• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Meghibásodni? :eek::eek::eek: 1 hete sem üzemel. Ami még fura, hogy leállítás után mindig elég éles csattogással indul el. Ez normális? Megpróbálok majd hangfelvételt feltenni.
Persze, normális, az a levegö miatt van a csattanás-kattanás, müködés közben rázd meg egy kicsit vagy döntögesd finoman! kimegy a levegö utána bekussol!
 
Sziasztok!

Mitől válhat az eheim 2213 egyre hangosabbá? Elején elég csöndes volt szinte hangtalan, mostanra jól hallható morgásba kezdett. Van esetleg ötlet? Vagy ez ilyen és kész.
Én azt vettem észre, ha folytom, akkor hangosodik be. De még nincs rendesen kitömve szűrőanyaggal (ugye várok a Mátrix szállítmányra GA! :cry:).
 
Én azt vettem észre, ha folytom, akkor hangosodik be. De még nincs rendesen kitömve szűrőanyaggal (ugye várok a Mátrix szállítmányra GA! :cry:).
Nem a GA-n múlik. ;) Addig is, ha van otthon perlon, tömd meg azzal, az is fojt elég durván.

Kb ilyen a hangja, csak nem ilyen hangosan.
Ami a videón van, azt nekem akkor szokta csinálni, amikor levegős, vagy nagyon lefojtom a csappal. Rázogasd óvatosan (tényleg óvatosan, nekem egyszer szétcsúsztak a csövek, fél órát törölgettem a vizet a padlóról).
 
Nem a GA-n múlik. ;) Addig is, ha van otthon perlon, tömd meg azzal, az is fojt elég durván.


Ami a videón van, azt nekem akkor szokta csinálni, amikor levegős, vagy nagyon lefojtom a csappal. Rázogasd óvatosan (tényleg óvatosan, nekem egyszer szétcsúsztak a csövek, fél órát törölgettem a vizet a padlóról).

De fojtva sem lehet ennyire, csap nincs, szabad az átjárás rajta, kivéve a szűrőanyagot. Lehet hogy a bio rio és a 2 literes szűrőzsák fojtja le alulról a fejrészt? Lehet hogy a tömítésnél falsot szív?
 
De fojtva sem lehet ennyire, csap nincs, szabad az átjárás rajta, kivéve a szűrőanyagot. Lehet hogy a bio rio és a 2 literes szűrőzsák fojtja le alulról a fejrészt? Lehet hogy a tömítésnél falsot szív?
Nem vagyok szűrő szaki sajnos, van topikja az Eheimeknek, ha most nem találunk rá választ, írd meg oda is.
Ha falsot szívna, szerintem sokkal hangosabb lenne. Az áramlást normálisnak találod? Megpróbálhatod azt, hogy kiveszel minden szűrőanyagot, és meghallgatod úgy, hogy mennyire morog. Ha úgy is morog, akkor valahol valószínűleg levegőt szív. Ha nem, akkor a szűrőanyagok közé beragadt levegőt hallod.
Mondanám, hogy kapd szét a rotort, de ha csak egy hetes, akkor azt sem lehet koszos. : (
 
Kovetkezo takaritasnal megnezem majd. Ha a tetejre rateszek egy kis vizzel teli befottes uveget akkor elhallgat. Erdekes...
 
Kovetkezo takaritasnal megnezem majd. Ha a tetejre rateszek egy kis vizzel teli befottes uveget akkor elhallgat. Erdekes...
Akkor az csak a rezonancia. Én is így hallgattatom el. Szerintem normális, nem "rossz" hangja van, csak hangja.
 
De fojtva sem lehet ennyire, csap nincs, szabad az átjárás rajta, kivéve a szűrőanyagot. Lehet hogy a bio rio és a 2 literes szűrőzsák fojtja le alulról a fejrészt? Lehet hogy a tömítésnél falsot szív?
csak a szívó ágon szívhat falsot! ha nem tömítene rendessen folyna a viz orrán száján! tegyél a szürő alá valami rezgéscsillapítót!
 
Most másban kérném a tanácsotokat! Miután kikerülnek a szivacsok tátong majd egy lyuk középen amit felkéne tölteni talajjal. Sajnos nincs talajom, szóval rendelnem kell. Az eredeti talaj, tehát a shrimp king active soil csak 4 literes kiszerelésben van 5490-ért, és nincs is készleten. Amazonia, amazonia light, malaya talajok viszont 3 literes kiszerelésben olcsóbbak, és nekem elég is lenne. A kérdés csakaz hogy mennyire nézne ki hülyén, hogy középen más színű az aljzat... :/ Illetve ha amazoniát öntök be akkor az a pár liter mennyire veszélyezteti az ammónia tartalmával a népet... :/ Malaya nem lenne veszélyes, és még talán a pH-t is stabilizálhatná, de hát az teljesen más színvilág. :) Mit gondoltok?
 
Ha nincs táptalaj alatta, én a helyedben csak elegyengetném. Esetleg abból a más színű talajból valami ösvényt, árkot alkotni. És akkor nem is muszáj aktív talajt venni, jó a kavics, vagy homok is. Az amazonia light -tal pedig elkerülhető az ammónia csúcs is, ha mellette döntesz.
 
