long run

Akkor itt is van az ígért kép :)
11706265_82f03cc1db818477b81fef1c737cb188_l.jpg

Ma megpróbálom beüzemelni a mágnesszelepet,kíváncsi vagyok rá,hogy szuperál :D
Az üveg difi megtelt vízzel,úgyhogy bubiszámláló funkciót is betölt..emellett nagyon szépen porlaszt,az egész felületén :thumbup:
Az esti vízcserén kívül még fabrikálok egy kicsit a lámpán és ha sikerül,akkor lehet,felteszek róla egy leírást a DIY topikba,Andris unszolására. :lol:
ui.:ezt a vízcseréls dolgot még visszakapod :lol: :thumbup:
 
Helyzetjelentés!
Ma megvolt az 1. nyírás..mennek továbbra is a napi vízcserék..és a BGA gyógyszeres irtása kezdetét vette..remélhetőleg majd sikerrel!
 
Hm... nem tudom, de nálam mindent megeszik, ami nem oda való :) Pl. a levedlett rákbundát sem kell kiszednem az akviból :mrgreen: durva jószág...
 
Én nem szoktam kiszedni a vedléseket,meg szokták enni,sok hasznos cucc van benne!
Úgy látom,jó lesz a gyógyszer,de azért még egyszer köszönöm a felajánlást!:)
 
Nincs mit.:) mindenkinek ajanlgatom, de nem egy ritka joszag igy senkinek sem kell.
Orulok hogy hatni latszik a gyogyszer, varom mik a tapasztalatok vele.
 
Na..úgy tűnik,hogy a gyógyszer hat.Az algák nem tűnnek el,nem is válnak el a talajról,de új telepek nem képződnek,úgyhogy szerintem rendben lesz a dolog! :thumbup: Ma este lesz az utolsó kezelés..és még egy kis legózást is terveztem mára a kövekkel!Majd este dobok egy képet!
 
ZaCK said:
Na..úgy tűnik,hogy a gyógyszer hat.Az algák nem tűnnek el,nem is válnak el a talajról,de új telepek nem képződnek,úgyhogy szerintem rendben lesz a dolog! :thumbup: Ma este lesz az utolsó kezelés..és még egy kis legózást is terveztem mára a kövekkel!Majd este dobok egy képet!

Szerintem még holnap is nyomathatnál egy adag gyógyszert, nem lesz baj. Csak azért mondom mert ugye napi vízcseréid vannak voltak így hamar kijött a beszórt adag.

A képeket pedig kiváncsian várom főleg mert ismerősek lesznek a kövek :) ;)
 
Direkt többet is adagolok a napi vízcserék miatt és ma még csak a 4. adag jön!Kb.másfél szeres adagot rakok bele,úgy saccoltam,az úgy jó lesz:)
Beraktam a DC-t,már egész zöld,kíváncsi leszek,hogy világosodik e még :D
Ma is agyaltam a világítás problémáján,hogy oldjam meg,de csak addig jutottam,hogy feljebb húztam az időtartamát,úgyhogy most már 7 órát világítok,és péntekig folyatom a napi vízcserét!
Viszont a kövekkel ismételten gondban vagyok,pakolgattam én mindenhova szinte mindet,de sehogy nem akart stimmelni -.-
Úgy látszik,ez nélküled nem megy,Andris :D
 
Vagy az lesz,hogy megint kérem a segítségedet,vagy így marad,mert egyre inkább tetszik ebben a formában! :)
 
Na helló!
Épp ma értem haza a szűk egyhetes pihenésből,persze az akvárium volt az 1. ahogy hazaértem!
A BGA szerencsére nyom nélkül eltűnt,köszi Andris még sokszor! :D :thumbup:
De üröm az örömben,vagy hogy,szóval most ha minden igaz és jól azonosítottam,akkor van egy kis rhizom. Persze egyből vízcsere,amennyit csak tudtam leszívtam belőle,épp most töltődik vissza a tank!Mondanom sem kell az amanok nem hagytak vizet cserélni,egyfolytában oda jöttek a csőhöz.Persze gondolom,hogy nem emiatt,de kb. a kutya is így csinált,mikor hazaértem :D
Ma növeltem a világítás időtartamát egy órával,így most már 8 órát világítok,továbbá felszerelésre került egy kis vízkondicionáló berendezés,hogy a hőmérséklet ne emelkedjen kritikus magasságokba és szerencsére jól vizsgázik,24 fok alatt marad pár tizeddel a víz hőmérséklete :)
Ha minden jól alakul,következő héten beiktatunk egy növényvásárlást..már nagyon várom :D :lol:

ui.: még este csináltam egy difi takarítást,mert már rá fért szegényre.Domestost kevertem kb. 1:3 arányban langyos vízzel és kb 3 órát állt benne a drága!
Bár nagyon szépen kitisztította,csak átmeneti megoldásnak szánom a takarítsuk a difit domestossal hadműveletet,amíg nem szerzek be egy kis ADA Superge-t,mert ahogy néztem, még árban is gazdaságosabb és legalább nem kell izgulnom,hogy sikerült e rendesen kitakarítani! :geek:
 
Egy kis részlet:
11892495_1776f0fe95d48e97ca527aff4e40c7a5_m.jpg

Nagyon imádom ezt a kis difit:)
Remélhetőleg következő héten már egy kis parvula is magasodik majd a háttérben:)
 
ZaCK said:
...
Ma növeltem a világítás időtartamát egy órával,így most már 8 órát világítok,továbbá felszerelésre került egy kis vízkondicionáló berendezés,hogy a hőmérséklet ne emelkedjen kritikus magasságokba és szerencsére jól vizsgázik,24 fok alatt marad pár tizeddel a víz hőmérséklete :)
...

Erről egy kicsit több infót lehet kérni? :oops:
Súlyos halászlé efektussal küszködök (30-32-34 °C) :shock: :oops: :crazy:
 
Hehe :D
Már Te vagy a második aki kérdezi :D
Gondoltam,hogy nyitok neki egy topikot a a DIY ban,de annyira egyszerű és szerintem sokan csinálják :D
 
Én lusta voltam barkácsolni (én érdeklődtem szintén a kellemes 24 fok iránt, mert én is tartok a nyári 30 fok fölötti lakáshőmérséklettől :) ) és inkább vettem (eddig) egy álló ventit, amit időzítőre téve, pont belőve az akvárium "fölé" a teszt napok alatt simán levitte 2-3 fokkal a víz hőmérsékletét. Ha kell, veszek még egyet :D
 
Most nézem csak,hogy már lehet,hogy estére is kell működtetni a ventilátort,mert már közelítek a 25 fokhoz :crazy:
Épp most installáltam még pár amanot,úgyhogy 10-re emelkedett a létszám,remélem,segítenek megküzdeni a rhizoval,persze besegítek majd én is a vízcserékkel :lol:
 
Huh!Ezek a kis fickók nem viccelnek,tényleg teszik a dolgukat! :thumbup:
Komolyan elgondolkoztam rajta,hogy lehet,nem válok meg tőlük,csak az a baj,hogy aránytalanul nagyok :crazy: :(
 
Ma csaptam a vízcsere mellé egy szűrőtakarításos bulit is,csak hogy teljes legyen a kép!
A garnélák mesésen takarítanak,úgyhogy a következő projektet biztos egy ilyen kis csapattal fogom kezdeni! :)
 
Back
Oldal tetejére