• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Hunger for Infinity

Kitartást :) én a végén járok már ...

@Jopet től örökölt 45 ös kocka lassan révbe ér ;)
Huh elfáradtam...

Fák beragasztva+kitámasztva a kövekkel, nagyjából a fák körüli részt így gondoltam, ide szeretnék kérni ha van rá mód rajzos segítséget hogyan tudom még ide-oda rakosgatva pár dragont természetesebbé tenni. (Talaj nélkül nem mutat semmit kb. sajna, nyilván ahol hülyén állnak a kövek mert alá vanna dúcolva hogy irányba álljanak, takarni fogja a talaj, stb.)

Ahova még tuti jön kő az a dekorhomok+talaj elválasztása, a második képen befirkáltam (óvodás stílus, sry, ennyi időm volt most mert takarítanom kell a dragon törés nyomait mielőtt család hazaér :D ).

View attachment 25950Final4 by Attila Szántó, on Flickr

Óvodás skicc hogy lássátok kb. mi vár még rám:

View attachment 25951final4_paint by Attila Szántó, on Flickr

A fákat feltöltés után azért tuti ami biztos majd súlyozom...

Növényben minimál lesz: parvula mini gyep (megtörve marsilea hirsutával pár helyen), az ágakon fissi módjával, kövek+ágaknál anubias és buce. Ennyi.

Jöhetnek a javaslatok. Sajna egyébként teljesen nem tudtam tartani a tegnapi beállítást, irgalmatlan szopás volt rögzíteni a rőzséket a dragonokkal. Ez van, már így marad, azért nem gáz annyira.


Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Utoljára módosított:
Lassan de biztosan. :)

Kicsit variáltam baloldalt, körbefotóztam, mert fokozatosan rakom bele a köveket. Van még kb. 4-5 kiló dragon talonban, hogy amikor töltöm fel talajjal lehessen korrigálni, részleteket belerakni...

3 szögből:

32036474734_e67a824c78_z.jpgF1 by Attila Szántó, on Flickr

32838186286_b3ddc72799_z.jpgF3 by Attila Szántó, on Flickr

32036477534_0a5c437db5_z.jpgF2 by Attila Szántó, on Flickr

Vélemény? Plz ne kíméljetek. :)

Gondolkoztam, táptalaj+amazóniára rakok most 9kg amazonia powdert is, sok a pici rés, ahova a sima amazonia nem megy be, a powder viszont igen. Meg a parvula is szereti... :)
 
Ha már az egyszer elkezdtem véleményezni, akkor nehezen hagyom abba :)
A jobboldali egységben a hátsó, felfelé ágaskodó kőnek nem áll jól az ágaskodás. Vagy lehet jól állna, ha fölötte az ágak között ágaskodna még egy - hasonló szögben. A jobb első sarokban a kőrengeteg too much. Növényekkel is lehet takarni a gumót..
A baloldal pazar. Az öbölre próbálnék hangsúlyt fektetni vékony talajjal, hogy öböl maradjon.
Állíts le, ha én is too much vagyok :)
 
Jobboldali ágaskodó mellé rakok másikat hasonló szögben. :)

A kőrengetegből lekapok egyet mondjuk a jobboldalni nagyot, de az a baj, érzékeny az egyensúly, megbontom borul az egész. :D

@Jopet ehhez mit szólsz?

32838985056_fff5c8b32f_z.jpgB1 by Attila Szántó, on Flickr

32879997455_02352b2664_z.jpgB2 by Attila Szántó, on Flickr

(Nehogy leállj, kell a külső szempont, durván. Az a baj hogy 10-15 percek vannak hogy hozzátegyek egy-egy követ, elég sűrű a hetem.)

Karcsúsítsam még a jobb elöl levő kőrakást? Bevallom nekem tetszik hogy kicsit markánsabb... Meg elég magas lesz itt a talaj, nem lesz ENNYI kő látható azért. :)
 
Utoljára módosított:
Sántított jobb hátul hogy nincs semmi kő, amit elöl jobbról kivettem, beraktam. Szerintem SOKKAL jobb lett! Most már +2 kő is be lett rakva az ominózus ágaskodókhoz. :) A hátfalnál levő nagy kő alá azért majd rakok dragon "ékeket", ha ázik a fa nehogy elengedje mert most az szorítja be a helyére.

