• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mi a helyzet az “ikrekkel”; rég hallottunk valami izgalmas kis bezsámolót, pedig érdekelne, mikor kell bővítened az otthonukat a babyboom után!:whistle:
 
Koszonom az erdeklodest! :)

Sajnos azert nem irtam mert tul sok jot nem tudom. A pH megint 8 koruli es volt elhullas is. Vannak kicsik szep szammal es novogetnek is, viszont szerintem hullanak is.
Nem latom az elhullott garnikat viszont mintha egyre kevesebben lennenek.

Es meg ez a vekonyszalas alga is egyre inkabb novekszik. Szoval van gond boven, kezdem megint feladni ezt az egesz hobbit. A kis 10 literes viszont stabil, a snowballokbol igazi bebibumm van.
 
Koszonom az erdeklodest! :)

Sajnos azert nem irtam mert tul sok jot nem tudom. A pH megint 8 koruli es volt elhullas is. Vannak kicsik szep szammal es novogetnek is, viszont szerintem hullanak is.
Nem latom az elhullott garnikat viszont mintha egyre kevesebben lennenek.

Es meg ez a vekonyszalas alga is egyre inkabb novekszik. Szoval van gond boven, kezdem megint feladni ezt az egesz hobbit. A kis 10 literes viszont stabil, a snowballokbol igazi bebibumm van.

Nehogy nekem bármit is feladj!
Ha a 10 literben stabilabb körülmények vannak, akkor indíts még két külön kis kockát.
Van nálam elfekvőben 2 AquaEl 10-es, elviheted, csak ne hagyd abba, főleg, ha vannak picik, meg növögetnek is.
Biztos van megoldás az alacsonyabb pH-ra is, a fonal alga meg nem leküzdhetetlen akadály.
Kicsit kevesebb fény, vagy erősebb szűrés, vannak itt sokan, akik jó tanácsokkal látnak majd el ez ügyben.
Mindenkinél vannak hullámvölgyek, de ha feladod, az nagyobb veszteség, mint egy algabumm!
 
Vannak jo talajok amik lenn tartjak a ph-t. Probalkozz, ha kell gyantazz vagy vegyel tozeg csomagot.
Abba ne merd hagyni!

Ja, maradt 2 zacskó Aquatic Nature talajom, az is 6,5 körüli pH-t csinál és tartja is.
Ha valamelyik garnélafaj nem bírja, próbálni kell egy másikat, és amelyik jól érzi magát, azt tartani. Sokan átmentünk ezen, adj magadnak meg egy kis időt.
@Henrik egy hétvége alatt átrendezte a lakást, polcot barkácsolt, lámpát készített, de eszébe sem jutott feladni!
Ő már egy igazi Legenda, róla nyugodtan vehetsz példát!(y)
 
Koszonom az erdeklodest! :)

Sajnos azert nem irtam mert tul sok jot nem tudom. A pH megint 8 koruli es volt elhullas is. Vannak kicsik szep szammal es novogetnek is, viszont szerintem hullanak is.
Nem latom az elhullott garnikat viszont mintha egyre kevesebben lennenek.

Es meg ez a vekonyszalas alga is egyre inkabb novekszik. Szoval van gond boven, kezdem megint feladni ezt az egesz hobbit. A kis 10 literes viszont stabil, a snowballokbol igazi bebibumm van.

Én is drukkolok, hogy jól alakuljanak a dolgok. Szintén azt mondom, hogy ne add fel, max. szüneteltesd picit, ha végkép eleged lenne.
 
GA-ban most akciós az Eheim 2213; azt megtömöd bio rioval, valami jó kis aktív talaj és tuti rendeződik a pH-d!
Csak arra az egy hétre szüneteltesd, amíg zárva lesznek a költözés miatt!;)
 
Köszönöm a felajánlásokat, igazán jól esik! :)

Az a fura, hogy a neocaridina fajok is fogynak, szóval nem hiszem hogy a pH lenne a legnagyobb baj. Bár nem mértem tegnap, de legutóbbi mérésnél 7.6 volt. Ami azért nem olyan vészes nekik. Az alga miatt a szűrés lehet probléma, de azt sem értem hiszen láthatóan tele van már a mátrix is barna trutyival. Nitrátot is mértem többször nem volt kirívóan durva. Egyedül ammóniát nem mértem még... De ekkora szűrőfelületen szivacsok plusz mátrix nem tudom elhinni hogy a szűrés ergya. Szóval a tanácstalanág az ami miatt kezdem feladni. Elég sok mindent javítottam kipróbáltam és az igaz hogy az utóbbi időben egy rövid időre elmúlt a hullás, sőt még szaporodtak is, de most megint kezdik... :(
 
Ja, maradt 2 zacskó Aquatic Nature talajom, az is 6,5 körüli pH-t csinál és tartja is.
Ha valamelyik garnélafaj nem bírja, próbálni kell egy másikat, és amelyik jól érzi magát, azt tartani. Sokan átmentünk ezen, adj magadnak meg egy kis időt.
@Henrik egy hétvége alatt átrendezte a lakást, polcot barkácsolt, lámpát készített, de eszébe sem jutott feladni!
Ő már egy igazi Legenda, róla nyugodtan vehetsz példát!(y)
Meg a meleggel :D
 
na akkor most már én is írok néhány sort (és nem sört) :)
1. Szerintem maradni kéne a neocaridinálnál mint már többször említettem, az érzékenyebb fajoknál hagyjuk a közös akváriumokat kimondottan nekik beállított akváriumot csinálj.
2. Döntsd el hogy most ez garnélás vagy növényes akvárium lesz-e. Működhet együtt a kettő, de nálad még nem tart ott a dolog.
3. Ha garnélás, akkor szerezz két ágas dekorfát és rakjál rá mohát és anubiast/bucet, esetleg egyéb igénytelen növényt.
4. Ezek után visszavehetsz a fényből és max heti egyszer egy kis tápot adj csak a vízhez.
Még így is van esélye hogy valami nem tetszik a garniknak, de mindig vannak ilyenek (nálam is van amelyik akvárium nem akarja az igazat pedig három másik tök ugyanúgy indítva és kezelve jól működik).
PH-t szerintem is meg tudod oldani talajjal, szűrőanyaggal és egyéb okosságokkal, viszont 7-7,5re levinni neocaridináknak sokkal egyszerűbb mint 6ra a tigris és bee garnéláknak.
+1 ha a t*köd akarom mondani a hócipőd is teli van a küzdelemmel hagyd meg a kis akváriumot garnélázni a nagyból kapd ki a szivacsot, csinálj egy szép nagy halas akváriumot és élvezd a semmittevést ;)
 
na akkor most már én is írok néhány sort (és nem sört) :)
1. Szerintem maradni kéne a neocaridinálnál mint már többször említettem, az érzékenyebb fajoknál hagyjuk a közös akváriumokat kimondottan nekik beállított akváriumot csinálj.
2. Döntsd el hogy most ez garnélás vagy növényes akvárium lesz-e. Működhet együtt a kettő, de nálad még nem tart ott a dolog.
3. Ha garnélás, akkor szerezz két ágas dekorfát és rakjál rá mohát és anubiast/bucet, esetleg egyéb igénytelen növényt.
4. Ezek után visszavehetsz a fényből és max heti egyszer egy kis tápot adj csak a vízhez.
Még így is van esélye hogy valami nem tetszik a garniknak, de mindig vannak ilyenek (nálam is van amelyik akvárium nem akarja az igazat pedig három másik tök ugyanúgy indítva és kezelve jól működik).
PH-t szerintem is meg tudod oldani talajjal, szűrőanyaggal és egyéb okosságokkal, viszont 7-7,5re levinni neocaridináknak sokkal egyszerűbb mint 6ra a tigris és bee garnéláknak.
+1 ha a t*köd akarom mondani a hócipőd is teli van a küzdelemmel hagyd meg a kis akváriumot garnélázni a nagyból kapd ki a szivacsot, csinálj egy szép nagy halas akváriumot és élvezd a semmittevést ;)
Ott a pont.
 
na akkor most már én is írok néhány sort (és nem sört) :)
1. Szerintem maradni kéne a neocaridinálnál mint már többször említettem, az érzékenyebb fajoknál hagyjuk a közös akváriumokat kimondottan nekik beállított akváriumot csinálj.
2. Döntsd el hogy most ez garnélás vagy növényes akvárium lesz-e. Működhet együtt a kettő, de nálad még nem tart ott a dolog.
3. Ha garnélás, akkor szerezz két ágas dekorfát és rakjál rá mohát és anubiast/bucet, esetleg egyéb igénytelen növényt.
4. Ezek után visszavehetsz a fényből és max heti egyszer egy kis tápot adj csak a vízhez.
Még így is van esélye hogy valami nem tetszik a garniknak, de mindig vannak ilyenek (nálam is van amelyik akvárium nem akarja az igazat pedig három másik tök ugyanúgy indítva és kezelve jól működik).
PH-t szerintem is meg tudod oldani talajjal, szűrőanyaggal és egyéb okosságokkal, viszont 7-7,5re levinni neocaridináknak sokkal egyszerűbb mint 6ra a tigris és bee garnéláknak.
+1 ha a t*köd akarom mondani a hócipőd is teli van a küzdelemmel hagyd meg a kis akváriumot garnélázni a nagyból kapd ki a szivacsot, csinálj egy szép nagy halas akváriumot és élvezd a semmittevést ;)

Lehet hogy a sok növény és a velük együtt járó tápozás, rothadás terheli annyira a vizet hogy ez már sok a garniknak?
A halas verzión is elgondolkodtunk már asszonypajtással, ami nem lenne rossz ötlet. Amiket leírtál egyébként kivitelezhető dolgok, csak rengeteg idő, energia kéne hozzá ami most sajnos nem biztos hogy megvan. Mindenesetre átgondolom a dolgokat, hogy mit lehetne kihozni belőlük.
Az tényleg igaz, hogy a legelső adag RC egy 15 literes kis aksiban volt, egy marék jávai mohával. Semmi növénytáp, gyengusz fény, és semmi elhullás nem volt... Talán még a napló legelején van is róla fotó.
Viszont az akasztós szűrős kis 10 literesben tényleg jól elvannak, és olyanok berendezése nem nagy dolog. Egyedül az akasztós szűrő ami kicsit költségesebb.

Na majd kitalálok valamit, köszönöm a támogatást! Kezdő lökésnek megteszi, hogy átlendüljek ezen az időszakon. :)
 
Lehet hogy a sok növény és a velük együtt járó tápozás, rothadás terheli annyira a vizet hogy ez már sok a garniknak?
bocs hogy ezt mondom de az nem sok növény ami neked van.
Talán @Szabó Henrik vagy más tápozás szaki megmondja hogy ennyi növény mennyi tápot vesz fel, de szerintem lowtech-ben ezek a növények sem nagyon vesznek fel annyit tápot hogy heti egy kis löketnél többet kéne bele nyomni.
 
Ahhoz képest viszont napi szinten tápozok, igaz csak Profito-val. Próbálkoztam a Fosfo-val de egyből hullás volt az eredmény, pedig az előírt mennyiséget adtam.
 
bocs hogy ezt mondom de az nem sok növény ami neked van.
Talán @Szabó Henrik vagy más tápozás szaki megmondja hogy ennyi növény mennyi tápot vesz fel, de szerintem lowtech-ben ezek a növények sem nagyon vesznek fel annyit tápot hogy heti egy kis löketnél többet kéne bele nyomni.
Nem sok tap kell ennyi novenynek. Emellett meg kell talalni a helyes adagot is, es a novenyeket helyre razni. Ha a novenyek egeszsegesek, szivjak a tapot es szinte alig kell bele.
Ha rossz allapotban vannak, nem fejlodnek rendesen, akkor a tapbol keveset vesznek fel, es altalaban az elso reakcio erre, hogy meg tobbel probalkoznak, pedig nem az adaggal van a gond.
 
Back
Oldal tetejére