• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Koszonom, remelem nem sokara mar csak pozitiv infokkal tudom gyarapitani a naplom. Joideje csak a hanyatlas volt porondon... :/ Persze hosszu folyamat ele nezunk, ido kell majd a kulso szuronek is hogy valoban szurjon is. Remelem a bio rio csokkent annyit a pH-n hogy ne kelljen a talajt teljesen kicserelni. Megmondom oszinten azt meg az ellensegeimnek se kivannam... na nem mintha lennenek ellensegeim. :D
Örülök, hogy sikerült döntened, és még jobban örülünk, hogy mégsem adtad fel!:notworthy:
 
Koszonom, remelem nem sokara mar csak pozitiv infokkal tudom gyarapitani a naplom. Joideje csak a hanyatlas volt porondon... :/ Persze hosszu folyamat ele nezunk, ido kell majd a kulso szuronek is hogy valoban szurjon is. Remelem a bio rio csokkent annyit a pH-n hogy ne kelljen a talajt teljesen kicserelni. Megmondom oszinten azt meg az ellensegeimnek se kivannam... na nem mintha lennenek ellensegeim. :D

@BoMa, figyi, önmagában nem a szűrő hiánya vagy alacsony pH kergetése fogja megoldani a nehézségeket. Nagyon régóta tartok neocaridina-kat csapvízben kis (és nagy) növényes akváriumban, mindenféle szűrő nélkül. Hiszen mi a bánatot kellene szűrni, ha csak garnélák vannak? Rosszabb esetben a szűrő ilyen kis low tech növényes garnélásban csak problémát okoz és nem segít semmin. Nálunk levő nagyon kemény csapvíz teljesen megfelelő számukra. Kis 15-literes növényes-garnélásomban szerintem legalább két hónapja nem cseréltem vizet, mivel annyira stabil. Tele van kis és nagy garnélákkal.

Az, hogy kidőlnek nálad a növények mutatja, hogy valami nem teljesen oké. Az gyakori, hogy pár fajta valamit nem szeret és kikopik, de kellene lennie valaminek, ami azért megmarad a szívósabb fajok közül. Ráadásul ha a növények nem nőnek, hanem kipusztulnak, akkor nemcsak hogy a vizet nem tudják szűrni, de még ráadásul rontják is a a vízminőséget.
Szerintem nálam azért ennyire problémamentes a dolog, mert próbálom a vegyészkedést minimálisra csökkenteni. Ami amúgy is, minél kisebb az akvárium, annál nagyobb hibalehetőséget rejt. Nem sózom ide-oda a vizet, nem rakok bele micro-macrot (ami elég könnyen tudja az algát stimulálni low tech keretek között), nincs benne szűrő ami bekavarhatna, nem carbo-zom és nincs H2O2. Sima, egyszerű Walstad módszer. Kis, low-tech méret esetén, ha a csillagok állása megfelelő, nagyon stabil állapotokat tud biztosítani a garnéláknak és növényeknek hosszú távon. Minden hókusz-pókusz nélkül. Elolvastad a könyvet? Az eredeti változatban elég sok kémiai folyamat stb van leírva. Még ha nem is követed a módszert, esetleg adhat ötletet és segíthet megkeresni, hogy hol van nálad a kutya elásva. Lehet, hogy nálad valami egészen banális ok kavar be. Mondok egy példát: Seachem Purigen és vele nem kompatibilis vízkezelő okozhat mérgezést. Ez csak egy példa, hogy milyen apró dolgon el lehet csúszni.
 
Utoljára módosított:
@BoMa, figyi, önmagában nem a szűrő hiánya vagy alacsony pH kergetése fogja megoldani a nehézségeket. Nagyon régóta tartok neocaridina-kat csapvízben kis (és nagy) növényes akváriumban, mindenféle szűrő nélkül. Hiszen mi a bánatot kellene szűrni, ha csak garnélák vannak? Rosszabb esetben a szűrő ilyen kis low tech növényes garnélásban csak problémát okoz és nem segít semmin. Nálunk levő nagyon kemény csapvíz teljesen megfelelő számukra. Kis 15-literes növényes-garnélásomban szerintem legalább két hónapja nem cseréltem vizet, mivel annyira stabil. Tele van kis és nagy garnélákkal.

