• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ahhoz képest viszont napi szinten tápozok, igaz csak Profito-val. Próbálkoztam a Fosfo-val de egyből hullás volt az eredmény, pedig az előírt mennyiséget adtam.
Minden tap dozis ugy van kiszamolva, hogy aktiv novenyekkel szamolnak amik sokat elszivnak. Latnod kell a novenyeken a fejlodest. Ha nem fejlodnek rendesen, szinte minden dozis ott marad.
 
10 literhez való akasztós szűrőt azért már találni pár ezer forintért, de nálam a szivacsszűrőt szeretik inkább, igaz a légpumpa hangjának megszokása a hálószobában beletelt pár évbe.:rolleyes:
 
Igen a szivacsszűrőt kizárnám a lehetőségek listájából. :)

Akkor visszaveszek a tápozásból és a fényerőből is egy kicsit. Volt fejlődés a növényeken de mivel egyik sem az a tipikus gyorsan növő fajta elképzelhető hogy az adag nagy része a vízben maradt.
 
Én úgy látom, hogy az alga a lassan növő növényektől még azt a kicsit tápanyagot is elveheti, ami van alapból a vízben. A növényei jelenleg szenvednek, az alga meg jól érzi magát, ha tenne bele gyorsabbakat, amik a jég hátán is megélnek, legalább lenne egészséges növényzete, amik eleszik az alga elől is a tápanyagot. Személyes vélemény.
 
Ami nálam pikk-pakk nő, az a limnophila sessiliflora, és az indiai vízicsillag. Ha magasnak találod a nitrátot, akkor pedig limnobium laevigatum. Utóbbit egy idő után átoknak fogod tekinteni, mert ellepi az akvárium tetejét, és a fél méteres gyökerei mindenbe beleakadnak. :D De a garnélák imádnak rajta matatni.
Előbb azért próbáld meg a tápozás visszaszorítását, ahogy a többiek ajánlották. Ha nem válik be, próbáld meg a növényes dolgot. Minden akvárium más és más, nincs semmi kőbe vésve, lehet, hogy nálad olyan dolog fog segíteni, ami másnál nem jött be. Részemről azért erőltetem a növényeket, mert szeretem őket, nem kell feltétlenül teleaggatni az akváriumot velük, főleg, ha a garnéláké a kulcsszerep. @Luigi13 -ék kiváló köves-garnélás akvát alkottak meg a sulawesi garniknak, ott sincsenek gyors növények (azt hiszem csak az anubias maradt meg ott), és alga is csak annyi, hogy a garniknak legyen mit enni. : )
 
Ami nálam pikk-pakk nő, az a limnophila sessiliflora, és az indiai vízicsillag. Ha magasnak találod a nitrátot, akkor pedig limnobium laevigatum. Utóbbit egy idő után átoknak fogod tekinteni, mert ellepi az akvárium tetejét, és a fél méteres gyökerei mindenbe beleakadnak. :D De a garnélák imádnak rajta matatni.
Előbb azért próbáld meg a tápozás visszaszorítását, ahogy a többiek ajánlották. Ha nem válik be, próbáld meg a növényes dolgot. Minden akvárium más és más, nincs semmi kőbe vésve, lehet, hogy nálad olyan dolog fog segíteni, ami másnál nem jött be. Részemről azért erőltetem a növényeket, mert szeretem őket, nem kell feltétlenül teleaggatni az akváriumot velük, főleg, ha a garnéláké a kulcsszerep. @Luigi13 -ék kiváló köves-garnélás akvát alkottak meg a sulawesi garniknak, ott sincsenek gyors növények (azt hiszem csak az anubias maradt meg ott), és alga is csak annyi, hogy a garniknak legyen mit enni. : )
Az a jo hogy nalam valamiert a sessiliflora is stagnalt, igy kivettem. Limnobium laevigatum is van bent az is sargul es foszlik. Fuggetlenul attol hogy mennyit tapozok.
 
GA-ban most akciós az Eheim 2213; azt megtömöd bio rioval, valami jó kis aktív talaj és tuti rendeződik a pH-d!
Csak arra az egy hétre szüneteltesd, amíg zárva lesznek a költözés miatt!;)
Valoban eleg jo aron van most a 2213. Uresen meg bele is ferne az ehavi budgetbe es vagnek bele meretre szivacsot mert az is van illetve fel liter matrix. Ez elegendo szures lenne? Matrix elvileg pH semleges, de ha a szuressel van baj akkor az is ki lenne pipalva ezzel a megoldassal.
 
Valoban eleg jo aron van most a 2213. Uresen meg bele is ferne az ehavi budgetbe es vagnek bele meretre szivacsot mert az is van illetve fel liter matrix. Ez elegendo szures lenne? Matrix elvileg pH semleges, de ha a szuressel van baj akkor az is ki lenne pipalva ezzel a megoldassal.
Elegendo lenne igen.
 
Érdekes. A limnobium annyira nem lep meg, tápanyagigényes és hisztis, eleinte nálam is ki akart pusztulni, aztán kéthetente osztogattam, mert ellepte az akváriumot. Mióta van bent? Lehet, hogy még nem szokott meg nálad?
A sessiliflora nekem akkor indult be igazán, amikor áttértem lágyabb vízre, de másnál keményben is kiirthatatlan.
Ha ezek a növények most nincsenek jól, akkor tényleg a tápmegvonást próbáld először.
 
Valoban eleg jo aron van most a 2213. Uresen meg bele is ferne az ehavi budgetbe es vagnek bele meretre szivacsot mert az is van illetve fel liter matrix. Ez elegendo szures lenne? Matrix elvileg pH semleges, de ha a szuressel van baj akkor az is ki lenne pipalva ezzel a megoldassal.

Lehet, hogy 10 literhez a 2211 is elég lenne.
 
Sziasztok!

Rég írtam, összeállt a kép és a terv. Mivel a pH újra 7.8, és alga is akad az aksiban a héten beüzemelek egy eheim 2213-at tele bio rio-val. Meglátjuk milyen hatással lesz az aksira. A green jade garniktól érzékeny búcsút veszek/vennék, és akkor összenyitom az osztott akit. Megszűnik ikerháznak lenni... :) Alacsony fény, igénytelenebb növények, minimál tápozás szóval igyekszem teljesen garnélássá varázsolni. Egy két garnéla barát halfajta is befigyel majd amik reményeim szerint az algák ellen is segítenek küzdeni, de csak ha kivettem a szivacsokat.

Azért vannak még páran, a képen látható tigrisek már mind saját szaporulatból vannak:

27963382578_2e83ce4f28_b.jpg
27963382188_45ebc8a9d6_b.jpg
 
Sziasztok!

Rég írtam, összeállt a kép és a terv. Mivel a pH újra 7.8, és alga is akad az aksiban a héten beüzemelek egy eheim 2213-at tele bio rio-val. Meglátjuk milyen hatással lesz az aksira. A green jade garniktól érzékeny búcsút veszek/vennék, és akkor összenyitom az osztott akit. Megszűnik ikerháznak lenni... :) Alacsony fény, igénytelenebb növények, minimál tápozás szóval igyekszem teljesen garnélássá varázsolni. Egy két garnéla barát halfajta is befigyel majd amik reményeim szerint az algák ellen is segítenek küzdeni, de csak ha kivettem a szivacsokat.

Azért vannak még páran, a képen látható tigrisek már mind saját szaporulatból vannak:

View attachment 54574
View attachment 54575
Mi a terv? Ha a greenektol megvalsz melyik vonalat viszed tovabb?
 
Back
Oldal tetejére