• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Classic Széria

Sziasztok! :)
Valakinek van esetleg információja arról, hogy az alábbi képen szereplő 2211-es szűrőhöz való alkatrészt honnan tudom beszerezni?
20180322_194329[1].jpg
 
Sziasztok!
Mint kiderült, szivárog az Eheim 2213 alsó része. Hurrá. :( Nem vészesen, de amire észrevettem, igencsak eláztatta az alatta lévő szivacsokat. Nem törés, csak furán verődék vissza a kép.
eheim.jpg

Ezt cserélni kell, vagy van hozzá tömítés, vagy kenjem le szilikonnal, vagy garis csere? Mit kell tenni?
 
Sziasztok!
Mint kiderült, szivárog az Eheim 2213 alsó része. Hurrá. :( Nem vészesen, de amire észrevettem, igencsak eláztatta az alatta lévő szivacsokat. Nem törés, csak furán verődék vissza a kép.
View attachment 56706

Ezt cserélni kell, vagy van hozzá tömítés, vagy kenjem le szilikonnal, vagy garis csere? Mit kell tenni?
Nem lehet, hogy meglazult, bevan tekerve rendesen?
 
Nem lehet, hogy meglazult, bevan tekerve rendesen?
Nem szoktam tekergetni, jobbra-balra mozog, ha forgatom, de teljes fordulatokat sose tettem. Nem is mertem, azt se tudtam, hogy ez a része forgatható, még meg is ijedtem, hogy úristen, mozog. Szívem szerint belenyomnék egy adag pillanatragasztót, de akkor gondolom ugrott a gari. :D
 
Nekem ugyanígy csöpögött, tekertem rajta 1 fordulatot, és elállt, a csövet arrébb tettem és kilazult, azért, tekerős egyébként. :)
És nem tudom eltörni a menetet? Nem akarok még nagyobb bajt csinálni. :oops:
Jó mondjuk ez hülye kérdés, bármit el lehet törni.... Megpróbálom, köszi.
 
És nem tudom eltörni a menetet? Nem akarok még nagyobb bajt csinálni. :oops:
Jó mondjuk ez hülye kérdés, bármit el lehet törni.... Megpróbálom, köszi.
Lányok nem olyan erősek, nem hinném, de érezni, mikor be van teljesen csavarva, ha bevan teljesen, és ugyanúgy csöpög, akkor nem ez a baja.
 
Lányok nem olyan erősek, nem hinném, de érezni, mikor be van teljesen csavarva, ha bevan teljesen, és ugyanúgy csöpög, akkor nem ez a baja.
Csavartam rajta egyet, tettem alá egy tálat és papírtörlőt, meglátjuk, mit sikerült. Köszi még egyszer.
 
Sziasztok!
Pár hónapja néhány éves kihagyással újra beüzemeltem az eheim 2211-emet.
Mi is van akkor, ha zúg egy kicsit, amit viszont a szűrő tetejének lesúlyozása megszűntet? Már nem emlékszem - és nem tudtam eredményesen visszakeresni - hogy ez normális, vagy már a rotor és a tengely kopására utal??
 
Szia Bandesz!
Ha csak kicsit zúg az normális.
Kell egy kis idő,amire kidolgozza magából a levegőt.
A 2215 és 2217 szűrőim takarítás után mindig “elhalkulnak” idővel.
 
Sziasztok!

A vízcsere könnyebbé tételére arra gondoltam, hogy a szívó ág csövét egy T-idommal elosztanám és a szabadon lévő csőre tennék egy csapot amivel ha eljön a vízcsere ideje könnyebben engedném le a vizet. Az lenne a kérdésem, hogy itthon van egy 9/12 eheim T-idom, a cső viszont 12/16. Elég passzentos így is plusz kábelkötegelővel is rá tudnám húzni szóval le nem csúszna, a kérdésem az lenne hogy így azon a ponton valamivel szűkülne a cső keresztmetszete. Gondot jelentene ez a szívó ágon?
 
Sziasztok!

A vízcsere könnyebbé tételére arra gondoltam, hogy a szívó ág csövét egy T-idommal elosztanám és a szabadon lévő csőre tennék egy csapot amivel ha eljön a vízcsere ideje könnyebben engedném le a vizet. Az lenne a kérdésem, hogy itthon van egy 9/12 eheim T-idom, a cső viszont 12/16. Elég passzentos így is plusz kábelkötegelővel is rá tudnám húzni szóval le nem csúszna, a kérdésem az lenne hogy így azon a ponton valamivel szűkülne a cső keresztmetszete. Gondot jelentene ez a szívó ágon?
Konkretan mekkora Eheim Classic? Ha kisebb szurod van akkor nem hinnem, hogy gondot jelentene. Nalam az Eheim 2224 ki befolyoin nincs 9-10mm nel nagyobb a belso atmero. A teljesitmenyen nem eszlelni nagy visszaesest.
 
Konkretan mekkora Eheim Classic? Ha kisebb szurod van akkor nem hinnem, hogy gondot jelentene. Nalam az Eheim 2224 ki befolyoin nincs 9-10mm nel nagyobb a belso atmero. A teljesitmenyen nem eszlelni nagy visszaesest.

Hopp ez lemaradt... 2213 Classicról van szó. Én is arra gondolok hogy a szívó ágon a gravitáció és a vákuum oldja meg a víz utánpótlást, nagy baj nem lehet belőle, ha kicsivel szűkebb egy ponton a keresztmetszet.
 
Hopp ez lemaradt... 2213 Classicról van szó. Én is arra gondolok hogy a szívó ágon a gravitáció és a vákuum oldja meg a víz utánpótlást, nagy baj nem lehet belőle, ha kicsivel szűkebb egy ponton a keresztmetszet.
Nyugodtan beeitheted. Kozben megmertem az uveg szivoag belso atmeroje 9mm. A szuro 8w, papiron 700l/h vizhozam ( amit ketlek) . Velemenyem nagyjabol egy lehet a ket szuro.. Nalam tokeletesen mukodik, sot meg ilyen belso atmeroknel is fojtanom kell, mert nem csokkenti a szuro teljesitmenyet..
 
Back
Oldal tetejére