• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Hunger for Infinity

Az üveggel az a baj, hogy törik.

Ezt a 2080-at vízzel meg szűrőanyaggal tele elég emberes móka kicibálni a szekrényből, szerintem 25 kiló simán van.
Ha akvába lenne állítva, az 1 perc alatt törne ripityomra a kivétel során kb. :D
 
Az üveggel az a baj, hogy törik.

Ezt a 2080-at vízzel meg szűrőanyaggal tele elég emberes móka kicibálni a szekrényből, szerintem 25 kiló simán van.
Ha akvába lenne állítva, az 1 perc alatt törne ripityomra a kivétel során kb. :D
Az nem olyan biztos.. az akva sem torik szet, pedig esetenket tobb szaz kg nyomast kell kibirnia. De a biztonsag kedveert magamnak ragasztott uvegbol fogom kesziteni, igy max behalosodik ha szet tudnam torni.
Ha van kis sarokcsiszolod, akkor egy ilyennel le tudod szedni a felesleget. Ez egy vitex tapper, de 1600ert mar kapni gagyit, a celnak az is megfelel. A papir hozza 300ft..
 

Attachments

  • 20181007_212047.jpg
    20181007_212047.jpg
    213.6 KB · Megtekintések: 1
  • 20181007_212218.jpg
    20181007_212218.jpg
    247.4 KB · Megtekintések: 1
  • 20181007_212110.jpg
    20181007_212110.jpg
    215.7 KB · Megtekintések: 1
  • 20181007_212234.jpg
    20181007_212234.jpg
    239.6 KB · Megtekintések: 1
Húbazz.. részvétem! :/ Ez a baj a külső szűrő + laminált bútor kombóval :( Valaki írta korábban, hogy az oldalfalakat is célszerű lenne ellenőrizni. Javaslom én is, hogy nézz rá. Nem biztos, hogy felmászott a víz, de jobb előre készülni rá.
 
Ha van kis sarokcsiszolod, akkor egy ilyennel le tudod szedni a felesleget. Ez egy vitex tapper, de 1600ert mar kapni gagyit, a celnak az is megfelel. A papir hozza 300ft..
... meg kell hozzá egy csomag porálarc, és pár csomag takarófólia, amivel az egész lakást lelehet takarni. ;)
 
Továbbra is ereszt a szűrő, ma reggelre tele lett alatta a tálca vízzel.
Megy vissza az eladónak és visszakérem a pénzemet, a 2db Tetra1200 meg az akva alatt újra hadrendbe áll.

Csak a bútor ne ázott volna szét. :( Az nagyon bosszant.
 
Hogy hol lövök pont ekkora alapterületű dobozt, azt nem tudom. :D
De ja, hajlok rá hogy kell valami alá. :)
Éppen akkorát, amibe belefér a szűrő nem fogsz találni, de lakberendezős áruházakban vannak 35+ centi széles dobozok. Nem tudom, mekkora a helyed a szekrényben. Nekem a 60*30-as alapterületű szekrényemben kb. 28 centi széles és kb. 40-45 centi hosszú dobozban áll a kis tetra szűrő. Egy áztatástól már megmentett. Takarítás után valami rosszul pattanhatott vissza, fél nap alatt 4-5 liter víz gyűlt össze benne. Remélem, sikerül megmentened a bútort.
 
Kitaláltam, Dremel + gyémánt vágókorong kombóval nyisszantom le a "felesleges" felpúposodott OSB-t, utána Trinát mestertapasszal adok neki struktúrát :D és megy rá két réteg fekete zománcfesték.

Elvileg jó lesz.

A 2080 megy vissza holnap az eladónak... :(
 
Na ezert nem vennek hasznalt szüröt soha!Remelem te se!

"Sajnos" anyagi okokból szinte az összes szűrőmet használtan vettem.


Garnélások alatt ketyegő prof1-esek közül is volt amelyikkel megszívtam, de ott a pinyóban a kőre folyt a víz, kit érdekel, feltöröltem a vizet, rendbe raktam a szűrőt.