Az, hogy kidőlnek nálad a növények mutatja, hogy valami nem teljesen oké. Az gyakori, hogy pár fajta valamit nem szeret és kikopik, de kellene lennie valaminek, ami azért megmarad a szívósabb fajok közül.
Szerintem nálam azért ennyire problémamentes a dolog, mert próbálom a vegyészkedést minimálisra csökkenteni. Ami amúgy is, minél kisebb az akvárium, annál nagyobb hibalehetőséget rejt. Nem sózom ide-oda a vizet, nem rakok bele micro-macrot (ami elég könnyen tudja az algát stimulálni low tech keretek között), nincs benne szűrő ami bekavarhatna, nem carbo-zom és nincs H2O2. Sima, egyszerű Walstad módszer. Kis, low-tech méret esetén, ha a csillagok állása megfelelő, nagyon stabil állapotokat tud biztosítani a garnéláknak és növényeknek hosszú távon. Minden hókusz-pókusz nélkül. Elolvastad a könyvet? Az eredeti változatban elég sok kémiai folyamat stb van leírva. Még ha nem is követed a módszert, esetleg adhat ötletet és segíthet megkeresni, hogy hol van nálad a kutya elásva. Lehet, hogy nálad valami egészen banális ok kavar be. Mondok egy példát: Seachem Purigen és vele nem kompatibilis vízkezelő okozhat mérgezést. Ez csak egy példa, hogy milyen apró dolgon el lehet csúszni.
Pont ez a cel, hogy a vegyeszkedest minimalisra szoritsam. Azt nem hiszem hogy egy szuro nagy galibat okozna, ettol nem tartok. Sokan vannak itt akik akar tulmeretezett kulso szurokkel tartanak sikeresen garnelat.
Mivel RO vizzel cserelek vizet a visszasozast nem tudom meguszni. Crypto es moha fajok nonek rendesen, ugyhogy beloluk fogok tobbet ultetni...

Az elmult 2 hetben csak ketszer tapoztam a vizet 1 ml profitoval es 0.5 ml fosfoval. Fenyt is lejjebb vettem. Igy is latok nemi novekedest es ami meg furcsabb, a limnobiumok abbahagytak a sargulasos foszlast. Mar arra is gondoltam lehet le kene felezni a mennyiseguket mert elszippanntjak a tapanyagot a tobbi novenytol.

Olvastam a walstad modszerrol, probalkoztam is vele. A kis 10 literesen ugyan van szuro de ott csak kb 2-3 hetente cserelek vizet es mindenki jol van. Lehet a nagyon is ki kene probalni a ritkabb vizcsereket, hatha akkor stabilabb korulmenyek alakulnanak ki. :)
 
Sziasztok!

Újabb előrelépés a hobbiban, remélem jó irányba. :) Beüzemelésre került egy Eheim 2213 fél liter Mátrixxal és 1 liter biorio-val. Egyelőre a régi T idomra kötve a nyomóág. A flow talán egy hajszálnyival több mint kéne, de nem hurrikán. Pedig nagyon vacilláltam legalább egy csap rendelésén, de végül bíztam abban hogy a bio rio fojt annyit hogy jó legyen. Szerencsém lett... :)

A green jade garnélák így jelenleg útban vannak, de ha lesz gazdájuk akkor falbontás lesz az ikerházban, és egy boraras csapat, pár törpe szívóharcsa bővíti majd a faunát.

Most elég zajosra sikerültek a képek, elnézést:

40971356655_4b83aa7031_b.jpg
40971356085_a9c2910f20_b.jpg
40971355575_7eff221b53_b.jpg

Köszönöm mindenkinek aki támogat, reméljük idővel jóra fordulnak a dolgok a garnikkal!

