• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Hilltop Woods

Memphis

Főkertész
Sziasztok!

Bár az indítás még messze van, úgy döntöttem elindítom a naplóját a következő akvámnak.
A start előreláthatólag április vége fele lesz.
Ami biztos, egy sziklás fás elrendezést szeretnék, dekorhomokkal.
Sok minden még beszerzés, építés alatt van, de a cuccok jó része már megvan.

Technika:

Akvárium: Green Aqua Opti-White 40l, 45x30x30
Szűrés: Tetra ex 400, 1l siporax, üveg be-kifolyó csövekkel
Világítás: 2db 10W 900 lumenes ledrefi
CO2: 2kg tűzoltó palack, hegesztési reduktor, sűrített levegős tech. mágnes szelep, kézi szabályzású membránszeleppel. Üveg bubiszámláló, üveg difi, drop checker.
Fűtés: Eheim Jager 25
Hűtés: 2db 10x10 cm-es PC ventilátor
Általános aljzat: Ez még kérdéses, de lehet tropica lesz
Táptalaj: Tropica táptalaj
Tápozás: Ga wellness csomag+ Kálium-Foszfát
Dekor: A kő, fa még kérdéses, Manten-t, redmoor-t szeretnék.

És ami "mindent" irányít az egy Arduino minis akvárium vezérlő. Erről már írtam bővebben itt.
De természetesen itt is lesz róla szó bőven.

Két kép arról ami megvan:

IMG_0591 by nagytamas.aqva, on Flickr
IMG_0589 by nagytamas.aqva, on Flickr

Egy kép még a szekrényről, azóta bekerült pár kábelcsatorna, megnyestem a vezetékeket is, kicsit rendezettebb de a lényeg nem változott:

IMG_0474 by nagytamas.aqva, on Flickr


 
Utoljára módosított moderátor által:
Photo%202015.%2003.%2005.%2017%2037%2056.jpg


Photo%202015.%2003.%2005.%2017%2038%2004.jpg


Photo%202015.%2003.%2005.%2017%2046%2009.jpg


Photo%202015.%2003.%2005.%2017%2048%2059.jpg
 
Ez lenne a vezérlő látványterve, amit készítek ehhez az akvához. A fele alkatrész még nincs beforrasztva. Bővebben olvashattok erről itt.
 
A vezérlő bekerült a helyére, eddig úgy tűnik működik minden.
A pumpák üzemidejét kell még belőni, hogy pontos mennyiséget adagoljon. Az akvárium hűtéséért felelős két pc ventilátornak az állványát kell még összehozzam. Ez egy régi pc ház oldalából lesz kialakítva. Gyári perforációra pont ráillik a 2 db vencsó, így csak ki kell vágni, valami rögzítő fület kell még rámókolni.
Még mindig sok a kábel, de ezeket majd az új akva indításnál eltüntetem.
11026497_824335974281884_499782497_n by nagytamas.aqva, on Flickr


11051606_824335987615216_145899969_n
by nagytamas.aqva, on Flickr

11063370_824392547609560_993572927_n by nagytamas.aqva, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Mindig elképedve és egy kicsit irigykedve nézem mások vezérlését... :sorry: Nekem nagy valószínűséggel,soha nem lesz... :( (Nincs hozzá elég tudásom, hogy összerakjak egyet.)
Kíváncsi vagyok, hogy mit legózol össze! ;)
 
Mindig elképedve és egy kicsit irigykedve nézem mások vezérlését... :sorry: Nekem nagy valószínűséggel,soha nem lesz... :( (Nincs hozzá elég tudásom, hogy összerakjak egyet.)
Kíváncsi vagyok, hogy mit legózol össze! ;)

Nekem se lenne vezérlőm, ha Entropy nem szán rá 3 hónapot az életéből. :)
Nekem annyi közöm van hozzá, hogy kitaláltam hogy nézzen ki, vezérelhető konnektorokat én kötöttem össze és kitaláltam hogy mit hogy szeretnék vezérelni. Többi Entropy munkáját dicséri!! ;):)
Ami e legózást illeti, azt én is nagyon várom, már csak egy hónap kb.
 
Lassan közeleg az indítás...:)
Péntekre tervezem a GA-s kirándulást. Egy nap szabi a melóhelyen már elintézve, GA-s kosár jól megpakolva.:D
Ha minden jól megy akkor hétvégén már mehet a legózás, egy hetet hagyok arra, hogy délutánonként próbálgassam a scapet, jövő héten hétvégén meg indul az akva.
Lesz RO is, még gondolkodok rajta hogy dennerle 130l/nap legyen vagy valamelyik D&D. Sajnos a dennerléról nem találtam sehol infót a fórumon, de majd talán a boltban tudok informálódni.
Visszasózást Salty Shrimp Mineral GH/KH+ 200g-al gondoltam. Ez mennyi ideig lehet elég egy 40l akva esetében?
Ami a növényeket illeti, lesz parvula mini, HC, marsilea crenata, szeretnék hidropippert is se az ha jól látom jelenleg nincs. Továbbá Hygrophyla pinnatifida, riccardia. Háttérnövény valószínűleg HM lesz és kéne még valami, netán valami színes stem.
Ötleteket, infókat ne tartsátok vissza!;)
Kösz hogy benéztél!
 
Back
Oldal tetejére