• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hemianthus callitrichoides (HC)

Hemianthus callitrichoides (HC) 2015-11-02

:wtf:
photo0174m.jpg
 
Ha megfelelően le van rögzítve akkor simán megmarad. Nem kell, hogy földben legyen.

Nekem a fám végén nőtt egy gigasziget :p

4653333160_e9532febbf_z.jpg
 
Pont a megfelelő rögzítés érdekelne.Ragasztva,kötözve?Nem látok semmi ilyesmit.A kő oldalán van valahogy odarögzítve.
 
Ma érdekes kép fogadott hazajövetelkor. Az aki közepén a gyönyörű HC gyep felpúposodva , elvált a talajtól. A szívem szakadt meg ,de csakis az én hibámból - kihagytam 2 nyírást és annyira megvastagodott a a mező ,hogy a rengeteg felhajtóerő miatt nem tudott a laza manadóban tovább időzni :shock:
Tanulság: a HC-nyírását sem érdemes sokáig halogatni, nyírni kell rendesen.
 
Levi85 said:
Sziasztok!

A tapasztalt szemeitekre lenne szükségem... a képen látható növény szerintetek HM vagy HC?
Igazából HM-et szerettem volna, de ezt küldték és ez elég HC gyanús...
http://vomnatkai.atw.hu/hmhc.jpg

Ez HM inkább. A HC-t könnyen meg lehet ismerni, mert a vékony kicsi szárak mentén végig gyökerek találhatóak.
Nincs vastag szára mint a képen láthatónak. Levelei is puhábbak még emers formában is.

De elég ha a kis gyökereket nézed.

http://www.tropica.com/plants/plantdesc ... x?pid=048B
 
viktorlantos said:
Levi85 said:
Sziasztok!

A tapasztalt szemeitekre lenne szükségem... a képen látható növény szerintetek HM vagy HC?
Igazából HM-et szerettem volna, de ezt küldték és ez elég HC gyanús...
http://vomnatkai.atw.hu/hmhc.jpg

Ez HM inkább. A HC-t könnyen meg lehet ismerni, mert a vékony kicsi szárak mentén végig gyökerek találhatóak.
Nincs vastag szára mint a képen láthatónak. Levelei is puhábbak még emers formában is.

De elég ha a kis gyökereket nézed.

http://www.tropica.com/plants/plantdesc ... x?pid=048B

Köszi a gyors választ... hát mindegy akkor elültetem, aztán reménykedek. A HC valahogy nem akart nálam sehogy sem fejlődni... a HM-et meg a Rotalat viszont már szinte irtom. Adott volt hozzá a fény, táp, Co2 is, de valahogy csak stagnált, pedig abból milyen szép gyepeket láttam. :(
 
Cuba-nál van pár dolog amire kifejezetten kell figyelni különben nem lesz sikered.

Ültesd szálanként és bele kell húzni a talajba. Így könnyebben elfekszik majd. Ne legyen melegebb az akvárium vize, mint 25 Celsius. Felette nem érzi jól magát.
Fény ha sok van az jó. CO2 viszont nagyon fontos. Lehet adagolod a CO2-t rendesen, de a talaj nagyon keveset kap belőle. Akkor a HC nem fog fejlődni. Érdemes Carbot használni a CO2 és a tápozás mellé és fecskendővel benyomni a gyep fölé.

A HC sűrűn hozza a gyökereit, ezért nagyon nagyszemű talajban nem tud megfelelően fejlődni. A kis szemcseméretű talajban (powder) jobban fut, de ha agyagos is inkább a normál szemcseméretet válaszd, ne az akadama szerűt.

Táptalaj hasznos, de időnként egy egy táprudat lenyomsz neki azt is szereti.

Vízkeménységnél most azt látom, hogy kemény vízben nagyobb levelet hoz lágyban kicsit. De nagyon kemény vizet nem szereti. GH 15 környékén azért még lehet sikeresen kezelni.
A nyírások után visszadugott hajtásokkal viszonylag gyorsan lehet nagyméretű gyeped.

De fontos az hogy az alapanyag amiből dolgozol jó legyen!
 
Sziasztok!

Mint oly sokan én is küzdök a HC szőnyeggé növesztésével.
A 72 liternyi vizet (nettó) jelenleg 62W-al világítom (napi 5 órát). Co2 megy rendesen, a tápozás is rendben van (többi növényt nézve), manado alatt JBL táptalaj, de valahogy nem látni bubikat a HC-n. Kell-e egyáltalán bubiznia és ha igen akkor nálam mi hiányozhat neki?