Köszi, hogy benéztél!
 
Sziasztok!

Újabb előrelépés a hobbiban, remélem jó irányba. :) Beüzemelésre került egy Eheim 2213 fél liter Mátrixxal és 1 liter biorio-val. Egyelőre a régi T idomra kötve a nyomóág. A flow talán egy hajszálnyival több mint kéne, de nem hurrikán. Pedig nagyon vacilláltam legalább egy csap rendelésén, de végül bíztam abban hogy a bio rio fojt annyit hogy jó legyen. Szerencsém lett... :)

A green jade garnélák így jelenleg útban vannak, de ha lesz gazdájuk akkor falbontás lesz az ikerházban, és egy boraras csapat, pár törpe szívóharcsa bővíti majd a faunát.

Most elég zajosra sikerültek a képek, elnézést:

View attachment 54683
View attachment 54684
View attachment 54685

Köszönöm mindenkinek aki támogat, reméljük idővel jóra fordulnak a dolgok a garnikkal!

Köszi, hogy benéztél!

Szuper!
Jó lesz ez, csak így tovább :) garnélák terén is biztos lesz előrelépés!
 
Sziasztok!

Ma a green jade szárnyon nagy átalakítások voltak. A leglényegesebb változás, hogy egy közeli akvakertész kollégától egy nagy adag monosoleniumért cserébe kaptam két kis tő anubiast és két kis tő bucét. Ezeket úgy ahogy, de sikerült rögzíteni arra a fára, amin eddig a monosolenium volt. A cryptom (ami lehet hogy nem is crypto, hanem echinodorus wendtii) pedig növesztett gyökérről 3 új hajtást azokat levágtam és szét ültettem. Az althernantera nagy részét kiszedtem, mert menthetetlenül belepte a zöld pont alga, és ki is lyukadozott teljesen. Pár egészséges tövet azért visszatettem, és mivel így sokkal világosabb lett ez az oldal, talán lejjebb is veszem a fényt.
A másik oldalon is kikerül majd az althernantera nagy része, marad a monosolenium bokor és ha kikerül a szivacs akkor a felszabaduló 15x25-ös területre szintén crypto erdő, anubiasos bucés red moorok kerülnek a terveim szerint. Gondolkodtam még középen egy microsorum bokron, ha jól tudom az sem egy igényesebb fajta. :)

Íme a képek:
41934339521_c1a281106e_b.jpg
41934340091_c238d2acb1_b.jpg
41034545925_35ea6c6b0d_b.jpg
27064252807_569b9ec691_b.jpg
 
Sziasztok!

Újabb előrelépés a hobbiban, remélem jó irányba. :) Beüzemelésre került egy Eheim 2213 fél liter Mátrixxal és 1 liter biorio-val. Egyelőre a régi T idomra kötve a nyomóág. A flow talán egy hajszálnyival több mint kéne, de nem hurrikán. Pedig nagyon vacilláltam legalább egy csap rendelésén, de végül bíztam abban hogy a bio rio fojt annyit hogy jó legyen. Szerencsém lett... :)

A green jade garnélák így jelenleg útban vannak, de ha lesz gazdájuk akkor falbontás lesz az ikerházban, és egy boraras csapat, pár törpe szívóharcsa bővíti majd a faunát.

Most elég zajosra sikerültek a képek, elnézést:

View attachment 54683
View attachment 54684
View attachment 54685

Köszönöm mindenkinek aki támogat, reméljük idővel jóra fordulnak a dolgok a garnikkal!

Köszi, hogy benéztél!
Sikerult mar elpasszolni a greeneket?
 
