• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Dragon hills

Pár hete a carboval kordában tartott BBA mellett megjelent ilyen zöld vatta szerű alga is a fűszálak között. A szűrés folytására gondoltam a garnivédő miatt, ezért leszedtem őket. A vatta nem szűnik, sőt egyre több helyen látom. Most próbálkozom a táp pici csökkentésével, mert más topicban mintha az valakinek segített volna... Ezen kívül, meg vagyok elégedve az állapottal, a Blue dream garnélák elkezdtek elég komolyan szaporodni, a mulmozás után a vödörből 27 porontyot halásztam vissza :) Egyből szétkaptam a szűrőt is, hátha ott is éldegél még pár, de üres volt.
IMG_3843.jpeg
 
Négy hét. Növöget minden. A zöld alga csak a köveken van, de nem vészes. Volt ecset is, de a napi Excelt töményen helyileg adagolom és segít. kopp-kopp
Ma volt mc nyírás is, jövő héten a stem következik.
Eszméletlen szép. Valami hasonló nekem is kell, csak a dragon ára tart még vissza, bár már nem sokáig. A hardver nem semmi.
 
A kezdetektől kezdve végigolvasva le a kalappal (volt itt hullámvasút), nagyon szép lett a produktum, az első medence is szép volt de ez túltesz azon. Nekem nagyon tetszik, csak így tovább :)
 
Öröm van! Megszűnt teljesen a zöld vatta szerű valami parvula között! Ha minden igaz a visszasózás megváltoztatása oldotta meg. Most már van KH-is, a ph is stabilizálódni látszik. A garnélák totál elszabadultak, szerintem már jóval 100 felett vagyunk. Legelnek becsületesen, tápot nem adok nekik semmilyet. Növény fronton is van kis upgrade, Rotala sec.green, illetve Marsilea hirsuta személyében. Holnap nyírás!
IMG_4034.jpeg
IMG_4033.jpegIMG_4036.jpegIMG_4030.jpegIMG_4028.jpeg
 
Kicsit átrendeztem a középső részen a növényeket, mert a rotala bonsai már annyira elterjedt, hogy betakart mindent. Ment középre Buce és Ludwiga spec.red is. A fauna is fel lett tornázva kicsit. A neon mellé vörös illetve zöld neonok is érkeztek. Az aktuális családi kedvenc pedig négy darab panda csík. Cukik és nagyon aktívak!
IMG_4296.jpegIMG_4287.jpegIMG_4297.jpegIMG_4299.jpeg
 
hát hallod, én az első akváriumodat figyeltem az elején, még írtam is párszor, most meg jó sok kihagyás után visszanéztem, meg most megnéztem ezt az újat..... wwwoooowww

gyönyörű lett ez a mostani, gratulálok.

a rotalákat kiszedted tövestül? én is csináltam az előző akváriumomban egy kis bokrot és akkora területet elfoglalt magának végül, hogy már alig tudtam kordában tartani. vigyázni kell vele...

látom elől a füvet még nem vágtad le, nekem amíg meghagyom a parvulát nőni, mindig algamentes és gyönyörű, aztán az első nyírás után állandóan bealgásodik, kis zöld bolyhokkal vagy szálakkal.... nem tudom miért van, de figyeld majd nagyon! pedig olyan szép focipályás mikor szépen egyenletesen megnyírod...
 
A low-tech kísérlettel mi lett, azzal mire jutottál végül?
A high-tech böszme nagyon hangulatos lett, a hatalmas gyep pedig igazán gigászi teljesitmény.👍
Pandacsíkod mekkorára hízott? Maradt kis fekete-fehér mintás vagy bebarnult?
 
A low-tech kísérlettel mi lett, azzal mire jutottál végül?
A high-tech böszme nagyon hangulatos lett, a hatalmas gyep pedig igazán gigászi teljesitmény.👍
Pandacsíkod mekkorára hízott? Maradt kis fekete-fehér mintás vagy bebarnult?
A low techet megette a koronavírus... Mivel nem jártam be az irodába, sajnos elfeslett. Majd ha minden jól megy nekifutok még egyszer.
A pandacsíkok szépen lassan eltűntek :-(
A nagy akva egyébként problémamentesen üzemelt a mai napig. Ma bontottam, mert valami újat szeretnék. Jövő héten jön az új napló, ettől pedig egy utolsó képpel elbúcsúzom.
10A7D460-8A1E-4758-BBC1-80E7BABA9638.jpeg
 
A pandacsíkok talán egyedül @ezsolt80 barátomnál maradtak meg, mindenhol kikoptak.
A munkahelyi akváriumoknak valóban komoly ellenfele a HO.
Ez nagyon grandiózus scape volt, nagyon várom a következő alkotásod is.
 
Back
Oldal tetejére