• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Házépítés akváriumhoz

Milyen burkolat lesz!
Mert még a szőnyegpadlót, vagy a PVC-t tudnám elképzelni (fát, papírt (laminált padló) nem)!
Parafa. Mivel lakkozni kell, pont annyira vizálló, mint mondjuk egy PVC vagy csempe. De utóbbinál jelentősen komfortosabb - előbbinél meg szebb. :)

Nem lesz sok az a beton. A vb. gerendás födémnél a nyers födémre kerül még egy vasalás (HD háló), erre kerül egy beton réteg (felbeton), és ezután jöhetnek a szigetelések. Ja és a felső betont (aljzatbeton) illik úsztatottként készíteni. Ha nem így teszel, akkor Pár év után látható minden gerenda, mert körbereped. Igen dolgoztam kivitelezőként is, és építettem már pár házat. ;)
Kezdünk, nagyon offtopicok lenni... :) Nem értek egyet azzal, hogy egy egerendás födémre feltétlenül kell még beton, lakóépületnél. (Nyilván nem egy nagy akváriumról beszélünk.) Azzal együtt, hogy a béléstestek elég satnya teherbírással rendelkeznek ha nem középen terheled, és így - valamint a hézagkitöltés miatt - célszerű lehet betonozni. (Olyannyira, hogy egyébként nyilván minden gyártó javasolja is inkább.) Usztatóréteg pedig simán a hőszigetelés, amit amúgy is illik berakni. Nyilván kéregpanelre muszáj betont rakni, míg monolit födémre meg végképp felesleges. Na utóbbi van nálam. :)
 
Szia!

Parafa. Mivel lakkozni kell, pont annyira vizálló, mint mondjuk egy PVC vagy csempe. De utóbbinál jelentősen komfortosabb - előbbinél meg szebb. :)
:)

A kilencvenes évek elején nagy divat volt a parafa burkolat.
Sajnos a tartóssága nem az igazi, hiába a lakkozás a nedvességtől (és kutyától, macskától, gyerektől, fénytől) védeni kell!
Mostanában többször találkozunk vele ismét, feltöredezett, megrepedezett, fehólyagosodott, foltos, javíthatatlan formában és ráadásul nehezen felszedhető!
Az ár érték arány nem megfelelő hosszú távon!

A.ttila
 
A kilencvenes évek elején nagy divat volt a parafa burkolat.
Sajnos a tartóssága nem az igazi, hiába a lakkozás a nedvességtől (és kutyától, macskától, gyerektől, fénytől) védeni kell!
Mostanában többször találkozunk vele ismét, feltöredezett, megrepedezett, fehólyagosodott, foltos, javíthatatlan formában és ráadásul nehezen felszedhető!
Az ár érték arány nem megfelelő hosszú távon!
Én egyelőre reménykedem. ;) Egy barátoméknál simán elvolt 15 évet 3 gyerek mellett, anélkül, hogy különösebben meglátszott volna rajta a használat. Szerintem a fenti (mármint, hogy megreped stb.) elmondható a keményfa parkettára, járólapra stb. Oda kell figyelni, amikor készül, nem szabad az utolsó pár forinton spórolni - gyakran látok olyat, hogy 6eFt+-os laphoz legolcsóbb ragasztót veszik, mert az m2-enként 100Ft-tal kevesebbre jön ki. Lerakja a szomszéd srác, mert az már látott ilyet. És csodák csodája felfagy, kopog stb.

Most megnéztem a fürdőszobánál lévő részt, ahova egy évig jött a víz - rosszul bekötött zuhanykabin - és még most is néha jön egy kicsi. Konkrétan vízköves a parafa teteje (pedig oldalról a burkolatváltónál nyilván nincs lakkozva), de más elváltozást nem látok rajta. Igaz, ez csak 4 éves... ;) Viszont ha leesik rá a kalapács, nem pattan le, jó rajta járni, ha valahol mégis összekarcolódna, újra lehet lakkozni - és továbbra sem elhanyagolható szempont, hogy nekünk tetszik.

Harmadrészt, ha 20 évig kibírja az asszony, hogy ne variálja át, már kész nyereség. ;)
 
Back
Oldal tetejére