Jol van. Kimentettelek volna az ido szoritasabol ha tenyleg csak arra varsz,hogy valaki vegye mar meg. De akkor ezek szerint megoldodott.
Igen, nálam lesz a csapat egy része, vagy az egész csapat, ha úgy alakulna. Nemsokára megrendelem az akváriumot és a hozzávalókat. Most olyan lesz, hogy kiválasztok pár igénytelen, talán :D nagyra növő növényt, meg szerintem 4kg dragon követ és putty bele az aksiba minden. Az orange sakurás aksiból veszek majd vizet, hogy minél hamarabb elindulhasson. Kis 20literes akvárium lesz amibe jelenleg mennek helyhiány miatt, de szeretném majd szintén egy 40 literesbe betenni őket. Így hirtelen ez a terv. A legfontosabb, hogy jól érezzék magukat a garnélák és legyen sok búvóhely is nekik. Valami kép azért már kezd összeállni a fejemben.
 
Ez a látvány mindig elégedettséggel tölt el. :) Bár néha a tigrisek olyan erőszakosak, hogy csoda nem tépik szét a kék haverjaikat...

És lekopogom nagyon rég nem volt elhullás, lassan ivarérettek lesznek a tigris növendékek. Remélem hajlandóak lesznek szaporodni is. Jelenleg 30-40 darab van belőlük, így jó alapjai lehetnek egy erős állománynak. A képek nem annyira adják vissza de nagyon szép erős, telt a szinezetuk. 6fd2ea1b6e04ce38c39b8368c9097c19.jpg
 
Sziasztok!

Mitől válhat az eheim 2213 egyre hangosabbá? Elején elég csöndes volt szinte hangtalan, mostanra jól hallható morgásba kezdett. Van esetleg ötlet? Vagy ez ilyen és kész.

Érkezett pár új lakó is az akvába, akik munkába is kezdtek. Remélem a lekarbózott ecsetet is szeretik. A bucék láthatóan jól érzik magukat, a kis levélkezdeményből pár nap alatt kinyílt egy új levél.
És ma észrevettem egy meglepetés lakót is, aki annyira nem meglepi, mert a néhai bumble beek között volt petés, de sosem láttam a kicsiket. :rolleyes:

41262000234_a7a7f46bc9_b.jpg
41262000454_c2bd8ab6a4_b.jpg
 
Elvileg nem kéne zavaróan hangosnak lennie, viszont valamilyen hang előfordulhat. A topikjában olvastam még anno, hogy az is felerősíti a zajt, hogy üreges a teteje. Ezt többen úgy szüntették meg, hogy kitömték perlonnal, szivaccsal. Én ráraktam a Catappa kivonatos flakont. :D Eléggé leszorítja, hogy ne legyen zavaró a zajszint.
Ha tudsz feltölteni videót a hangról, a tapasztaltabbak meg tudják mondani, hogy normális-e, vagy valami meghibásodni készül odabent.
 
Elvileg nem kéne zavaróan hangosnak lennie, viszont valamilyen hang előfordulhat. A topikjában olvastam még anno, hogy az is felerősíti a zajt, hogy üreges a teteje. Ezt többen úgy szüntették meg, hogy kitömték perlonnal, szivaccsal. Én ráraktam a Catappa kivonatos flakont. :D Eléggé leszorítja, hogy ne legyen zavaró a zajszint.
Ha tudsz feltölteni videót a hangról, a tapasztaltabbak meg tudják mondani, hogy normális-e, vagy valami meghibásodni készül odabent.

Meghibásodni? :eek::eek::eek: 1 hete sem üzemel. Ami még fura, hogy leállítás után mindig elég éles csattogással indul el. Ez normális? Megpróbálok majd hangfelvételt feltenni.
 
Meghibásodni? :eek::eek::eek: 1 hete sem üzemel. Ami még fura, hogy leállítás után mindig elég éles csattogással indul el. Ez normális? Megpróbálok majd hangfelvételt feltenni.
Indulásnál persze, levegős. Percekig szokott sercegni, mire kitisztul. Elég béna vagyok légtelenítéskor...
Gyártási hiba bármilyen terméknél előfordulhat, simán meghibásodhat. De reméljük csak szokni kell a hangját. :)
 
Back
Oldal tetejére