Nappaliban a szekrény már más tészta. :(
 
Továbbra is ereszt a szűrő, ma reggelre tele lett alatta a tálca vízzel.
Megy vissza az eladónak és visszakérem a pénzemet, a 2db Tetra1200 meg az akva alatt újra hadrendbe áll.

Csak a bútor ne ázott volna szét. :( Az nagyon bosszant.
Egyébként a Tetrákkal mi volt a baj? Csak az, hogy nem fér bele 12 liter csak mondjuk 9 vagy 10? Most készülök beruházni egyre, azért kérdem.
A 2078 is csak "Térfogat: 8+0.6 l. előszűrő"
 
Igazából ki akartam próbálni a legendás Eheim 2078 és 2080 szűrőket (és a kettő együtt ráver szűrőanyag kapacitásban a két 1200-ra, bár nem katalógusadatban, ami összesen ugye 20 liter lenne, jó lesz az 16 liternek is), de benéztem, nem egy használt Eheim-el kellett volna kezdeni...

Most a két Tetra ketyeg az akva alatt újra, mondanom sem kell egy vízcsepp nincs a szekrényben... :(
Nem vetettem el az Eheimre való átállást, viszont új ára elborzasztó a kettőnek.
A használt Eheim 2080-nak elég zavar morgása is volt, de ezt betudom annak, hogy nem új szűrőről beszélünk.

Közben egyébként visszaadtam az eladónak, és visszakaptam a pénzt.

A felázott szekrény fenéklap púpos részét megvágtam az ajtó belső vonalánál, és kézzel, szépen okosan egy jó kis favésővel meg kalapáccsal lefaragtam a felesleget és megcsiszoltam, most be lehet csukni az ajtót. Hagyom teljesen kiszáradni, megy rá mestertapasz vékony rétegben, újabb csiszolás, és két réteg fekete zománcfesték.
 
Egyszer már én is beleugrottam egy használt Eheim szűrőbe ( a pontos típusára már nem emlékszem, talán 2424 körüli méret lehetett kb 5-6 liter térfogattal ) olyan hangos volt, hogy eladta a lakást és folyamatosan levegőt szívott valahol, ami még jobban növelte a zajszintet ( de legalább nem folyatott... ) Ment a háztól.
 
Egyszer már én is beleugrottam egy használt Eheim szűrőbe ( a pontos típusára már nem emlékszem, talán 2424 körüli méret lehetett kb 5-6 liter térfogattal ) olyan hangos volt, hogy eladta a lakást és folyamatosan levegőt szívott valahol, ami még jobban növelte a zajszintet ( de legalább nem folyatott... ) Ment a háztól.
A 2224 es 2424be pontosan 3 liter toltet fer, es szo szerint hangtalan, ha nincs benne szetkopva a tengely es a rotor belseje. Vagy tisztitas utan nem lett forditva visszateve a tengely.
 
Utoljára módosított:
Prof1 szűrők tök jók. Ha szívás van, 2-3 okra vezethető vissza és nem aranyárban mérik az alkatrészt, Prof2-től bejön a légtelenítő pumpa mint másik hibaforrás (és ált. az), Prof3e-től az elektronika is mellé... Pfff.
 
Prof1 szűrők tök jók. Ha szívás van, 2-3 okra vezethető vissza és nem aranyárban mérik az alkatrészt, Prof2-től bejön a légtelenítő pumpa mint másik hibaforrás (és ált. az), Prof3e-től az elektronika is mellé... Pfff.
hát mert ezek a profizmus szintjei... hány hibalehetőséget tudsz kezelni :D
 
ebai.de igen jo äraba lehet 2080 at venni!!!! persze ujat! nez utana! most le van arazva 27% al! van egy teljessen felujitott amit le is irnak! ö persze egy 60eft ban kb megäll.
elhiszem hogy idegölö volt a jätszma! hasznältat ilyen volumenben kicsit riziko megvenni! pläne ugy hogy igen sokan csapvizzel hasznäljäk a szüröiket! bocs az ekezetekert nem vägja a nemet billentyüzet, hogy magyarul irok! :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Back
Oldal tetejére