Ilyen lett, fotózni nem lehet kb:

32839313356_8668e0e303_z.jpgHatul plusz ko by Attila Szántó, on Flickr

32065859573_f57b391348_z.jpgKanaperol by Attila Szántó, on Flickr

Ne felejtsétek el hogy jobb hátul vagy 20 centi magasan lesz talaj! :)
 
Utoljára módosított:
Sántított jobb hátul hogy nincs semmi kő, amit elöl jobbról kivettem, beraktam. Szerintem SOKKAL jobb lett! Most már +2 kő is be lett rakva az ominózus ágaskodókhoz. :) A hátfalnál levő nagy kő alá azért majd rakok dragon "ékeket", ha ázik a fa nehogy elengedje mert most az szorítja be a helyére.

Ilyen lett, fotózni nem lehet kb:

View attachment 26037Hatul plusz ko by Attila Szántó, on Flickr

View attachment 26038Kanaperol by Attila Szántó, on Flickr

Ne felejtsétek el hogy jobb hátul vagy 20 centi magasan lesz talaj! :)
Szuper lesz! Van egy két észrevételem nekem is, ha hazaértem megírom!
 
A bal oldali fa elé lehet jobb lenne egy nagyobb kő és azt kellene levezetni kissebbekkel. Kisebb kövekkel még érdekesebbé tudnád tenni a képet. ( zölddel jelöltem)
Jobb oldalon még nekem hiányzik pár ág! (piros) Sok minden függ attól, hogy képzeled a talajt.
De ez csak az én szubjektív véleményem, már így is jól néz ki! (y)

egy gyors skicc:

24875436_167c5d07da6644dae013efe599aa75ce_l.jpg
 
Köszi!

Jobb hátul montevidensis függöny lesz, azért nem álmodtam oda ágakat.

A köves ötleteken agyalok, van még kő, kipróbálom amit írtál. :)
 
Kipróbáltam nem mozdított meg bennem semmit a zölddel jelzett pótlás. De adok még neki időt.

Hátul amit zölddel rajzoltál ott már van egy nagyobb szikla.
 
Lehet mégis marad a közép-elöl zölddel jelölt plusz kőrakás. Még állítgatok rajta, meg nézegetem, lövök fotót ha eltaláltam a beállítást. :)
 
@talachi -val egy rugóra jár az agyunk. Én is valahogy úgy képzeltem (és írtam) a jobb oldali "lyukban" a követ ahogy rajzolta. És a plusz fa tökéletesen megoldaná azt a fajta fokozatos ág-dőlést, amit próbáltam sugallni. Ráadásul ha jól sejtem, ő is alacsony talajt képzelt el a dekorációhoz, nem pedig olyan mindent-eltakarót, mint amire céloztál @Etele. A zöld kőrakást is támogatom (csak jobban elhúznám jobbra).
szerk: ahogy látom, @matrai is hasonlóan gondolkodik, de ezen nem lepődöm meg :)
 
Utoljára módosított:
Na szerintem ennél jobbat nem tudok kihozni most, így gondolnám a véglegest. Többször volt olyan érzésem ma délelőtt hogy túl nagy fába vágtam a fejszémet és nem boldogulok vele, tudásomon felül vállaltam. :(

32895152745_c9ea9cf6bb_z.jpgFinalf1 by Attila Szántó, on Flickr

32895154795_b879c6f616_z.jpgFinalf2 by Attila Szántó, on Flickr

32741756282_46b28f5e5b_z.jpgFinalf3 by Attila Szántó, on Flickr

A jobboldali nagy rakás baloldalán :) vagyis a középső és a jobboldali sziget között szándékos az "űr", túl szabályosnak találnám ha ott is kövek lennének, ráadásul ott majd' 15 centire fel fog jönni már a talaj.

Plusz faágat még mindig nem szeretnék, az már nagyon megkomponált lenne :D , ráadásul azt a fajta függőleges vonalat amit hiányoltok, a montevidensis remekül meg fogja adni a scape-nek.

A talaj elöl, meg még középen is (főleg hogy meg akarom tartani az öböl fílinget ott) viszonylag alacsonyan marad, jobb szélén és jobb hátul fog bedurvulni a magasítás. :)

Ja és lassan kifogytam a dragonokból, 32 kiló van benne eddig. :D
 
Back
Oldal tetejére