A világításon 4 napja változtattam, mert túlságosan árnyékosnak tűnt a "szőnyeg" és élénk zöld helyett inkább zöldes barna lett.
Most már jól láthatóak a friss zöld levélkék, de bubi most sincs sehol...
 
HC akkor fog bubizni ha tolod neki a fényt és rengeteg CO2-t keversz rá. 5 óra fény kevés a rendes fotoszintetizáláshoz. A co2-t pedig próbált ráforgatni a gyepre.
kiegészítésnek Easy Carbo gyep fölé való injekciózása is segít.
 
viktorlantos said:
HC akkor fog bubizni ha tolod neki a fényt és rengeteg CO2-t keversz rá. 5 óra fény kevés a rendes fotoszintetizáláshoz. A co2-t pedig próbált ráforgatni a gyepre.
kiegészítésnek Easy Carbo gyep fölé való injekciózása is segít.

OK, köszi a választ!

Nos az a gondom, hogy a CO2 megy reggel 7:30-tól 20:00-ig, a világítás bekapcsol 16:00-kor és 21:00-kor kikapcsol (a DC szerint a világítás bekapcsolásakor már ideális a CO2 szint és a kikapcsoláskor sem kevés), de ha többet világítok akkor egyből elönt az alga. Most 0,8W/l környékén világítok.

Azt észre vettem viszont, hogy ha a lámpát levettem és az aki mellé támasztottam (pl: takarítás) akkor az aki oldalánál lévő HC bubizni kezd. (Ott nagyon erős a fény neki.)
 
Eqinox said:
A HC-hez 1W/L- es világítás kell, hogy bubizzon ,de ez sok mindennek a függvénye.

Az 1W/liter is megoldható, sőt ha felkapcsolom a 20W-os 4200K-es T4-es csövet is akkor már 1,13W/liternél járok, de félek, hogy elöntene az alga...
 
Tarakos said:
Kell-e egyáltalán bubiznia és ha igen akkor nálam mi hiányozhat neki?
Tarakos said:
Az 1W/liter is megoldható, sőt ha felkapcsolom a 20W-os 4200K-es T4-es csövet is akkor már 1,13W/liternél járok, de félek, hogy elöntene az alga...

Ha nő rendesen, akkor ne változtass semmin, hacsak nem a bubizás minden vágyad :D
A célzott carbo amúgy tényleg sokat segít.
 
Belekezdtem egy Cuba növesztési kísérletbe:
Egymás mellé helyeztem 3db. 25 literes akváriumot.
Mindegyikbe csak cuba került és Amazónia I talaj.
Világítás összesen 2x30W, kb 90cm hosszú csövekkel.

Az elsőbe csak annyi vizet töltöttem, amennyi a talaj tetejéig ér, tető fóliával lezárva.
A másodikba annyit, hogy ellepje a növényt, és +1 cm.
A harmadik akváriumot pedig teljesen feltöltöttem, fűtéssel, szűrővel járatom.

Az akváriumokba megy a napi Easy Carbo, és a heti tápozás Easy life ProFito-val.

Képek jönnek este, aztán majd hetente lehet összehasonlítani a cubák növekedését, feltéve, hogy nőni fognak... :)

Üdv
 
Meglehet, hogy tévedek, de használható info-t kapunk mi ebből?
Hiszen ott ahol nincs víz alatt, ott emers leveleket fog növeszteni, avval szemben amelyik víz alatt nő.
Az emers hajtások pedig újra át kell alakuljanak majd, ha feltöltöd az akit vízzel.
 
Arra figyelj, hogy a HC eléggé CO2 igényes növény. Lehet, hogy ha nincs elég CO2 a kísérletet nem hoz látványos eredményt.

A száraz verzió nőni fog mint a gomba mert ott korlátlan a co2. De a másik két akváriumba a carbo szerintem kevés a sikerhez.
Nálam teljesen emers nevelkedik most is, szépen terjed Amazonia talajban, ha van pára és fény neki.
 
patzu said:
Meglehet, hogy tévedek, de használható info-t kapunk mi ebből?
Hiszen ott ahol nincs víz alatt, ott emers leveleket fog növeszteni, avval szemben amelyik víz alatt nő.
Az emers hajtások pedig újra át kell alakuljanak majd, ha feltöltöd az akit vízzel.


Nigro blogján talált cikk alapján jutott eszembe ez a módszer is.
http://akvarisztika.budapet.hu/2009/01/23/az-akvariumi-aljzat-elokeszitese-ii-a-dsm-modszer/

Tapasztalat akvakertészek nem sok infót kapnak belőle, de egy hozzám hasonló kezdőnek mindenképpen érdekes.

Viktor mit javasolsz még a Carbo és a ProFito mellé?
 
Back
Oldal tetejére