• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Hunger for Infinity

Szűrő upgrade in progress, 2db Tetra1200 kijött, egyelőre amíg nem találok értelmes állapotú 2078-at mellé, egy 2080-as viszi a hóbelevancot (és nyilván a GA és gyári adat kamu, NEM fér bele 12L szűrőanyag, ha megtaposom se).
Amíg nincs meg a 2078, UV sincsen, evvan.

A 2080-as hangja nekem kicsit csalódás, elég morgós, hallatszik. A Tetrák csöndesebbek voltak.
Egyebekben korrekt Eheim minőség. (Használtan vettem, de jó állapotú nagyon.)
Sajnálom hogy a CO2 palack miatt a baloldalra nem fér be még egy, lenne is eladó ismerősnek, de nem tudom beppaszírozni, csak a 2078 fér be. :(

View attachment 647562018-10-05_03-25-22 by Attila Szántó, on Flickr

A növények úgy néz ki megvannak, stau és wailichii is nő, az elatine meg biztosan, de az annyira nem látványos tempójú. Sőt. :D
Mohákat masszív Excel ecseteléssel próbálom likvidálni, lehet győzök... meglátjuk.

View attachment 647572018-10-05_03-31-38 by Attila Szántó, on Flickr
Baresz! Tanács: vegyél nagyobb szekrényt. [emoji16]
 
Baresz! Tanács: vegyél nagyobb szekrényt. [emoji16]

120 széles, ennél nagyobb akvám nem lesz max. mélyebb. :)
De azt is elviszi a 2080 meg a 2078 rögve. Szerintem ezekkel majd' 400 literig jó vagyok.
De nincs tervben sem akva, sem szekrény upgrade. :)
 
Megöl az ideg.

Péntek délután beüzemeltem a 2080-at, szombat reggel elindultunk családi-baráti hétvégére a Mátrába.

Fél órája értünk haza, látom a szekrény alja fel van dagadva, hát szépen eresztett a használt Eheim (pedig mielőtt összeraktam és beraktam a helyére csináltam gyorstesztet hogy ereszt-e).

Az ajtót ki kellett feszegetni, mert a feldagadt bútorlap beszorította, nagyon remélem hogy ahogy szárad kicsit összemegy a fenéklap, mert jelen pillanatban az ajtó le van véve, használhatatlan.

30218097047_cc305d049b_z.jpg2018-10-07_04-06-08 by Attila Szántó, on Flickr

Kinyírok valakit... :(

A szűrűt szétszedtem, összeraktam, levett fejjel párszor megnyomtam a légtelenítő pumpát, hogy rendesen visszamegy-e a végállásba. Most tesztüzemben megy tálcával alatta, megnézem ereszt-t továbbra is.

Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.
Ha a szekrény nem dagad "vissza", akkor elég tetemes az anyagi kár amit az elmúlt két napban csinált nekem a szűrő. Arról nem is beszélve hogy ha továbbra is ereszt, futhatok a pénzem után hogy visszaadják a szűrő árát.

El vagyok keseredve, de durván.

És én is hülye voltam, használt szűrőt nem hagyunk magára két napra beüzemelés után, még ha jónak tűnik is egy gyorsteszt erejéig.
 
Megöl az ideg.

Péntek délután beüzemeltem a 2080-at, szombat reggel elindultunk családi-baráti hétvégére a Mátrába.

Fél órája értünk haza, látom a szekrény alja fel van dagadva, hát szépen eresztett a használt Eheim (pedig mielőtt összeraktam és beraktam a helyére csináltam gyorstesztet hogy ereszt-e).

Az ajtót ki kellett feszegetni, mert a feldagadt bútorlap beszorította, nagyon remélem hogy ahogy szárad kicsit összemegy a fenéklap, mert jelen pillanatban az ajtó le van véve, használhatatlan.

View attachment 648702018-10-07_04-06-08 by Attila Szántó, on Flickr

Kinyírok valakit... :(

A szűrűt szétszedtem, összeraktam, levett fejjel párszor megnyomtam a légtelenítő pumpát, hogy rendesen visszamegy-e a végállásba. Most tesztüzemben megy tálcával alatta, megnézem ereszt-t továbbra is.

Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.
Ha a szekrény nem dagad "vissza", akkor elég tetemes az anyagi kár amit az elmúlt két napban csinált nekem a szűrő. Arról nem is beszélve hogy ha továbbra is ereszt, futhatok a pénzem után hogy visszaadják a szűrő árát.

El vagyok keseredve, de durván.

És én is hülye voltam, használt szűrőt nem hagyunk magára két napra beüzemelés után, még ha jónak tűnik is egy gyorsteszt erejéig.
Az azott, dagadt butorlap pontosan ugyan igy fog maradni miutan kiszaradt.
 
Huh.. az kiderult, hogy pontosan hol ereszt?
Szerintem a feltöltő pumpánál.

Lekaptam a fejet a vödörről, megnyomtam párszor a pumpát, és kézzel alulról visszanyomtam ütközésig végpozícióba a szivattyút.

