• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Szélesvásznú pöttöm

Víz alatt máshogy viselkedik, nagyon szépen megfogja a víztömeget és szép komótosan tolja tovább. Ha viszonylag nagy a szűrő vízhozama, elengedhetetlen cucc.
Pont most keresek a 72 literesbe egy JBL e702-höz üveg ki-befolyot, es attol tartok, hogy egy sima lily pipe sok lesz oda, olyan ecsettel küzdök most, hogy sirva fakadnatok, igy vmilyen lasabb aramlast szeretnek, ha beüzemelem a JBL-t.
 
Pont most keresek a 72 literesbe egy JBL e702-höz üveg ki-befolyot, es attol tartok, hogy egy sima lily pipe sok lesz oda, olyan ecsettel küzdök most, hogy sirva fakadnatok, igy vmilyen lasabb aramlast szeretnek, ha beüzemelem a JBL-t.

Szerintem oda már jó lehet egy lily vagy poppy. Max fojtasz majd a szűrőn kicsit. 72 literhez lehet már a spin kevés lenne és nem tolná rendesen a vizet. Ezt nem tudom pontosan, csak van itt valaki aki nálam okosabb.
 
Szerintem oda már jó lehet egy lily vagy poppy. Max fojtasz majd a szűrőn kicsit. 72 literhez lehet már a spin kevés lenne és nem tolná rendesen a vizet. Ezt nem tudom pontosan, csak van itt valaki aki nálam okosabb.
Poppyra vagyakozom...csak tudod, olcso is legyen, ne is legyen rossz minösegü, a szallitas is rövid hataridön belül legyen, es hopp, mar nincs is ilyen talalat...
 
Poppyra vagyakozom...csak tudod, olcso is legyen, ne is legyen rossz minösegü, a szallitas is rövid hataridön belül legyen, es hopp, mar nincs is ilyen talalat...

Hát igen, nem egyszerű az ügy. Rendeltem kínából, olcsó és lassan ér ide, cserébe nagyon könnyen törik. Volt nálam nemrég jó pár ADA üveg cucc, tény, hogy rohadt drága, de lényegesen jobb minőség. Sajna eléggé zsebbenyúlós egy minőségi üveg szett, de ha nem töröd el, sokáig szolgál :)
 
Pont most keresek a 72 literesbe egy JBL e702-höz üveg ki-befolyot, es attol tartok, hogy egy sima lily pipe sok lesz oda, olyan ecsettel küzdök most, hogy sirva fakadnatok, igy vmilyen lasabb aramlast szeretnek, ha beüzemelem a JBL-t.

Szia,
Ha kicsit beleszólhatok és offolhatom a naplót egy pillanatra, akkor nálam a 60 centi hosszú 64 literes akvámát, lily-vel szűri egy Tetra 800as, folytás nélkül. Ez ráadásul nagyobb teljesítményű is, mint a JBL. Pont kell ennyi. Ahogy beáll a szűrő úgyis gyengül a teljesítménye. Szerintem nem lesz vele gond ;) Off vége!

Az akvarium pedig nagyon tetszik. A Cuba tartásával mindenki keményen küzd, te meg alig győzöd nyírni annyi van belőle. Ez ember csak úgy beleharapna, annyira üde zöld.
Le a kalappal es csak igy tovább ;)
 
Szia,
Ha kicsit beleszólhatok és offolhatom a naplót egy pillanatra, akkor nálam a 60 centi hosszú 64 literes akvámát, lily-vel szűri egy Tetra 800as, folytás nélkül. Ez ráadásul nagyobb teljesítményű is, mint a JBL. Pont kell ennyi. Ahogy beáll a szűrő úgyis gyengül a teljesítménye. Szerintem nem lesz vele gond ;) Off vége!

Az akvarium pedig nagyon tetszik. A Cuba tartásával mindenki keményen küzd, te meg alig győzöd nyírni annyi van belőle. Ez ember csak úgy beleharapna, annyira üde zöld.
Le a kalappal es csak igy tovább ;)
Alkuképes vagyok... jó lesz a lily is, csak találjak végre....
 
