1. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Garnélás "Ikerház" garnéláknak

Kategória: 'Akvárium naplók', témanyitó: BoMa, téma nyitása: Nov 21, 2016.

1. BoMa
    Épp nem fórumozik ...

BoMa Főkertész

Tag:
    Okt 30, 2016
    Kedvelik:
    1,095
    Hely:
    Veszprém
    Sziasztok!

Szeretett red cherry garnéláim mellé azt tervezem, beszerzek valamilyen másik fajt is, mivel nagyon megtetszett ez a garnélázás. :) Babaulti stripes a kiszemelt faj, amit elméletileg össze lehet tenni az RC-vel, azonban a legjobb ha külön akváriumban tudnak éldegélni.

És erre találtam ki ezt:

upload_2016-11-21_19-1-5.

Igazából ez csak egy kósza ötlet lenne, de mindenképp kíváncsi lennék hozzáértők véleményére.

A pumpa egy Atman AT-102, a szivacs (kék csíkok az ábrán) pedig 3 centi vastag TM20-as. Lényegében most is ezekkel az elemekkel működik a garnélás 25 literes akváriumom, és látszólag minden okés vele. A pumpa bőven elbírná ezt a rendszert szerintem.

Érdemes ezen a vonalon elindulnom? Ha igen akkor igazából szívesen veszek bármilyen jó tanácsot, a megvalósítás az úgyis váratna magára, mert jelenleg a diák pénztárca nem túl vastag. :D

Ami lényeges, hogy egy ilyen paraméterekkel rendelkező akváriumot milyen vastag üvegből kellene csináltatnom? Az árat igazából ez határozná meg, ugyanis a pumpa, a szivacs adott, gyakorlatilag csak maga az üveg és a ragasztás költségével kell számolnom.

Mit gondoltok? :)

2. Jopet

Jopet Legenda

Tag:
    Jan 9, 2015
    Kedvelik:
    7,582
    Hely:
    Budapest XIII. kerület
    Map
    Szia. Ha jól értelmeztem a rendszert: nyernél vele egy - amúgy szükséges - plusz pumpát, de szerintem ennél többet veszítenél. A közös víz nem adna lehetőséget arra, hogy két - igényeikben eltérő - garnéla fajnak egyéni vízparamétereket biztosíts. És miért választanál egy nagyobb - nehezebben áthelyezhető - akváriumot a két egymás mellé helyezett kicsi helyett (amiből egy már meg is van ;) ).
    A szivacsréteg amúgy nem tudom mit fogna és nem fogna meg, meg amúgy is csak ötletelek veled.
    Lehet, láttad talán @TZ első és második rendszerét és az inspirált? Ha nem, akkor örülni fogsz a linkelt olvasmánynak ;)
    Nála is közös a 4(5) medence vize, de abból van viszont 3 emelet, így tud variálni a vizekkel. Ha konkrét kérdésed van, biztosan szívesen segít..

Utoljára módosított: Nov 22, 2016
    BoMa és Evereka kedvelik.
  3. BoMa
    Épp nem fórumozik ...

BoMa Főkertész

Tag:
    Okt 30, 2016
    Kedvelik:
    1,095
    Hely:
    Veszprém
    Szia!

A pumpat tekintve nem kellene ujat venni, mert az mar megvan. Jelenleg is az mukodik a garnelas akvariumban. :)

Az nekem is eszembe jutott, hogy ha esetleg megprobalkoznek mondjuk tigrisekkel, vagy CRS garnikkal akkor ezt a rendszert elashatnam. Szoval ebben teljesen egyetertek, mivel azt kijelenteni, hogy tobb, vagy mas fajta garnela ugy se lesz az eleg naiv dolog lenne. :D

Egy masik kicsi akvariumot azert nem szeretnek beuzemelni, mert annyira bejott ez a mattenfilter, hogy nem inditanam be a szivacsszuros megoldast, mar csak a hangja miatt se. :(

Es igen, lattam mar a belinkelt naplokat, es igen, innen az otlet is. :) Tetszik hogy egy szuresrol megy tobb akvarium, nalam igaz ez csak 2 db lenne, de mar ez is sokat jelentene. Az RC-k futoszalagon gyartjak a kis RC-ket, a babaultiknak ez nem valoszinu hogy kedvezne.

Szoval ha raszanom magam, akkor mar csak az lenne erdekes szamomra, hogy maga a szures vajon mukodokepes lenne-e?

Jopet kedveli.
  4. TZ

TZ VIP kertész

Tag:
    Júli 12, 2009
    Kedvelik:
    2,456
    Hely:
    Bp., Óbuda
    Map
    Szerintem jó ez nagyon. Én valóban tudnék különböző vizet csinálni a három akváriumban, de nem csinálok. Pont a közös víz a klassz dolog, hogy kockázat nélkül lehet ide-oda pakolgatni a garnélákat. Egy ilyen akvárium szerintem arra jó, hogy egy fajt lehet tartani úgy, hogy könnyű szelektálgatni, csoportosítani. Szabályozható, hogy ki kivel ívhat. Ezt vacakabb külön akváriumokkal csinálni. Tehát szerintem konkrétan ez a fenti terv jobb, mint két akvárium. Nyilván stabilabb is és vagányabb is! :)

Scar és BoMa kedvelik.
  5. BoMa
    Épp nem fórumozik ...

