• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Dragon hills

WolfSK

Főkertész
Üdvözöllek a második naplómban, amit az előző scape hibáiból tanulva szeretnék újrakezdeni. https://akvakertesz.hu/threads/elso-naplom-120x45x45-iwagumi.7815/
A setup nem változik sokban az előzőhöz képest:
-GA Optiwhite 120x45x45 üveg
-EHEIM 2080 Prof3 1200XL szűrés + 2x4kg Matrix szűrőtöltet + Seachem Purigen
-GA CO2 szett 5kg
-AquaMedic 1000 reactor
-2xTwinstar 600SP LED világítás
-Eheim Skim 350
-GA RO 380L
Dragon kövek pár kilóval szaporodtak, most kb 27Kg van bent. Friss Tropica táptalaj és alzat. A tápozásban és CO2-ben is visszatérek ADA-ról az eredetileg használt Green Aqua Micro,macro+Excel kombóra,illetve a külső reaktorra. Az alsó szekcióban a technikát kicsit átrendeztem, mint azt előzőleg írtátok is, a programozható elosztó a szűrő mögött nagyon rossz helyen volt, az átkerült a középső szekcióba, a reaktor pedig a szűrő mellé.
A hardscape már várja a friss növényeket: parvula mini, montecarlo, rotala indica, rotala vietnam hra, rotala wallichii, pogostemon erectus, alternanthera reineckii lila.
IMG_2856.jpeg
IMG_2855.jpeg
 
Szia!
Szerintem nincs alapvetően problémám a kövek elrendezésével de ha mind a két oldalról be lehet látni az akváriumba én biztos nem így építeném.
Én biztosan középre rendezném a köveket mert így szerintem jobb oldalról és hátulról túl sokat nem fog mutatni a magasabb növényektől de ha középre rendezed a magasabb dolgokat akár 3 oldalról is más más képet fogsz látni az akváriumból.
 
Igen igazad van. Az előző verziónál erre törekedtem, mivel elölről, jobb oldalról és hátulról is jól látható helyen van. Akkor csak szinte középre jobbról balra csökkenő módon rendeztem a köveket. Aztán idő közben rájöttem, hogy nehéz úgy beültetni illetve a stemeket nyírni, hogy az mindig minden oldalról mutatós legyen. Ezért próbálkozom most azzal, hogy főleg erről az oldalról mutasson és emelkedjen hátrafelé. Ott van egy pihenő rész a szobában és onnan figyelem az idő nagy részében. Jobbról egyébként nekem így is testszik :)
De lehet igazad lesz és pár hónap múlva meg fogom bánni...
IMG_2865.jpeg
 
Érdekes dolgot figyeltem meg. 48 óra elteltével egy csomó helyen jelentek meg ilyen kis hajtások:
IMG_2891.jpeg
Főleg a köveken, de itt-ott a talajon is találtam. Szerintem montecarlo. De a köveket egy csomószor átmostam,
egy hónapig nem voltak vízben. Mégis átkerült volna valami az előző scapeből? Vagy hogy lehet ez?
 
Érdekes dolgot figyeltem meg. 48 óra elteltével egy csomó helyen jelentek meg ilyen kis hajtások:
View attachment 80747
Főleg a köveken, de itt-ott a talajon is találtam. Szerintem montecarlo. De a köveket egy csomószor átmostam,
egy hónapig nem voltak vízben. Mégis átkerült volna valami az előző scapeből? Vagy hogy lehet ez?
Azta..az érdekes lenne ha ennyit kibírt volna szárazon.. De a jelenlegi scape is nagyon szép.. a lámpa fénye meg valami kegyetlen szép színt ad az akráviumnak!
 
Két hetes az akva. Eddig lekopogom, a növények szépen elindultak. Van itt ott alga is, zöld pont, illetve pici ecset. Ami érdekes, hogy kizárólag a régi köveken jelentek meg, amiket indítás előtt vettem, azok tiszták. Nem vészes, de nem olyan sterilen algamentes az indulás, mint az előző verziónál. Garnélák már élvezik a nagy halmentes terepet :) 10 amano és 15 blue dream költözött be. Jövő hétvégén hazahozom a vendégségben lévő halaimat is.
F4EAE67C-BF3B-4163-86C1-CE642C01A394.jpeg
37D39BD3-47B3-4C3F-A184-7E8C3E63BE9C.jpeg85DE2D0F-9604-44E3-9810-D354E391F816.jpeg1D1F7BD5-78FC-415C-B8D1-E41F4C2AA4B6.jpeg
 
Ma szeretném hozni a halakat, ezért tegnap mértem a vízparamétereket. Ami a halakra vonatkozó az minden ok, NH4,NO2 max 0,05. Nitrat 5, foszfát 0,4 ezért ezeket adagolni fogok hetente kicsit pluszba. Ami aggaszt az megint a szilikát mint az előző akvánál is. Meg sem tudtam mérni olyan sötét volt a teszt. De minimálisan 6! Az RO- ból is 1,6-2 folyik. Esetleg a cefréshordó amibe gyűjtöm emelheti? Vagy az akvában mitől száll el ennyire? A másik dolog a KH ami az első cseppre színtvált, tehát 0-1. A pH az co alatt 6, reggel pedig 6,4. Ennyi ingadozás belefér? Illetve nem gond hogy ilyen alacsony. A DC-t nem is tudom használni, mert állandóan egyszínű, akár megy a gáz akár nem. Most csak a GA-s GH+ van adagolva, ami 7, 0KH mellett. Ezelőtt a Dennerle remineralt használtam, azzal volt KH is meg a pH is 6,4-6,5 volt.
 
A zöld por terjedése miatt kicsit visszaveszek a fényből és gázból. Ide feljegyzem, mert nagyon praktikus később visszanézni a módosításokat. Tehát CO- 13.00-20.00, fény 15.00-21.00
 
Back
Oldal tetejére