• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hemianthus callitrichoides (HC)

Hemianthus callitrichoides (HC) 2015-11-02

h.imr3 said:
Viktor mit javasolsz még a Carbo és a ProFito mellé?

Mindenképp azt mondanám, hogy a víz alatti növényhez meg kell oldani a CO2-t. A Carbo foltokban segíthet, de teljes gyep nem fog képződni tőle rövid idő alatt.
Ahova fecskendezed a Carbot ott meg megindul majd, de nem lesz érdemleges összehasonlítás a víz feletti és víz alatti fejlődéshez.
Illetve azt mondom inkább, hogy a talajod és a tápozásod nem fogja a valós teljesítményt mutatni CO2 nélkül.
 
h.imr3 said:
patzu said:
Meglehet, hogy tévedek, de használható info-t kapunk mi ebből?
Hiszen ott ahol nincs víz alatt, ott emers leveleket fog növeszteni, avval szemben amelyik víz alatt nő.
Az emers hajtások pedig újra át kell alakuljanak majd, ha feltöltöd az akit vízzel.


Nigro blogján talált cikk alapján jutott eszembe ez a módszer is.
http://akvarisztika.budapet.hu/2009/01/23/az-akvariumi-aljzat-elokeszitese-ii-a-dsm-modszer/

Tapasztalat akvakertészek nem sok infót kapnak belőle, de egy hozzám hasonló kezdőnek mindenképpen érdekes.

Viktor mit javasolsz még a Carbo és a ProFito mellé?

Természetesen, a saját tapasztalás a legépítőbb.Csak azért hívtam fel a figyelmedet, hogy ne tévesszen meg az emers és submers nevelés közti különbségek, nem szem előtt tartása.
Arról nem is beszélve amit Viktor mester írt.
 
Sziasztok!

Régebben próbálkoztam HC-val az aksiban aztán sehogysem fejlődött szépen, most felszedtem az akvárium egyik oldalán a HM gyepet, ahol tudok próbálgatni "gyep fajtákat" és hoztam pár cserép HC-t. Betelepitettem, de nekem nagyon az az érzésem hogy ez nem HC. A HM nagyon mély sötét zöld, ez pedig világos, de a levelei sokkal inkább a HM-re hajaznak. Szerintetek?
http://vomnatkai.atw.hu/hemi.jpg

Üdv: Levi
 
Fára kötözött HCről tudna valaki linkelni pár jó képet ? Sehol sem találtam igazán szépet...
 
Zbacsi said:
Fára kötözött HCről tudna valaki linkelni pár jó képet ? Sehol sem találtam igazán szépet...

Sajnos csak a sajátommal tudok szolgálni.

4653333160_e9532febbf_z.jpg


Eredetileg egy mohás fa felső részébe akadt bele pár szál - képen alul a fotó alsó részén lévő fa végére. Aztán idővel a HC szépen elkezdett terjedni a mohán és teljesen átvette az uralmat.

4209960258_4edb39a64b_z.jpg


Szerintem nem kell semmi extra kötözés hozzá, egy hálóval le tudod rögzíteni egy kőre, vagy fa végére. Ez nem az a növény, ami függőleges fa dekoron szépen terjed. Inkább csak "lelóg" bármire amire felteszed. De gyönyörű tud lenni és a fényhez közel sokkal gyorsabban is fejlődik.
 
viktorlantos said:
Ez nem az a növény, ami függőleges fa dekoron szépen terjed. Inkább csak "lelóg" bármire amire felteszed. De gyönyörű tud lenni és a fényhez közel sokkal gyorsabban is fejlődik.

Köszi. Igen, igazából ez érdekelt hogy milyen formát vesz fel.
 
Közben a kedvedért csináltam egy aktuális fotót. Több hónap után elég erőteljesen terjeszkedik lefelé is.
Pedig időnként cserépnyi HC-t szoktam leszedni róla. ;)

5231520096_831436d604_z.jpg


Ez a víz alatti része, a víz feletti azóta is szépen elvan. Talán csak a Cyano írtásom miatt sérült egy kis részen.
 
Sziasztok!

Immáron 11 napos a HC ültetvényem, de azt hiszem hogyn igazán akarja magát befúrni a talajba! Egy-egy erősebb algakaparás és már "lobog" is alul a kis bokor...
Tápozom, megy a co2, fényem remélem elég 11w, manando talaj.
a terjeszkedést egyenlőre nem tapasztalom de lehet hogy csak azért nem látom mert minden nap figyelem!

Ötlet esetleg?
 
mardelboy said:
Sziasztok!

Immáron 11 napos a HC ültetvényem, de azt hiszem hogyn igazán akarja magát befúrni a talajba! Egy-egy erősebb algakaparás és már "lobog" is alul a kis bokor...
Tápozom, megy a co2, fényem remélem elég 11w, manando talaj.
a terjeszkedést egyenlőre nem tapasztalom de lehet hogy csak azért nem látom mert minden nap figyelem!

Ötlet esetleg?

Durván CO2 telibe a gyepre. Ha van türelmed és nem egy 100 holdas akváriumot gondozol, akkor simán egy tűfejű csipesszel szúrd be a lobogó végeket a talajba. "Segíts" a HC-nek megtalálni a helyes irányt. Máskülönben lehet nem fog elfeküdni és csak nyírással lehet majd kordában tartani.

Van egy másik elmélet is a nyurguló HC-re, ami talán tápanyagfüggő. Megpróbálom megkeresni.
 
Helló,

kis nehezékekkel is segíthetsz a nagyon magasra törő szálakon. Pl. apró követ teszel a rakoncátlan hajtásra. 2-3 napig rajta hagyod, utána óvatosan leveszed. Ha szerencséd van, akkor "megtapad" és vízszintesen fog tovább menni.

Illetve az is segített, hogy a HC ültetésem után a flow-t direk visszavettem, nehogy kikapja a talajból a szálakat. Ahogy megkapaszkodott, terjeszkedett, úgy növeltem a flow-t is óvatosan figyelve, nehogy sok legyen a még gyenge növénynek.

Apropó a 11W-od hány literre van? Kevés fénynél jellemzően vertikálisan indul meg horizontális helyett.
 
25 literes nanot világítom meg a 11 wattal. A flow-t is kizárnám a hibákból mert az akasztós szűrőt (ideiglenes) megtuningoltam egy bankkártyával full vízszintesen és így teljesen szétosztja a visszafolyó vizet.
 
olyan problémám van, hogy a Lilaeopsis amit ültettem elég gyorsan kezd belenőni a HC mezőbe.
Szerintetek érdemes lenne kiszedni a HC-t még mielőtt teljesen benövi, vagy hagyjam bent?
Elképzelhető, hogy meglesznek egymás mellett, vagy fény hiány miatt így is, úgy is ki fog pusztulni??
 
Bár a HC és Lilaeopsis egymás közti versengéséről még nincs tapasztalatom, de általában szép lassan az egyik elnyomja a másikat. Ha hagyod. ;)
 
Én nagyon úgy látom, hogy a Hc marad alul ebben a versenyben. 1 hónap alatt nő annyit a Lilaeopsis, mint a HC fél év alatt.
Igazából ezt sem értem, hogy miért nem akar terjeszkedni A HC, pedig minden adott hozzá. Bubizik, szép zöld, de mégsem akar nőni.

Helyenként látszik, hogy az új hajtások kezdik kiemelni a Hc-t az aljzatból. Nagyon sajnálom a HC-t de úgy látom mennie kell. :(
 
Back
Oldal tetejére