Most másban kérném a tanácsotokat! Miután kikerülnek a szivacsok tátong majd egy lyuk középen amit felkéne tölteni talajjal. Sajnos nincs talajom, szóval rendelnem kell. Az eredeti talaj, tehát a shrimp king active soil csak 4 literes kiszerelésben van 5490-ért, és nincs is készleten. Amazonia, amazonia light, malaya talajok viszont 3 literes kiszerelésben olcsóbbak, és nekem elég is lenne. A kérdés csakaz hogy mennyire nézne ki hülyén, hogy középen más színű az aljzat... :/ Illetve ha amazoniát öntök be akkor az a pár liter mennyire veszélyezteti az ammónia tartalmával a népet... :/ Malaya nem lenne veszélyes, és még talán a pH-t is stabilizálhatná, de hát az teljesen más színvilág. :) Mit gondoltok?
Amóniával sztem csak akkor kell számolni ha nem tévedek ha nincs megfelelő baktériumkultúrád, szóval a te esetedben nincs ilyenröl szó! de @Meskó ó Ötlete jól hangzik csinálj inkább árkot pár dekorral megspékelve nem kell oda aktív talaj!
 
Mindenképp aktív talajt szeretnék, az az igazi. Csak attól tartok, hogy nem tudnám szépen beönteni az aljzatot és csak összekeveredne mondjuk egy Malaya színű talaj a mostanival az szerintem csúnya. Átmegyek a talajos topikba megkérdezni pár praktikát. :)
 
Mindenképp aktív talajt szeretnék, az az igazi. Csak attól tartok, hogy nem tudnám szépen beönteni az aljzatot és csak összekeveredne mondjuk egy Malaya színű talaj a mostanival az szerintem csúnya. Átmegyek a talajos topikba megkérdezni pár praktikát. :)
Szia!
Én pont tegnapelőtt követtem el hasonló dolgot. Kivettem egy nagyobb lávakövet és a helyére öntöttem amazonia light-ot.
A talajt beletettem egy scitec-es shakerbe, így viszonylag kisebb lyukból tudtam célzottan önteni. Fogtam egy hosszabb csövet, az alsó végét a feltölteni kívánt helyre irányítottam, a felső végén pedig öntöttem bele a talajt. Ha ezt egy vízcserével kötöd össze az a legjobb.
Ha nem mosod át a talajt, mint én, akkor így is fog ködösíteni, de talán a legjobb módszer erre.
 
Szia!
Én pont tegnapelőtt követtem el hasonló dolgot. Kivettem egy nagyobb lávakövet és a helyére öntöttem amazonia light-ot.
A talajt beletettem egy scitec-es shakerbe, így viszonylag kisebb lyukból tudtam célzottan önteni. Fogtam egy hosszabb csövet, az alsó végét a feltölteni kívánt helyre irányítottam, a felső végén pedig öntöttem bele a talajt. Ha ezt egy vízcserével kötöd össze az a legjobb.
Ha nem mosod át a talajt, mint én, akkor így is fog ködösíteni, de talán a legjobb módszer erre.

Nem rossz ötlet, de lehet inkább megvárom amíg lesz készleten az a talaj ami most is benne van. Nem éri meg a küzdelmet 1000Ft különbség végülis...

Dennerle scaper's soil-t nézted? Ez is aktív talaj, viszont nem csinál ammonia bummot, és színben sem üt el. Bár most nézem, hogy árban meg több..

Az már nagyon drága lenne ahhoz képest hogy kell kb másfél liternyi belőle. :(
 
Nem rossz ötlet, de lehet inkább megvárom amíg lesz készleten az a talaj ami most is benne van. Nem éri meg a küzdelmet 1000Ft különbség végülis...



Az már nagyon drága lenne ahhoz képest hogy kell kb másfél liternyi belőle. :(
Nekem alapban amazonia light van benne, én csak a technika miatt írtam le.
 
Hi BoMa! :)
Én már most kivenném a szivacsot, hogy az új talaj érkezéséig tudjon jól letisztulni a víz, új szűrőbacik termelődhessenek. Aktív talaj utántöltést csináltam már én is többször, több méretben gond nélkül (180 literben 7-8 litert, 40 literben 2-3 litert). A beöntéstől ne parázz, sima ügy, leereszted a vizet, kisebb (4-5 cm) vízoszlopon át minden gond nélkül simán be tudod önteni a talajt a helyére.

Ha nem akarod leengedni a vizet, akkor:
A talajt beletettem egy scitec-es shakerbe, így viszonylag kisebb lyukból tudtam célzottan önteni. Fogtam egy hosszabb csövet, az alsó végét a feltölteni kívánt helyre irányítottam, a felső végén pedig öntöttem bele a talajt. Ha ezt egy vízcserével kötöd össze az a legjobb.
Ha nem mosod át a talajt, mint én, akkor így is fog ködösíteni, de talán a legjobb módszer erre.
Erre nekem is van MÓDSZEREM, nekem éppen nem volt scitec-es shakerem :) De már, ha lenne se csinálnám másképp ;)

A csütörtöki - legfrissebb - fotón nem tűnik teljesen tisztának a víz (az alsó kicsi akvához képest sem), ez konstans ilyen?
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére