• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sziasztok!

Eltelt egy kis idő, az ikerház életében minden rendben folyik. Blue dreamek nőnek, tangerine kicsik pedig szerintem pár nap múlva kikelnek. A bumblebee állomány elképzelhető, hogy nem érzi annyira jól magát, mert nem akarnak bepetésedni a nőstények. :/

Mivel lyukasodnak a levelek és az ecsetalga is megindult azokon a leveleken amik közvetlen áramlásban vannak növelem a Macro tápot, és minimális carboval kezelem a fertőzött területeket. Meglátjuk mi lesz a tápemelés eredménye.

Viszont írnék pár sort az ikerház alsó szomszédságáról. :) 10 literes kis akvárium, ami először NPT tesztnek indult, aztán csigás lett akasztós szűrővel, most pedig teljes értékű garnélás akvárium.

Indítás: 2 hete (ez a felállás)
Méret: 10 l
Szűrés: Aquael akasztós szűrő, alul szivacs felette kb fél liter siporax
Világítás: gyári búrába belegányolt LED szalagok
Tápozás: 3 naponta 1ml macro, 1ml profito
Lakók: 6 db snowball
Növények: Limnophila sessiliflora, Althernanthera reineckii, Ludwigia repens, Lobelia cardinalis, Ceratopteris thalictroides

Náluk is tiszta RO-val cserélek vizet és 150-160-ra sózom vissza. Jól érezhetik magukat, mert érkezés után pár nappal mind a 3 nőstény bepetésedett, úgyhogy igazi bébibumm lesz remélem. :D

Pár kép:

39582667735_18cf887d76_b.jpg
39582666725_0f14ac631e_b.jpg
39582667175_ba19ec61eb_b.jpg

Köszi hogy benéztél! :)
 
Gratulálok, szépen haladnak az akik :) Mennyi kéked van? Ha pesten jársz, adok párat ha még kell ;) Jómultkorában vettem tíz darabot, most meg már inváziós állapotok uralkodnak :D
 
Gratulálok, szépen haladnak az akik :) Mennyi kéked van? Ha pesten jársz, adok párat ha még kell ;) Jómultkorában vettem tíz darabot, most meg már inváziós állapotok uralkodnak :D

Köszönöm, de úgy néz ki kis idő és én is ebben a helyzetben leszek. :D Lassan el kell gondolkodnom azon, hogy ha szelektálni szeretnék kell egy szelektív garnéla gyűjtő is... de most más projekt van tervben. :)

Köszönöm a gratulációt is! :)
 
Ne küzdj velük hozd el nekem őket van helyük ne félj[emoji1] Boccs az off-ért [emoji10]

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
Következő fizetésnél készül egy 150cm-es 5 rekeszes szörnyeteg :) Tényleg bocsi az offért...
 
Sziasztok!

Jó is rossz is történt az elmúlt héten... megszülettek a tangerine tigerek és egy frissen kelt blue dream csapatot is felfedeztem. Viszont a bumble bee állomány nem érzi jól magát, 2 elhullás is volt. Érthetetlen számomra... remélem nem kezdődik elölről a tömeges pusztulás. :eek:

A kicsik szépen növekednek, már sikerült is fotóznom belőlük. Mindig látok 10 darabot, úgyhogy elég jó a túlélési arány.
40640334181_dcf9de0397_b.jpg

Az anyuka futószalagon hozza a kicsiket, a kikelésük után másnapra újra petés lett:
40640334341_33e1b2d4fa_b.jpg

És egy érdekesség... ez meg mi? Akkora buborékot engedett el magából ez a növény, hogy csak néztem. CO2 nélkül lehetséges ez? :eek:
40640334121_33ce4a7060_b.jpg

Köszi hogy benéztél! :)
 
Sziasztok!

Jó is rossz is történt az elmúlt héten... megszülettek a tangerine tigerek és egy frissen kelt blue dream csapatot is felfedeztem. Viszont a bumble bee állomány nem érzi jól magát, 2 elhullás is volt. Érthetetlen számomra... remélem nem kezdődik elölről a tömeges pusztulás. :eek:

A kicsik szépen növekednek, már sikerült is fotóznom belőlük. Mindig látok 10 darabot, úgyhogy elég jó a túlélési arány.
View attachment 50655

Az anyuka futószalagon hozza a kicsiket, a kikelésük után másnapra újra petés lett:
View attachment 50656

És egy érdekesség... ez meg mi? Akkora buborékot engedett el magából ez a növény, hogy csak néztem. CO2 nélkül lehetséges ez? :eek:
View attachment 50657

Köszi hogy benéztél! :)
A középső képen egy tangerine anyuka van? Mert, nagyon szép! Az nem "vizi petrezselyem " ami óriás bubit enged ? :)
 
Sziasztok!

A héten túl sok minden nem történt, szépen növöget mindenki, a növények viszont lyukasodnak. :/ Megszülettek a kis snowball-ok, és végre petés az egyik bumble bee is napok óta.
Betűk helyett inkább "beszéljenek" a képek. :)
A képeken látható vékony szál szerű alga mitől lehet? Nem olyan vészes a helyzet, minden vízcsere előtt fogkefével felcsévélem őket, de azért idegesít. A többi alga ami van nem zavar különösebben, ez viszont eléggé...

39856338945_1ebdaa85e3_b.jpg
39856338015_87cc39a872_b.jpg
39856336495_457b694e0f_b.jpg
25880133367_c882cfcfbd_b.jpg
25880132027_e0f847ce2e_b.jpg
25880130767_bc5bf233d7_b.jpg
25880129127_9300df0a26_b.jpg
25880127767_153e526ba3_b.jpg

Köszi hogy benéztél!
 
Sziasztok!

A héten túl sok minden nem történt, szépen növöget mindenki, a növények viszont lyukasodnak. :/ Megszülettek a kis snowball-ok, és végre petés az egyik bumble bee is napok óta.
Betűk helyett inkább "beszéljenek" a képek. :)
A képeken látható vékony szál szerű alga mitől lehet? Nem olyan vészes a helyzet, minden vízcsere előtt fogkefével felcsévélem őket, de azért idegesít. A többi alga ami van nem zavar különösebben, ez viszont eléggé...

View attachment 51001
View attachment 51002
View attachment 51003
View attachment 51004
View attachment 51005
View attachment 51006
View attachment 51007
View attachment 51008

Köszi hogy benéztél!
Jól néznek ki.. Lehet hogy a kapott növényeknek most kevesebb táp jut. Most kezdik érezni a táphiányt.. de nekem nem tűnik veszélyesnek..
 
Jól néznek ki.. Lehet hogy a kapott növényeknek most kevesebb táp jut. Most kezdik érezni a táphiányt.. de nekem nem tűnik veszélyesnek..

Tulajdonképpen csak a reineckii lyukasodik, a többi növény elvan. Lehet, most hogy kezd bedzsungelesedni az akva át kéne gondolnom a tápozását?
 
Back
Oldal tetejére