BoMa Főkertész

Tag:
    Okt 30, 2016
    Kedvelik:
    1,095
    Hely:
    Veszprém
    Koszonom a biztato szavakat! :)

Ugy erzem a jezuska uveglapokat hoz... :D

Termeszetesen a fejlemenyekkel jelentkezem majd itt, ha addig is barkinek valamilyen eszrevetele, javaslata van szivesen fogadom. :)

Scar kedveli.
  6. dexkill

dexkill VIP kertész

Tag:
    Máj 7, 2014
    Kedvelik:
    1,016
    Hely:
    Pécsvárad
    Nem tudom, hogy írta-e már valaki, de a TM20 nem való biológiai szűrésre. TM30-at tegyél bele, esetleg TM45-öt. TM30 a megfelelő cellaméret biológiai közegnek, viszont a TM45 szokás alkalmazni garnélás akvákban elválasztónak :) Most legyél okos... :D A TM30 ilyen méretben kb. sosem fog eltömődni, a TM45 meg lehet, hogy egyszer takarításra szorul, és akkor borul minden..

BoMa kedveli.
  7. BoMa
    Épp nem fórumozik ...

BoMa Főkertész

Tag:
    Okt 30, 2016
    Kedvelik:
    1,095
    Hely:
    Veszprém
    Mindenkepp kellene szivacsot vennem, mert az elozo 50x50-es lapot szet vagdostam. Szoval TM30-as szivacs lesz az elvalaszto.

8. BoMa
    Épp nem fórumozik ...

BoMa Főkertész

Tag:
    Okt 30, 2016
    Kedvelik:
    1,095
    Hely:
    Veszprém
    Sziasztok!

Csak hogy ne álljon annyira a napló, gondoltam lövök pár képet, és megmutatom jelenleg hol élnek a garnéláim. :)

Kezdetben így nézett ki a helyzet, semmi extra:

upload_2016-12-18_18-45-30.

A mai nap azonban bekerült 2 darab fa, amit már régóta terveztem. Kicsit ködös még a víz, és nagy izgalmamban elfelejtettem az algát letakarítani az üvegről ott ahol a jávai moha volt... De a garnélák nagyon örülnek a mulasztásomnak. :D

Hát íme:

upload_2016-12-18_18-47-37.

upload_2016-12-18_18-48-0.

upload_2016-12-18_18-48-27.

upload_2016-12-18_18-48-47.

upload_2016-12-18_18-49-8.

A képek telefonnal készültek, úgyhogy elnézést a minőségért, de a lényeg látszik. :)

Januárban pedig jön a nagy akvárium, ahol majd a terveim szerint a két különálló oldalra szétszedem a fákat.

ezsolt80 kedveli.
  9. BoMa
    Épp nem fórumozik ...

BoMa Főkertész

Tag:
    Okt 30, 2016
    Kedvelik:
    1,095
    Hely:
    Veszprém
    Őt majdnem elfelejtettem, annyira elbújt...

upload_2016-12-18_18-53-50.

mrgod007 kedveli.
  10. BoMa
    Épp nem fórumozik ...

BoMa Főkertész

Tag:
    Okt 30, 2016
    Kedvelik:
    1,095
    Hely:
    Veszprém
    Tegnap megérkezett a medence, úgyhogy végre nekiláthattam pár dolognak. A világítás már elkészült, DIY led formájában: DIY-LED szalagos világítás

Az elképzelés továbbra is a Mattenfilter amit most már TM30-as szivacsból vágtam ki. Ez lesz az elválasztója az akvárium két térfelének.

Hát íme:

upload_2017-1-6_9-41-22.

upload_2017-1-6_9-41-45.

upload_2017-1-6_9-41-55.

upload_2017-1-6_9-42-7.

upload_2017-1-6_9-42-23.

upload_2017-1-6_9-42-47.

Ma ha minden jól megy és nem ereszt az akvárium akkor víz alá is kerül. :happy:

Scar, szgabesz, Zotya és 3 mások kedvelik ezt.
  11. BoMa
    Épp nem fórumozik ...

BoMa Főkertész

Tag:
    Okt 30, 2016
    Kedvelik:
    1,095
    Hely:
    Veszprém
    Hát ez lett belőle :) A montecarlot nagyon bénán ültettem, de ez végre az enyém. A víz fele használt, fele pihentetett csapvíz.

Növények:
    Montecarlo
    Sessiliflora
    Tripartita (belőle nem sokára kerül még be)
    Jávai és Gömbmoha

A világítás meglepően erős, ahhoz képest hogy voltak kételkedéseim. A képekhez is muszáj volt utólag nyúlnom, mert a telefonom fényképezője nem nagyon bírt mit kezdeni ezzel az erős fénnyel. :D Viszont eléggé melegszik, úgyhogy megpróbálkozom majd egy kis dimmeléssel, hátha az jobb lesz. Szinte elviselhetetlenül forró az aluprofil...

upload_2017-1-6_21-37-40.

A szíve-lelke az egésznek (reméljük jó lesz):

upload_2017-1-6_21-39-36.

"A" szárny:

upload_2017-1-6_21-38-2.

"B" szárny:

upload_2017-1-6_21-38-23.

Első lakók:

upload_2017-1-6_21-38-44.

Montecarlo:

upload_2017-1-6_21-40-4.

12. BoMa
    Épp nem fórumozik ...

BoMa Főkertész

Tag:
    Okt 30, 2016
    Kedvelik:
    1,095
    Hely:
    Veszprém
    Ja es persze barmilyen otletet, eszrevetelt szivesen fogadok! :)

13. BoMa
    Épp nem fórumozik ...

BoMa Főkertész

Tag:
    Okt 30, 2016
    Kedvelik:
    1,095
    Hely:
    Veszprém
    Az mar biztos hogy holnap a bal oldali montecarlot atrendezem.

14. mrgod007

mrgod007 Főkertész

Tag:
    Nov 13, 2016
    Kedvelik:
    470
    Hely:
    Budapest
    Szerintem a B szárnyban a fa alá rakj be egy követ mert most úgy néz ki mint ami lebeg. Ha keresel olyan követ ami alá illik azzal sokkal természetesebb hatása lesz :)

BoMa kedveli.
  15. BoMa
    Épp nem fórumozik ...

BoMa Főkertész

Tag:
    Okt 30, 2016
    Kedvelik:
    1,095
    Hely:
    Veszprém
    Na meg is van az elso problema. A viz nem melegszik fel mindenhol. A szivacsok kozott eleri a beallitott erteket, ekkor lekapcsol. De a viz aramlasa nem eleg jo hogy a szivacson tuli viz is melegedjen. Vegyek egy nagyobb teljesitmenyu futotestet? Vagy tegyek be meg egyet a szivacsok koze? Persze a legtisztabb az lenne ha ket oldalra betennem a futoket, de az nagyon elcsufitja az osszkepet... :(

Jelenleg 23 fok a viz de a futo 28-ra van allitva. 32-ig lehet tekerni, ugyhogy most kiprobalom hogy mekkora hofokra kell allitsam ahhoz hogy kint legalabb 24 legyen.

16. TZ

TZ VIP kertész

Tag:
    Júli 12, 2009
    Kedvelik:
    2,456
    Hely:
    Bp., Óbuda
    Map
    Lehet, hogy csak több idő kell neki. Szerintem ne állítsd lényegesen magasabbra, mint amire szükséged van! Azt próbálgasd esetleg, hogy a szivacsok között hogyan tudod elhelyezni úgy, hogy a legjobban az áramlásba legyen. Nincs is szükség egyébként olyan meleg vízre, nyugodtan lehet 23-nál is alacsonyabb szerintem. Nekem alacsonyabban üzemelnek az akváriumok.

BoMa kedveli.
  17. BoMa
    Épp nem fórumozik ...

BoMa Főkertész

Tag:
    Okt 30, 2016
    Kedvelik:
    1,095
    Hely:
    Veszprém
    Kb 5 centire van a fűtőrész a pumpától. Onnan már csak átszippantja a meleg vizet. A babaultik miatt szeretnék legalább 24 fokot. Lehet hogy amíg tél van és hidegebb van a szobában addig átteszem a fűtőkét az ő oldalukra, az RC-knek a túloldalon jobb a hűvösebb víz is. 50W-os a fűtőtest, 49 literre. Elég lehetne, de szerintem az a probléma, hogy bekapcsol, és a meleg víz felfelé áramolva eléri a hőérzékelőjét, és kikapcsol. Megpróbálom teljesen rácuppantani a pumpára a fűtőszálas részt.

18. BoMa
    Épp nem fórumozik ...

BoMa Főkertész

Tag:
    Okt 30, 2016
    Kedvelik:
    1,095
    Hely:
    Veszprém
    Történt némi bővülés tripartita téren:

upload_2017-1-9_20-15-0.

upload_2017-1-9_20-15-23.

Az utóbbi képen szálakat sehogy sem tudtam szépen rendezni, úgyhogy majd megoldják maguknak a dolgot. Az elsővel nagyjából elégedett vagyok. :)
    Ami viszont kissé bosszant, hogy még mindig taknyosodik a red moorok oldala. :mad:

daszabo kedveli.
  19. mrgod007

mrgod007 Főkertész

Tag:
    Nov 13, 2016
    Kedvelik:
    470
    Hely:
    Budapest
    A fa taknyosodását nekem az anci villám gyorsan orvosolta :)

Zotya kedveli.
  20. BoMa
    Épp nem fórumozik ...

BoMa Főkertész

Tag:
    Okt 30, 2016
    Kedvelik:
    1,095
    Hely:
    Veszprém
    A garnélák mellé nem tennék ancit, talán pár oto szóba jöhetne. :/ Csak erre az időre pedig szintén nem szeretnék halat venni.

Aktuális oldal megosztása

1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata
    Értesítés elrejtése