Szia,
Ha kicsit beleszólhatok és offolhatom a naplót egy pillanatra, akkor nálam a 60 centi hosszú 64 literes akvámát, lily-vel szűri egy Tetra 800as, folytás nélkül. Ez ráadásul nagyobb teljesítményű is, mint a JBL. Pont kell ennyi. Ahogy beáll a szűrő úgyis gyengül a teljesítménye. Szerintem nem lesz vele gond ;) Off vége!

Az akvarium pedig nagyon tetszik. A Cuba tartásával mindenki keményen küzd, te meg alig győzöd nyírni annyi van belőle. Ez ember csak úgy beleharapna, annyira üde zöld.
Le a kalappal es csak igy tovább ;)

Szia, ne viccelj, hasznos infók ezek!
Köszi az elismerő szavakat, szerintem a Cuba csak a rengeteg fény miatt ennyire hálás :) Én is azt rzem ,hogy beleharapnék, amikor ránézek, annyira üde zöld az egész.
 
Jól szuperál a Tropica táp, szépen hozza a szìneket. A gyári adagon emeltem egy kicsit, mert ùgy véltem, hogy a hét végére mintha fogyott volna a municìó. Szeretem a reggeli tápozós rituálét, de azért ez is kényelmes, hogy csak heti 1x kell tápoznom. Minimàl algám van, de az látszik a képen is.

Nyami
5f9114d73ee3166a9e923f529fe08102.jpg
 
SOHA többet nem veszek GERONIMO kìnai üveg cuccokat. Attól szétdurrant, hogy kiemeltem az akváriumból, pedig nem is feszült. Egyszer veszek egy nagy levegőt és rendelek minőségi üveget minden akvába :(
View attachment 58111

Az zsebbe nyúlós lesz. :)

Egyébként kínai és kínai között is van különbség, nem is kicsi.
Eddig nekem egy törött el, de azt is én feszítettem meg. A többi okés, pedig 8 akvában ketyegnek.

Nyilván Ada lenne a tuti, de az huh... nekem elérhetetlen.
 
Az zsebbe nyúlós lesz. :)

Egyébként kínai és kínai között is van különbség, nem is kicsi.
Eddig nekem egy törött el, de azt is én feszítettem meg. A többi okés, pedig 8 akvában ketyegnek.

Nyilván Ada lenne a tuti, de az huh... nekem elérhetetlen.

Egy szettben volt ami eltörött, de ìgy azért drága, ha 2 havonta rendelni kell. Igazából a rozsdamentes acél cuccokat sem vetettem el, az nem lesz redvás és el sem törik...
 
Az zsebbe nyúlós lesz. :)

Egyébként kínai és kínai között is van különbség, nem is kicsi.
Eddig nekem egy törött el, de azt is én feszítettem meg. A többi okés, pedig 8 akvában ketyegnek.

Nyilván Ada lenne a tuti, de az huh... nekem elérhetetlen.

Én is csak @Etele véleményét tudom megerősíteni. Van már 3-4 éve hogy üveg ki/befolyókat tartok. Ezalatt 3 szettet rendeltem és az egyik kifolyó vége törött le(2centi). Igazából az is még használható, mivel az akván belüli vége nincs meg, csak szivacsot kell rá tennem, hogy ne szippantson halakat :):)
Igaz tény, hogy az egyik befolyó kialakítása nem sikerült túl jol, de hát occó kínai, szóval nek lepődök meg. Viszont amit legutóbb rendeltem az kifejezetten masszív darab. Két tapadókorongnak is van rajt hely, igy elég stabilan áll az akva falán.
Viszont Ada es társai valoszibuleg mérföldekkel jobbak. Sajnos azokat még nem volt lehetőségem tesztelni, ezért véleményt sem tudom alkotni. Jelenleg teljesen meg vagyok elégedve ezekkel az üvegekkel is ;)
 
Back
Oldal tetejére