• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Hunger for Infinity

próbálkozni lehet azért... :p
hátha egyszer megunod hallgatni :rolleyes:

Ha valaki az unión kívülről rendelt terméket, akkor 22 euró alatt, nem kell fizetni vámot és áfát.
22,1 és 150 euró között a küldemény vámmentes, de már 27 százalék áfa terheli a küldeményt.
Ha az adott áru drágább, mint 150 euró (46 ezer forint), akkor nem csak a 27 százalékos áfát kell megfizetni, hanem a vámot is.
Fontos megemlíteni, hogy az értékhatárba nem csak az áru értéke, hanem a szállítás költsége is beleszámít.
Hogy mekkora a vám mértéke, az változó, 0 és 12 százalék között változik attól függően, hogy melyik országból milyen árut rendeltünk.
 
Kikerült az utolsó fissi gombóc, ment a helyére debreceni buce mini green, megátjuk mennyire mini.

Nem tudom írtam-e, villanyóra csere volt reggel, már nem voltam, mire hazaértem délután 10 órát álltak a szűrők, mert a távirányítású aljzatok nem kapcsoltak nyilván vissza, feleségemnek elfelejtettem mondani hogy nyomja vissza őket... látszik is, ecsetesedek továbbra is. :(
 
Utoljára módosított:
Vastagabb ágnál sajna ha körbe hurkolod a damil nagyon látszik. :( Mohánál a teljes keresztmetszetet be tudod növényesíteni, bucénál ez bajos. :(
 
Mivel már többen kédeztétek megvan-e még az akva, gondoltam egy bizonyító erejű pillanatképpel igazolom: megvan. :)

Hétvégén kiszedtem egy vödörnyi marsilea hirsutát (soha többet egyik akvámban sem lesz ilyen gyom, borzalmasan agresszív), jövő héten egy kis nyírás, megpróbálom az aljzatporszívózást, hátha felülkerekedek az ecsetinvázión. :) Ja meg lecserélem a dekorhomokot cakkumpakk.

42506721392_0ed6683fb0_z.jpg2018-06-04_03-04-12 by Attila Szántó, on Flickr
 
Nem, nem lett dél-amerikai biotóp. :)

Reconstruction under progress.

Moha és a hirsuta mindent elnyomott talajszinten, kigyomlálok mindent, megy bele egy réteg amazonia powder a mulm leszívása után, és szinte mindenhova elatine-t tervezek, jobb hátulra némi színes félmagas stemekkel (talán macrandra red mini) mert a montevidensis nagyon nyűgös volt, belenyúltam az akvába és rögtön törött majd rohadt ki csomókban, közép-hátulra talán acicularis megy vissza, de az is lehet hogy csak pár csomó stau lesz ott.
És ha már alacsony gyep, némi dragont elszórok itt-ott.
 
:)

Még van kitépkedni való gaz a talajban, mohák kapnak tömény Excelt hátha sikerül kiirtani mindent, a hétvégén talajporszívózás, jövő hét elején táprudat nyomogatok ide-oda (rég kimerült a növénytáptalaj) és 9 kiló Tropica Powdert szórok mindenhova. Jövő hét vége felé ültetek.

Elvileg.
 
Újranövényesítés pipa.
Hétvégén szűrőpuceva, dekorhomok csere és annyi.

Jól megtáprudaztam a talajt. Tropica powder csalódás kicsit, nagyon könnyű, amazonia powderbe sokkal könnyebb ültetni. Igaz el rapido módban ültettem, volt rá másfél órám talajfeltöltéssel együtt, 10 doboz elatine és 4 doboz egyebek a helyükön.

3 kisebb dragonnal kiegészítettem a scape-et még ha már szétbombázás volt.
A behurcolt hívatlan mohákat a fákon és köveken folyamatosan excelezem, remélem elkopnak idővel.
20180927_151743_HDR.jpg
 
Utoljára módosított:
Szűrő upgrade in progress, 2db Tetra1200 kijött, egyelőre amíg nem találok értelmes állapotú 2078-at mellé, egy 2080-as viszi a hóbelevancot (és nyilván a GA és gyári adat kamu, NEM fér bele 12L szűrőanyag, ha megtaposom se).
Amíg nincs meg a 2078, UV sincsen, evvan.

A 2080-as hangja nekem kicsit csalódás, elég morgós, hallatszik. A Tetrák csöndesebbek voltak.
Egyebekben korrekt Eheim minőség. (Használtan vettem, de jó állapotú nagyon.)
Sajnálom hogy a CO2 palack miatt a baloldalra nem fér be még egy, lenne is eladó ismerősnek, de nem tudom beppaszírozni, csak a 2078 fér be. :(

31241755668_59176d9eca_z.jpg2018-10-05_03-25-22 by Attila Szántó, on Flickr

A növények úgy néz ki megvannak, stau és wailichii is nő, az elatine meg biztosan, de az annyira nem látványos tempójú. Sőt. :D
Mohákat masszív Excel ecseteléssel próbálom likvidálni, lehet győzök... meglátjuk.

43301950790_52d26d9523_z.jpg2018-10-05_03-31-38 by Attila Szántó, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Nekem tetszett a hirsutás - füves előző verió is, de ennél a kövek és a fák teljes egészükben érvényesülhetnek. Szép lesz nagyon, ha benövi az elatine.

(és nyilván a GA és gyári adat kamu, NEM fér bele 12L szűrőanyag, ha megtaposom se).

Az én olvasatomban a szűrőtérfogfat a tartály térfogatát jelöli, amiből lejön a kosarak, ülepítő rész (gondolom az Eheimnél is van ilyen) térfogata. Bár lehet, hogy rosszul gondolom.
 
Back
Oldal tetejére