Most még nincs víz alatta (vagyis a tálcán ami alatta van), de ha csak picit ereszt akkor simán lehet hogy még nem telt meg a fej, majd pár óra múlva kezd el oldalra folyni...

Eh. Nincs túl nagy szerencsém.
 
Az azott, dagadt butorlap pontosan ugyan igy fog maradni miutan kiszaradt.
Na de akkor hogyan reparáljam meg hogy vissza tudjam csukni az ajtót basszus... Le kell csiszolnom és lefesteni feketére a feldagadt részt? Az jó móka lesz.
 
Na de akkor hogyan reparáljam meg hogy vissza tudjam csukni az ajtót basszus... Le kell csiszolnom és lefesteni feketére a feldagadt részt? Az jó móka lesz.
A foton latni, lapraszerelt a szekreny. Egy hozza erto szakembernek a szekreny alja kicserelese egy oras munka. Sajnos ehhez ki kell szedni az akva alol a szekrenyt. Ha nem nagy munka az akvat attelepiteni a munkalat idejere, en ezt valasztanam. Igy minden maradna az eredeti, nyoma se lenne a balesetnek.
 
A foton latni, lapraszerelt a szekreny. Egy hozza erto szakembernek a szekreny alja kicserelese egy oras munka. Sajnos ehhez ki kell szedni az akva alol a szekrenyt. Ha nem nagy munka az akvat attelepiteni a munkalat idejere, en ezt valasztanam. Igy minden maradna az eredeti, nyoma se lenne a balesetnek.
Ha csak ez a megoldás van a javításra (márpedig valószínű), akkor érdemes ellenőrizni a függőleges lapokat is, mert a víz felszivároghatott abba is. Lehet, az is megduzzadt, és e miatt meggyengült.
Bocs Etele, nem a hangulatodat akarom tovább rontani... :(
 
Á a bútor szétszedése most tuti nem kivitelezhető.

Le fogom reszelni a megdagadt részt, lefestem valami bitang vízzáró festékkel vagy leszilózom feketével. :(

Nem lesz szép de a becsukott ajtó eltakarja. Már csak azt kell kitalálnom mivel vágjam le kultúráltan a feldagadt felpúposodott anyagot. :(
 
Ha csak ez a megoldás van a javításra (márpedig valószínű), akkor érdemes ellenőrizni a függőleges lapokat is, mert a víz felszivároghatott abba is. Lehet, az is megduzzadt, és e miatt meggyengült.
Bocs Etele, nem a hangulatodat akarom tovább rontani... :(


Ennél már nem lehet rosszabb. :(

Belül vízzáróra szilóztam minden illesztést, egyedül jobb elöl az élen van egy kis vízfelszívódás a függőleges lapon. Elvileg.
 
Na de akkor hogyan reparáljam meg hogy vissza tudjam csukni az ajtót basszus... Le kell csiszolnom és lefesteni feketére a feldagadt részt? Az jó móka lesz.
Ééééés: szűrő csak műanyag dobozban kerüljön szekrénybe. [emoji6]
 
Hú...azért ez elég brutál felázás. Nem tudom mennyi víz kellhetett ehhez, de biztos nem egy fél liter. Mivel nem kicsi akva ezért ez a "vegyük ki a szekrényt az akva alól" elég meredek megoldás lesz. Bár az is igaz, hogy nem nagyon van egyéb opció. Azért majd dokumentáld légyszi h mi lett a végső megoldás. Tanulságos lehet.
 
Á a bútor szétszedése most tuti nem kivitelezhető.

Le fogom reszelni a megdagadt részt, lefestem valami bitang vízzáró festékkel vagy leszilózom feketével. :(

Nem lesz szép de a becsukott ajtó eltakarja. Már csak azt kell kitalálnom mivel vágjam le kultúráltan a feldagadt felpúposodott anyagot. :(

Lehet hogy vad az ötletem de esetleg gyalu?!? Vagy rezgő vagy szalag csiszoló?! Hirtelen nekem ezek jutottak eszembe.
 
Jövő héten, ha rendeződött a szűrő állapota, nekiesek a szekrénynek is.
Agyalok hogy mivel lehetne szépen megvágni...

Egyelőre egy csepp víz nincs a tálcában a szűrő alatt... kopp, kopp. Ez a rohadt feltöltő pumpa... grrrrrrr.
 
Jövő héten, ha rendeződött a szűrő állapota, nekiesek a szekrénynek is.
Agyalok hogy mivel lehetne szépen megvágni...

Egyelőre egy csepp víz nincs a tálcában a szűrő alatt... kopp, kopp. Ez a rohadt feltöltő pumpa... grrrrrrr.
En uvegbol tervezek kis talcakat a szuroim ala. 6-8mm vastag uvegbol, a szuro alapterulet+1cm oldalankent, 5cm msgas. Mint egy kis akva. Meg az is lehet, hogy ragasztott uvegbol lesznek. Igy nem tudom szettorni oket. Mivel nem nagy mennyiseg uveg kell hozza, nem egy nagy ossszegbol megvan.
 
Back
Oldal tetejére