• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Hunger for Infinity

@talachi -val egy rugóra jár az agyunk.
...
szerk: ahogy látom, @matrai is hasonlóan gondolkodik, de ezen nem lepődöm meg :)

Ejj de nagy az egységfront. :D
Ahogy az örök érvényű Ponyvaregényes mondás tartja: "Ne kezdjük egymás f*sz*t sz*pni."

Remélem ez a poén még az ingerküszöbön belül maradt, tudjátok hogy imádlak benneteket. :)
 
Ezt már csak elrontani lehet. Nyomasd a talajt, aztán beszéljenek a növények! Hadd szóljon!
 
Találtam egy képet a növényesítéshez, bár Te is hasonlókat írtál, de hátha segít:

View attachment 26104

Ez az akva adta az inspirációt, nem szégyellem bevallani, Balázs nagyon eltalálta!!!! Ríszpekt.

Ja, és elment egy kartus FBS mert most még pötyögtettem ide-oda hogy amikor feltöltöm talajjal ne boruljon le az egész miskulancia a fenébe. :D
A dekorhomokban csücsülő szóló dragon leragasztásán is filóztam, de azt szerintem megfogja majd a Colorado Sand... meg lehet forgatok rajta picinykét menet közben.
 
Szia,

szerintem nagyon jó lett. Az az "űr" kimondottan kell oda. Nekem a dragonos öböl nagyon bejön a bal/középső kő kompozíció által határolva.
Ha bármit számít egy kezdő látásmódja, nekem inkább sok a fa. Középen nekem nagyon "összelóg" a két rész, az a vastag ág ami jobb alulról jön, nekem nagyon megszünteti a mélységet, de lehet egy ilyen kompozíciónál nem is kell keresni a mélységet, de ott lehetne szellősebb.

...de tényleg csak kezdőként...egyébként le a kalappal
 
Bekerül a víz meg a talaj, és odapirítok a piláccsal, sokat változik ám majd a térérzet, nem lesz sok a dekor. Más üresen, és más mikor elindult... ha valamit megtanultam eddig, akkor az az, hogy üresen mindig kicsit FELFELÉ kell tervezni a hardscape-et, mert ha jön a víz, talaj, növények, ami eddig soknak tűnt, nem is lesz az hirtelen. :)

Plusz ez növényeket illetően minimál aki lesz, tehát dzsungel kizárva - ha sűrűn növényesítenék akkor sok lenne a dekor. De itt most a hardscape dominál. :)
 
Tovább a következő etapra. Melyik ágakra raknátok fissit és hova? Meg mekkorát? Szeretném még szárazon, feltöltés előtt ragasztani hogy ne a víz alatt kelljen pacskolni...

Én ilyesmire gondoltam, jobboldalt kicsit gondban vagyok:

32898156075_5b88649d32_z.jpgfissi by Attila Szántó, on Flickr
 
Tovább a következő etapra. Melyik ágakra raknátok fissit és hova? Meg mekkorát? Szeretném még szárazon, feltöltés előtt ragasztani hogy ne a víz alatt kelljen pacskolni...

Én ilyesmire gondoltam, jobboldalt kicsit gondban vagyok:

View attachment 26123fissi by Attila Szántó, on Flickr
Jól gondold meg a fissit a fán! Ahogy én emlékszem sok gond lesz vele. Nem megoldhatatlan de ilyen kis helyen nem lesz egyszerű bánni vele!
 
Ezt én is tapasztaltam :) elszabadult és nem fertem hozzá ... Kálvária volt rendben tartani......
Jól gondold meg a fissit a fán! Ahogy én emlékszem sok gond lesz vele. Nem megoldhatatlan de ilyen kis helyen nem lesz egyszerű bánni vele!


Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
"Többször volt olyan érzésem ma délelőtt hogy túl nagy fába vágtam a fejszémet és nem boldogulok vele, tudásomon felül vállaltam."

Hát ne mond már! [emoji1]

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Hm ha a fissi nem játszik, szerintetek mit lehetne a fákra rakni? Valami zöld mindenképpen kellene az ágakra...
 
Hm ha a fissi nem játszik, szerintetek mit lehetne a fákra rakni? Valami zöld mindenképpen kellene az ágakra...
Pl. a lángmohát el tudnám képzelni az ágakon.
Ha valami csüngő növény tetszik jobban, akkor a Montecarlo működhet. Kövekre sikerrel telepítettem és szépen fut lefelé. Szerintem fán is működne.
Amúgy a mohákkal mindegyikkel ugyanaz a gond, mint a Fissivel. A darabjai mennek mindenfelé, aztán a leg lehetetlenebb hejeken bukkan fel. Szerintem odafigyeléssel a fissi is kordában tartható.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Közben meg fosok hogy benő a fissi a parvula közé, a Dryadsban ez volt az egyik gond, jávai bele keveredett.

De nyírásnál háló alá, szűrő leállít, talán nem terjed szerte szét... :(

Olyat nem akarok ami lecsüng, nem illik a scape-be.
 
Gugli képek alapján szép, na de hol lehet beszerezni? :)
Amekkora akváriumod készül nem mondom hogy tudok adni. Nekem csehektől jött. Elég lassan növekszik lowtechben nálam[emoji20]

Tapatalkkal küldve az én Lenovo P1a42 eszközömről
 
Közben meg fosok hogy benő a fissi a parvula közé, a Dryadsban ez volt az egyik gond, jávai bele keveredett.

De nyírásnál háló alá, szűrő leállít, talán nem terjed szerte szét... :(
Nyírásnál egyből el kell szívni, pl. elemes Eheim mulmozóval, mivel ez egy szűrőn keresztül visszanyomja a vizet az akváriumba.
Azt hiszem, egy videón láttam ilyet.
Lehet, hogy ez is jó megoldás.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Amekkora akváriumod készül nem mondom hogy tudok adni. Nekem csehektől jött. Elég lassan növekszik lowtechben nálam[emoji20]

Tapatalkkal küldve az én Lenovo P1a42 eszközömről

Utána nézek, szép meg minden, és ha nem nő gyorsan akkor a csüngése is megelőzhető nyírással. :D
 
Utána nézek, szép meg minden, és ha nem nő gyorsan akkor a csüngése is megelőzhető nyírással. :D
Azért is ezt a fajtát mondtam mert 2-3cm úgyhogy nem az a nyíròs fajta. Egyik kedvenc mohám

Tapatalkkal küldve az én Lenovo P1a42 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére