• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Szélesvásznú pöttöm

Én is csak @Etele véleményét tudom megerősíteni. Van már 3-4 éve hogy üveg ki/befolyókat tartok. Ezalatt 3 szettet rendeltem és az egyik kifolyó vége törött le(2centi). Igazából az is még használható, mivel az akván belüli vége nincs meg, csak szivacsot kell rá tennem, hogy ne szippantson halakat :):)
Igaz tény, hogy az egyik befolyó kialakítása nem sikerült túl jol, de hát occó kínai, szóval nek lepődök meg. Viszont amit legutóbb rendeltem az kifejezetten masszív darab. Két tapadókorongnak is van rajt hely, igy elég stabilan áll az akva falán.
Viszont Ada es társai valoszibuleg mérföldekkel jobbak. Sajnos azokat még nem volt lehetőségem tesztelni, ezért véleményt sem tudom alkotni. Jelenleg teljesen meg vagyok elégedve ezekkel az üvegekkel is ;)

Én eddig csak hulladékot fogtam ki. A kidolgozással nem volt baj, mert szép, csak sajna az anyag nem elég edzett. Az a baj, hogy nekem ez ìgy nyögvenyelős. Megrendelem 2-3-4 hét mire idér és még lehet, hogy xar is. Szerintem elengedem a témát.
 
2 hete kopasztottam meg az akvát, de még csak most kezd magához térni. Sajna a nyìrás mindig megviseli a Cubát és jócskán kell idő mìg helyreáll. Nyìrás után a növények torpanása miatt, mindig van egy kis fonalam, ami idővel kikopik. Ilyenkor célszerű kevesebb tápot adni.

Lőttem ma pár nyálcsorgatós makrót a rotalakról :)66e25a8e1ace240cb97c1ae8c65b6b87.jpge554ec8dcfb2882d86fbf7c0d4cef23c.jpg73ad1e0939c144a80d1338edd69d3a7b.jpg8a8390dc12b5e94f45fab872dfb6ab97.jpg
 
Jó ideje küzdöttem, de azt hiszem, hogy végre sikerült megoldanom a tápozást és vele az algaproblémát. Mióta rendesen világìtottam külön a bonsait, ellepett az alga. Főleg a szőr és a fonalas. Hiába emeltem a Tropicat, valami mindig lefogyott. Érzésre a bonsai komplett akvàriumnyi tápmennyiséget fogyaszt el. A végső megoldás az EI lett, most 3-3ml GA mic-macot kap egy hére, egyben adagolva. Most minden gyönyörű, ùjra tiszta a vìz és alig van alga. Nem volt egyszerű.
 
Vele mi a helyzet? Egyik kedvenc aksim, ha lesz időd dobhatnál fel nagyfelbontású képet róla, hogy legyen háttérképem :)
 
Nagyon tetszik a "lebegő lámpád" is. Ötször visszatekertem, hogy meglássam mitől van ott, ahol. Persze a video második felében már tisztán látszik a damil, de az elején varázslatos volt a látvány. (y)

:) Engem is meglepett, hogy videón milyen jól rejtőzködik.
 
Back
Oldal tetejére